Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Demszky mikor vált népszerűtle...

Demszky mikor vált népszerűtlenné?

Figyelt kérdés

2006-ban még több mint 46%-kal nyert, ami kevesebb, mint az előző eredményei, ám az akkori önkormányzati választás az őszödi beszéd kiszivárgása után 2 héttel volt, tehát a legtöbb baloldali polgármester még sokkal rosszabbul szerepelt nála.

Ha jól tudom, 2007. március 15-én fordult elő, hogy először megdobálták tojással.

Ilyen rövid idő alatt mi történt, hogy ennyire népszerűtlenné vált?



2015. dec. 28. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
A nép buta, a sors forgandó, de csak a nép manipulálható ezért bármit elhisznek és ha azt mondod hogy Demszky Hitler2 akkor nem csak tojással fogják dobálni. Elkövetett egy két hibát, ami nem is feltétlenül hiba de pár embernek nem tetszett és megdobálták tojással.
2015. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Csakhogy Demszky 2006-ig az MSZP-vel is versengett, az volt az első választás, hogy az MSZP nem indított ellene jelöltet! Szóval korábban úgy nyert magabiztosan választásokat, hogy MSZP-s ellenfele is volt, nemcsak jobboldali, 2006-ban pedig már az MSZP szavazóira is szüksége volt és úgy is alig nyert.
2015. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Demszky összeforrott az SZDSZ-szel. Addig volt "népszerű" (szerintem a jelző nem megfelelő, én inkább eredményesnek nevezném a választásban), amíg az SZDSZ-nek így vagy úgy, hatása volt.

Ez a "hatás" a 2008-as válsággal megszűnt. Vele együtt az SZDSz és Demszky eredményei is. Szinte részletkérdés, hogy sokan, akkori ellenzék besegített a bukásához. De az csak a sebességet befolyásolta valamelyest, magát a tényt nem.

A népszerűtlenség az SZDSZ irritáló magatartásában keresendő, amely a tapasztalatok összegyűltével fokozatosan alakult ki.

2015. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!