Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata itt élő kurdokkal? Milyen emberek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van!

Rendkívül összetartó népség, tanulhatnánk tőlük. A történelemi igazságtalanság miatt rendkívül erős a kurd nacionalizmus. Hagyományaikat, nyelvüket ápolják, gyakorolják! Politikai üldözöttség miatt érkeztek Európába, tehát nem jókedvükben vannak itt. Magyarországon kb. 100-200-an vannak összesen. Fontos, hogyha nemzetük sorsáról ill. helyzetéről kérdezed őket akkor ne sértsd meg őket, ők erre nagyon érzékenyek. Nagyon rendes emberek, a mai napig a legjobb barátaim kurdok. Itt Magyarországon a sarki gyrostól az étteremvezetőn és a fogorvoson át a képviselőig találsz kurdokat!


Apropó, azt tudtad, hogy Magyarország egyik leghíresebb fogorvosa kurd származású? Külföldről is (angolok, németek, kanadaiak) járnak be hozzá! Dr. Watti Said a neve, Gyöngyösön lakik!


Egyenlőre ennyi infóval tudok szolgáni a kurdokról(nagyon jól ismerem őket), ha van kérdésed írj bátran!


Üdv.

2016. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én csak a neten botlottam bele párba, nagyon bírom őket, köszönöm, hogy ezt leírtad, mert ezek szerint ez nem azon múlik, hol élnek.


Mondd, hogy a magyarok nem bánnak velük rosszul! Sajnos élőben még nem találkoztam velük, múltkor pont egy beülős gyrososnál mondta a pult mögött a lány, hogy kurd a szakácsuk, egy pillanatra átfutott a fejemen, hogy hívja már ki, hogy elmondhassam, mennyire drukkolok nekik, de az egész elsülhetett volna iszonyú kínosan is, úgyhogy inkább csak ettem vigyorogva.


Rosszul vagyok attól, hogy folyamatosan megszívják és nincs hivatalosan hazájuk, rengetegen vannak és nem, nem ezt érdemlik. Másnak sem kívánom ezt, de ők tényleg csupa jó ember számomra nagyon szimpatikus gondolkozással (általánosítok persze).

2016. jan. 31. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt amúgy elég érdekes megfigyelni, hogy a történelmi igazságtalanság ellenére mennyire jó komédiákat tudnak csinálni, hogy mennyire más az idegenekhez való hozzállásuk! Egyébként érdemes kimenni Erbilbe, egy hétre, mert gőzerővel építik Kurdisztánt. 25 ezer magyar él kint, miközben a pesmergák megvédik Kurdisztán lakóit.


Amúgy soha életemben nem fogok szerintem olyan néppel találkozni, mint a kurd. KAPÁSBÓL 10 orvost, 6 gyógyszerészt, és egy képviselőt tudnék felsorolni! És ne feledjük alig vannak 150-en!


Hogy mi milyenek vagyunk a kurdokkal? Felemás! Azok a magyarok, akik Erbílben laknak, mind azt mondták, nagyon szeretik a kurdokat.


Itt magyarhonban a kurdok azt mondták, hogy szeretik a magyar embereket és sorsközösséget vállalnak a magyarokkal.


De ismerek olyan kurd srácot, aki azt mondta, itt született Magyarországon (tökéletesen beszél magyarul), hogy a mai napig paranoiás kicsit, ha szóbakerül a nemzete, mert állandóan inzultálták az iskolatársai és osztálytársai...

2016. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!