Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszer váltás után állam...

A rendszer váltás után állam csődöt jelenteni nem lett volna egyszerűbb egy kedvezőbb hitelért?

Figyelt kérdés

A kádár-rendszernek köszönhetően, az ország eladósodott hatalmas mértékig, ami nem történt volna meg akkor az ország jobb helyzetben lenne.

Viszont a rendszerváltás egy olyan monumentális forduló pont lett volna az országnak, ami kilábalhatott volna a hitelekből, nem teljesen megfutamodni a hitel elől, de egy reálisabb kölcsön illetve a hitel nagy részének az elengedésével már sikert értünk volna el.


A jelenlegi kormány is még az 1970-es évek hibáit nyögi, illetve még a Gyurcsány kormány is rátett egy lapáttal, amikor hitelhez folyamodott.


Az államhitelt soha az életbe nem tudjuk vissza fizetni teljesen, az tény viszont minnél alacsonyabb lenne annál jobb lenne az élet Mo-n.



2015. dec. 28. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért hatalmas a különbség, hogy banktól vagy államtól vettél fel hitelt. Mivel Magyarország banktól vett fel, ezért nem olyan kedvező a helyzet. Lehet, hogy egyszerűbb lett volna, de nézd meg Románia hova jutott azzal, hogy mindent visszafizetett.
2015. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy hatalmas baromság, hogy ahol alacsonyabb az államadósság, ott jobb az élet.. Ezt a kretén magyar propagandák vésték az emberek eszébe, valami ütőképes hülyeséggel muszáj volt előállni, ha le akarták váltani a kormányt.. De nézzétek már meg, hol vannak a világon a legmagasabb államadósságok GDP arányosan:

Japán 230%

Portugália 130%

Cyprus 108%

Belgium 106%

USA 102%

Spanyolország 97%

Franciaország 95%

Anglia 89%

Kanada 86%

Ausztria 85%

és ezek után kullogunk a 77-80%-os államadósságunkkal!

Ehhez hozzátenném még azt is, hogy Kanada kivételével az összes felsorolt államban növekvő tendencián van az államadósság! Mikor értitek már meg végre, hogy egy hatalmas hülyítés az egész, és baromira nem az adósság mértéke számít!

2015. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A '90-es évek elején, amikor tetőzött az államadósság, recesszió, magas infláció volt és kedvező volt a nemzetközi politikai környezet az átalakuló kelet-európai gazdaságok számára, talán valóban jobb lett volna újratárgyalni az államadósságot a nemzetközi hitelezőkkel.
2015. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik ország, talán a lengyelek jártak jól, mert ők valamelyik Nyugati ÁLLAM-tól vettek fel hitelt és sokat el is engedtek nekik.
2015. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az államadósság sosem fog csökkenni. Ez egyfajta sarc, amit a szupergazdagoknak fizetnek az országok. Márpedig azoknak a pénze nem csökken, még a gazdasági válság alatt is nőtt a vagyonuk. Ezek általában óriási alapkezelők, hegde foundok, amik porfóliókat állítanak össze, aminek a nagyrésze állampapír. Ezekbe az alapkezelőkbe teszik a gazdagok a pénzüket, az országok pedig ezeknek fizetnek. Nem is célja az országoknak kifizetni, mert abba a legtöbb ország beleroppanna. Még a kamatot sem tudják kigazdálkodni, nemhogy a tőkéből fizessenek vissza. Ráadásul ahogy nő a gazdagok pénze, úgy kell egyre több állampapír nekik, azaz az országok még a kamatot sem fizetik vissza saját pénzből, hanem új papírok kibocsátásából. Egyelőre ez így működik, dehogy hova vezet ez a spirál, azt senki se tudja. Minden ország szeretné, ha az állampapírjai a polgárai kezében lennének, mert akkor a kiadott pénz megmaradna a belső keringésbe, és nem egy kajmánszigeteki bankszámlán landolna.
2015. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hitelt kaptunk addig is, és a legutolsó hiteállomány 18 milliárd (bruttó) dollárra rúgott.

Az addigi hiteleket beruházásokra vettük fel,amiket a hozamból vissza is fizettünk. A legutósló hitelt nem tudni mire vettük fel, eddig csak titkolózás volt, de bizonyítható, hogy 2 év után már a hitelálományunk 36 milliárd körül volt, és jelenleg kb. 150 milliárd.

Meg kell jegezni, hogy a rendzserváltás után magyar beruházás nem történt, de gőzerőle megidnult a,privatozáció, és a TSZ-ek szétverése.

Szőval amit a kérédésed mellé írtál jóformmán semmi sem igaz.

A hitelfelvétel csak akkor nem zavarja az állami költségvetést, ha azt beruházásra fordítják. Magyrrországon a rendzserváltás óta csak meghatározatlan célokra vettekfel, hitelt, és annak nyomát a mai napig nem tudjuk követni. Mivel beruházás nincs, nem tudni miből akarják visszafizetni ezeket a kölcsönöket.

Az ilyen kölcsönök csak az ország függővé tételére alkalmasak. (Azért is adják "jó szívvel").

2016. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A rendszer váltás után állam csődöt jelenteni nem lett volna egyszerűbb egy kedvezőbb hitelért?"


Mégis ki adott volna kedvezőbb (!) hitelt, miután éppen pár nappal előtte tagadtuk meg az előző visszafizetését?

2016. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!