Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok egy kötelező...

Ti támogatnátok egy kötelező IQ teszthez kötött szavazási rendszer bevezetését?

Figyelt kérdés
Szerintem nem lenne rossz ötlet, mert úgy legalább a Lipótmezőről szélnek eresztettek és egyéb nagyon primitív réetegek nem kapnának szavazati jogot, ha nem érnek el leglább egy minimális intelligencia szintet. Nos?

2016. jan. 6. 17:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Igen. De hozzávenném hogy legalább 1 vagy 2 év munkaviszonya legyen. Szóval lenne valaki 18 éves de csak a ha megtapasztalta az igazi munkát akkor szavazhatna a következő választásokon. Ez főként azért mert sok tini nem tud értelmesen felnőtt gondolkodással dönteni ebben a kérdésben sem. Hanem vagy arra szavaz amit apuci anyuci mond, vagy éppen arra aki legjobban a lázadó korszakának megfelelő.
2016. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Alkotmányellenes lenne, mert diszkriminálja azokat, akik nem esnek a kvótába, holott minden ember ugyanolyan állampolgári jogok illetnek meg alanyi jogon.


És egyéb probléma is lenne vele, pl. költséges lenne minden 18 év feletti választójoggal rendelkező választópolgárral IQ tesztet kitölteni. Nehogy azt hidd, hogy a kamu netes hülyeségek igazi tesztek, egy valódi IQ tesztet csak pszichológus tud előállítani és kiértékelni szakszerűen.


A harmadik probléma ezzel, hogy igazából az IQ szint az nem sok mindent jelent, a 100 az átlagos, de igazából 70 felett már normális emberről beszélhetünk (70 alatt enyhe értelmi fogyatékos). Hol húznád meg a határt? Igazából a mindennapi életben semmi különbség nincs ránézésre, ha valakinek 95 vagy 105 az IQ-ja, ugyanolyan emberek, ugyanúgy tudsz vele beszélgetni, csak akkor derülnek ki a különbségek, ha bonyolult gondolkodási műveleteket kell végezni. Ettől függetlenül egy 120 IQ-val rendelkező ember is lehet kommunista vagy náci vagy akármi, ha benyalja a sok ideológiai maszlagot... A gondolkodási műveletek és az érzelmi, motivációs, szocializációs háttere az embernek nem mindig függnek össze. Úgyhogy szerintem az emberek IQ-ja nem jelent sok mindent. A politikai nézeteit az embernek ez nem befolyásolja sokban, sőt, lehet, hogy pont a magas IQ-val rendlekező embereket nem érdekli a politika...


Bár a problémádat értem, tudniillik szerintem is hülyeség az, hogy olyan emberek szavaznak, és döntik el egy egész ország sorsát, akik sokszor azt se tudják, mi hány méterre van, max. a kocsmaajtóig jutnak el. Ez a demokráciának a hátulütője.

2016. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Jah és még valami, az előző válaszomban nem fejtettem ki egy gondolatot, amit ki szerettem volna.


Szóval lehet, hogy egy afrikai bennszülött, aki a fán ugrabugrál, 160 IQ-val rendelkezik, lehet, hogy magas problémamegoldó-képessége van, de mivel soha nem járt iskolába, bennszülött törzsbe szocializálódott, ezért ha ránézel, csak egy kifestett majomnak látod.


Ugyanígy, ha bemész egy kocsmába, és ott látod a sok falnak dőlő, büdös szerencsétlen alkoholistát, azoknak is lehet, hogy teljesen normális eredetileg az IQ-ja, lehet, még a tiédnél is magasabb, vagy akármilyen tanult embernél, csak neki nem volt olyan lehetősége, hogy tovább tanuljon, mert nem olyan családban, vidékben stb. nőtt fel. Soha nem lehet az ilyesmit tudni, úgyhogy az IQ teszten lehet, hogy az ilyen alkoholista kocsmatöltelék magasabb eredményt ér el, mint te, lehet, hogy úgy forgatja a képzeletében a térben a kockákat, hogy te csak nézel, hogy mi van. Ilyen szempontból az IQ teszt semmit nem szűrne ki, egy nálad alacsonyabb iskolázott, kevésbé jól szituált embernek is simán lehet magasabb az IQ-ja egy diplomásnál...


Úgyhogy én az általad felvetett gondolatot inkább iskolai végzettséghez kötném, de ez is alkotmányellenes lenne...

2016. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Én maradnék az általános választójognál.Minden más megoldás már komoly lehetőséget ad visszaélésekre. Arról nem beszélve,hogy mi lesz a következő?Az idősek választójogának megvonása?Vagyoni cenzus?Ha egyszer az általános választtójogba "belepiszkálnak",a lehetőségek sora végtelen...
2016. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
Igen, csak az a baj, hogy akkor rögtön rasszizmust ordibálnának. Meg nyilván a Fidesz és az MSZP is a butább szavazókat szólítják meg, ezért nem vezetnének be ilyen rendszert.
2016. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem, az intelligencia elég semmitmondó adat, kb mint a kocsik színe. Nem egy rövid teszt alapján kell megítélni az embert hanem sokéves teljesítmény alapján. Aki elvégezte minimum a 8 általános az szavazhat
2016. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Ez főként azért mert sok tini nem tud értelmesen felnőtt gondolkodással dönteni ebben a kérdésben sem. Hanem vagy arra szavaz amit apuci anyuci mond"


Na nem mintha a dolgozó apuci meg anyuci olyan felelősen szavaznia és nem birka módjára. :D

2016. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Minimum szakmunkás bizihez és 3 éves állandó munkaviszonyhoz kötném.
2016. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Így is kevesen szavaznak , kevesen lézengenének az urnák környékén.
2016. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Így is a választásra jogosultak 60%-a dönt,mert a többi lesz...ja a választásokat.Biztosan jó ötlet tovább csökkenteni ezt?Nyilván lennének az eddig rendszeresen szavazók között,akik inkább "átigazolnak" a nem szavazók közé,mert annyira már nenm érdekli őket ez az egész, hogy még IQ-tesztet is csináltassanak hozzá.
2016. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!