Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Jobbik "fasisztoid párt",...

"Jobbik "fasisztoid párt", amely idővel veszélyt jelenthet a demokráciánkra. " Mi az a fasisztoid? Mi a jelentése, definíciója?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt kitől hallottad, vagy honnan olvastad?
2010. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az MSZP egy cionista, antimagyarista, tömeggyilkos párt!


A Fidesz meg a kistestvére.

2010. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt még az óvónéni mondta neki. :)
2010. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ezt biztos Gyurcsány mondta
2010. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ebben a cikkben olvastam, de már itt a gyakorikérdéseken is hallottam a "fasisztoid" szót.

Szerintem egy jelentés nélküli, kínból létrehozott szó, mert már nem tudnak mit kitalálni. De azért érdekelne, ők milyen jelentést társítanak hozzá.

2010. márc. 25. 23:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a Gyurcsány mondta. Az szokott ilyen baromságokat pofázni. (bocs a stílusért, de muszáj volt)
2010. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fasisztoid: fasiszta-szerű. A fasizmusról a wikipédia ezt írja:

Jellegét tekintve egyrészt tömegmozgalmat, másrészt a hatalom gyakorlásának sajátos módját jelenti. Jellemző a vezérelv, a polgári demokrácia tagadása, ill. az etatizmus (az állam mindenek felett). A fasizmus kezdetektől szemben állt a szovjet típusú kommunista elképzelésekkel, gazdasági és társadalmi elképzeléseik szerkezetileg mégis nagyban fedik egymást. A fasizmus deklaráltan elutasítja a parlamentarizmust, az államot helyezi központba, és a gazdaságot korporációkba szervezve építi fel.


A Jobbik fasisztoid ügyei pl:

-félkatonai szervezetek létrehozása (gárda, csendőrség)

-az összes többi politikai párt etnikai/vallási/szexuális orientációs alapon való támadása (zs*dózás, cig*nyozás, b*zizás, stb)

-kirekesztő megnyilvánulások (pl Morvai Hisztina: magunkfajták, magukfajták)

-konkrét elképzelések a sajtó/média állami befolyásolására, pl konkrét TV adók megszüntetése

-az EU, Nato, világbank és a legtöbb hasonló, nacionalizmuson túlmutató, nemzetek közötti összefogásra épülő szervezetek heves ellenzése elvi alapon

-jogot formál arra, hogy megmondja, ki a magyar és ki nem, függetlenül az állampolgárságtól (lásd árja németek)

2010. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

-félkatonai szervezetek létrehozása (gárda, csendőrség)

Nem félkatonai szervezet, hagyományőrző egyesület, látsz náluk fegyvert?

A csendőrség pedig a falusi emberek védelmére jött létre, mert olyan falvak is vannak ahol még rendőrség sincs.

-az összes többi politikai párt etnikai/vallási/szexuális orientációs alapon való támadása (zs*dózás, cig*nyozás, b*zizás, stb)

A bűnözőket támadják, a korrupt politikusokat és fel szeretnék számolni a cigánybűnözést, ellenzik a melegfelvonulást, én is ezt tenném ha lenne gyerekem.

-kirekesztő megnyilvánulások (pl Morvai Hisztina: magunkfajták, magukfajták)

Magunkfajta:Hazaszerető normális ember, magukfajta: országromboló banda és támogatóik

-konkrét elképzelések a sajtó/média állami befolyásolására, pl konkrét TV adók megszüntetése

Egy normális országban ez a két adó már rég megszűnt volna.Az ORTT csak pénzbírságokat szab ki érdekes módon.

-az EU, Nato, világbank és a legtöbb hasonló, nacionalizmuson túlmutató, nemzetek közötti összefogásra épülő szervezetek heves ellenzése elvi alapon

Amíg az EU tűri a magyarellenességet a kárpátmedencében addig nincs miről tárgyalni velük.(gondolok itt a délvidéki magyarok elleni támadásokra vagy a szlovák nyelvtörvényre)

-jogot formál arra, hogy megmondja, ki a magyar és ki nem, függetlenül az állampolgárságtól (lásd árja németek)

Simon Peresz kijelentette, hogy felvásárolja Magyarországot ezért mondta a Jobbik, hogy majd tesztelik azokat a külföldieket akik itt földet szeretnének venni (Nem fogják tesztelni, képletesen értették, egyszerűen nem engedik hogy Magyarország gyarmat legyen)

2010. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
00:03-as te egy vérbeli idióta vagy. Ezek az "érvek" alul szavak kiforgatásai. Méghogy "nacionalizmuson túlmutató". A hazaszeretet csak a senkiházik nézik nacionalizmusnak, vagy akiknek sérti az érdekeit, az ráfogja hogy nacionalista.
2010. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

00:23

Olvasd át mégegyszer, amit írtam. A fő állítás az volt, hogy pl. az EU a nemzeteken túlmutató együttműködési szervezet, és mint ilyet, a Jobbik ellenzi.


Egyébként meg engedtessék meg nekem, hogy a Jobbikról ne a hazaszeretet, hanem a válságos gazdasági helyzet idején könnyen szavazatokra váltható politikai nacionalizmus jusson eszembe.

2010. márc. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!