Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Külföldi hamburger...

Fiatalok! Külföldi hamburger forgatáshoz minek kell magyar diploma?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 23:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, arra gondoltál már, hogy a diploma megszerzése után a fiatal kimegy hamburgert forgatni, csinálja pár hónapig, mire folyékonyan beszéli a nyelvet, aztán elhelyezkedik azzal a végzettséggel, amit az egyetemen megszerzett?


Fura mi? A legtöbben így csinálják.

2016. jan. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Gastarbeiter, Sef Fiu, Mekis fiu ujra? Most mar kulonbozo nick-eken?


Beteg vagy, joember, menj orvoshoz.

2016. jan. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2%

# 10


Nem él jobban.


A külföldi hamburgerforgató esetleg az itthoni hamburgerforgatónál él kicsit jobban. Az meg még önmagában nem olyan nagy dolog.


# 11


Hát nem tudom. Engem nem tudnál meggyőzni, hogy ugyan, menjek már ki mosogatni, meg burgert forgatni pár hónapot, mert utána már k***va jó lesz nekem. Nem tudom, ki az a sok ember, aki így megy ki.

2016. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

"Nem él jobban."


Ha nem élnek jobban, akkor meg minek mennek ki? :D

Logika, hol vagy?

2016. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

"Nem tudom, ki az a sok ember, aki így megy ki."


Van egy informatikusként diplomázott ismerősöm, akinek nyelvi problémái voltak, így nem kapta meg a diplomát. Kiment a csajával, kezdte mosogatással, majd lépet feljebb valami felszolgáló melóra. Amikor megvolt a kellő nyelvtudása, akkor szabit vett ki, hazajött nyelv vizsgázni, sikerült megkapta a diplomáját visszament és a meglévő munkája mellett elkezdett eleinte 4 órásként a szakmájában dolgozni, majd teljes munkaidőben.


Nyilván ez nem egy mesébe illő sikersztory, de áthidalta a saját problémáját úgy, hogy kimaradt az itthoni minimálbéres szívásból... :)

2016. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem mindegy hogy 1-2 évig forgatod a hamburgert aztán fentebb tudsz lépni, vagy életed végéig azt csinálod mert máshoz nem értesz.


Úgy mellékesen egy jó diplomás odakint sem hamburgert fog forgatni.

2016. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

Arra nem gondoltál még,hogy aki diplomát szerez és ilyen munkát végez,nem egész életében akar hamburgert forgatni?


Pár év hamburgerforgatásból összespórolja egy kisebb lakás árát,és utána dolgozik a diplomás végzettségével.

Tudod,itthon diplomás fizuból sem lehet félretenni.


Ahhoz meg senkinek semmi köze,hogy valaki a szakmájában dolgozik e vagy sem.

Mindenki olyan munkát vállal,ahol alkalmazzák,és ahol a fizetés kielégítő számára.

2016. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

Édes Istenem, ezek a legendák :D

Persze, a hamburgerforgató jobban él külföldön , mint a diplomás itthon, ahha.:D

Annak örül kint is, hogy épp hogy kijön a fizetéséből.

Te se voltál még külföldön.

Másrészt miből gondoltátok, hogy majd hambikészítés közben megtanul angolul/németül?

Hétfőtől szombat estig a sütő mellet rohad egy másik bevándorlóval, aki még annyit se beszél, mint ő.

Utána meg ha hazamegy aztán döglik hogy másnap reggel fel bírjon kelni.

Lakást meg sose fog venni, max 10 év után, mert 50-100 forintot tud kb félrerakni a szaros fizetéséből.

Egyedül a mérnökinfós kommentjében látok valamit.

Na nem baj, vigasztaljátok magatokat azzal, hogy kint a mekis dolgozó nagyon jól él:D

2016. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

hahahahahah :DD


A legnagyobb arc akit ismerek. Balázska, Sasó, Sasi :D

2016. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Annak örül kint is, hogy épp hogy kijön a fizetéséből. "


És,miért dolgozzak én itthon felsőfokú végzettséggel,ami nagyobb felelősség és teher,ha ugyanazért a pénzért hamburgert is forgathatok,amihez semmi ész nem kell,és kb ugyanannyit fizet?

2016. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!