Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikortól vált népszerűtlenné...

Mikortól vált népszerűtlenné Demszky Gábor?

Figyelt kérdés

Gondolom nem végig volt az, különben nem választották volna meg 20 éven keresztül. :)

Ha jól tudom, volt olyan választás, amikor 60%-kal nyert. Mikor fordult ez meg? Mikor vált népszerűtlenné és mikortól lett szitokszó a neve?



2014. okt. 13. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2006 és 2010 között.
2014. okt. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk azt, hogy 2002 után kezdett kikapcsolni, 2006 után meg már csak hülye tanácsadókra hallgatva csinált hülyeségeket. Addig főleg csak a 4-es metró volt tőle ultragáz, de akkor nagyon sokan elhitték, hogy a városnak tényleg szüksége van egy újabb metróvonalra új villamosvonalak, és a régebbi metróvonalak meghosszabbítása helyett. Ez volt szerintem a legnagyobb tévedése korábban, de egyszerűen beleunt a dologba, és ez látszott rajta. De a '90-es években, kb. 2002-ig alapvetően jól csinálta a dolgát szerintem (ezért sokan le fognak hurrogni, de én akkor is így láttam és így látom), mert Budapest egy élhető és szerethető várossá vált, és ez részben a budapesti vezetésnek is köszönhető.

Viszont ami nekem kellemes meglepetés, hogy Tarlós mond ugyan marhaságokat (lásd mondjuk az elég problémás hajléktalankérdést), és alapvetően elég bicskanyitogató figura, de Budapest tovább fejlődött, és szerintem a BKK-BKV átszervezés, ha fájdalmas, és sokszor gagyi is volt, hatalmas fejlődést jelent a pesti tömegközlekedésben. A szubjektív élményem alapján a közlekedés pontosabb, jobb és színvonalasabb lett.

2014. okt. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Az orszag vidéki lakosságának mindig is az volt. Alapból az ős SZDSZ radikális rendszerváltó politikája a 80-as évek végén már túl sok volt a vidék Magyarországnak. Nem véletlen, hogy a második fordulóban a korabban kommunista nyaló, Pozsgayval együtt táncoló nek baloldali MDF-ra szavaztak. Azt csak az utolsó pillanatban találta ki az MDF, hogy ő tulajdonképpen jobboldali part. Kádár népének Demszky vidéken sok volt mindig.
2014. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A népszerűség nem úgy működik, hogy valaki tesz vesz, jót vagy rosszat, a tömeg meg figyel. A népszerűség vagy igaz cselekedetekről szól, amelynél folyamatosan érzékelik az emberke, hogy valami jó történik. Vagy pedig hazug propagandáról, ahol ügyesen elfedik a dolgokat. És ez sokáig így van, míg egyszer csak valaki elkiáltja magát:a király meztelen. És akkor mennie kell. Pártoknál ehhez még kell a pártnépszerűség, vagy annak elvesztése is.

Demszky jót keveset tett, (legfeljebb nem tett sok rosszat), és amíg az SZDSZ vitette magát az MSZP-vel, addig Demszky biztonságban tudhatta magát. Még kihívót sem mertek állítani ellenében. Amikor bukott az MSZP, még nagyobbat az SZDSZ, akkor tudható volt, hogy vége a Demszky korszaknak. Akkor is ha egyébként aranyember lett volna.

2014. okt. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!