Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen összegű fizetéstől...

Milyen összegű fizetéstől számít valaki a középrétegbe?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

A fizetés nem minden.

De, szerintem nettó 250 ezertől.


Ha van szép családi házad, középkategóriás autó, évi 1 külföldi nyaralás, nem szenvedsz hiányt semmiben, kényelmesen élsz, de luxusra nem telik.


Ez a középosztály.

2016. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sulek Péter ***** válasza:
Igen első ez tűnik értelmesnek :)
2016. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Sajnos a társadalmi olló manapság elég szélesen nyitott, így a társadalom perifériás részeiről elég könnyen le lehet csúszni egy osztályt, ami nem hangzik valami jól.

2016. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nettó 250 000? Csak azok keresnek ennyit, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek. Egy gyári munkás vagy egy szakmunkás ennek kb. a felét ha megkeresi, akkor ők mind az alsó rétegbe tartoznának?


Elnézést, most látom, hogy véletlenül kifelejtettem: természetesen Magyarországról van szó.

2016. jan. 10. 16:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 250 ezerből hogyan lesz szép (!) családi házad, középkategóriás autód, külföldi nyaralásod?


Legfeljebb úgy, ha nyakig el vagy adósodva, viszont nyugdíjra egy fillért nem teszel félre.

2016. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a gyári munkás minden országban "munkásosztály".


Szerintem amúgy ehhez a felosztáshoz (munkás, középosztály, felsőosztály) nem csak az anyagi rész tartozik hozzá, hanem egy szociális/kultúrális része is van a dolognak.

Tehát egy Győzike (vagy nem tudom most épp milyen celebek vannak) nem lesznek sosem "igazi felsőosztály", hiába marha gazdagok. Egy orvos (aki nem magánklinikán dolgozik és nem fogad el hálapénzt) vagy egy egyetemi professzor pedig hiába nem keres sokat, mégsem tartozik ugyanabba a középosztályba, mint egy "átlagos", érettségivel szállodai recepciós.

2016. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nincs bérhez kötve. Meg ugye van alsó, közép és felső középosztály is.


Én azt mondanám, ha az embernek van egy saját háza/lakása, egy autója biztos munkahellyel. Nem kell nélkülöznie semmilyen téren, van pénze ruhákra, gyógyszerre, tisztálkodási szerekre. Legalább évente el tud menni egy belföldi vagy külföldi nyaralásra. Ha pedig váratlan kiadásra kerül a sor azt ki tudja fizetni (pl elromlik a hűtő, kocsi).

2016. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

szerintem ez a nyaralás dolog kicsit túl van lihegve


miért van az, hogy diákok simán elmennek 20 ezer ft-ból egy hétre tiszaakárhova valami zs kategóriás ingyenfesztiválra, miközben "felőtt embernek" a nyaralás 150 meg 200 ezer forintoknál kezdődik?


szerintem ez inkább az eszméletlen rongyrázásról szól, meg annak az igényéről

így aztán könnyű azt mondani, hogy nem engedhet meg magának valaki évi egy nyaralást

dehogy nem engedhet meg...

2016. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
amúgy érdekes, ha saját fizetés, saját társadalmi pozíció a kérdés akkor feljebb van az a bizonyos középosztály, ha meg többkulcsos szjaért verjük az asztalt akkor meg simán 150 nettótól burzsuj valaki meg arányos közteherviselés
2016. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 17:57


Mondjuk legyen egy balaton melletti 1 hetes családi nyaralás. Hogy jössz ki egy fesztivál árából? Még egy magadnak sem 20-30 ezer. Csak az utazás elvisz egy tizest...

2016. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!