Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az "árpádsávosok" most "hirtel...

Az "árpádsávosok" most "hirtelen" miért állítják azt, hogy "nem készült Trianonról film? (Többi lent)

Figyelt kérdés

1. A Golden Globe díjas magyar siker után, most kórusban követelik, hogy készítsenek Trianonról is filmeket, „mert eddig nem készült”. És különben is itt elnyomják a „mélymagyarokat”. Az igazság az, hogy készültek Trianonról filmek, de a kutya nem volt kíváncsi rájuk. (És méghozzá nem egy ismeretlen rendező készítette.)

Még a „Ők” sem. Század annyian sem nézték meg mint a mostani Golden G. díjas alkotást.

Ez is kb. olyan mint amikor valaki megveszi Wass Albert műveit kiteszi a könyvespolcra, hogy lássa a többi „mélymagyar” ismerőse. Aztán egy betűt nem olvas el belőle, de lényeg, hogy van…….., hogy megmutathassa a szemét” libsihazaárulóknak”.

A másik, hogy a „mélymagyarok” –akiket ismerek – mind kegyelem 2 –el mentek át, vagy abszolút fogalmuk sincsen a történelemről. (Még a magyarról sem)

2. Akik követelik a Trianonos filmek készítését azok nem gondolkoznak el, hogy külföldön nem érdekelne senkit? Nem tudom, hogy az ilyen emberek mennyi nemzetközi díjjal jutalmaznának mondjuk egy Bulgária vagy Albánia 1 VH. utáni területi veszteségeiről szóló filmet? (valószínüleg azt sem tudják, hogy volt ilyen)


3. Az ilyen emberek szerintetek elhatárolódnak a magyar Nobel díjasoktól, Petőfitől, az aradi kivégzés áldozataitól, Hunyaditól, Zrinyitől a magyar királyoktól stb. stb..


Aki Magyarország nemzetközi sikerének nem tud örülni, azt szidalmazza az nettó hazaáruló.

Ha egy magyarországi tudós kap Nobel díjat kvantumfizikából, és xy nem szereti a kvantumfizikát akkor a minimum az, hogy nem kezd el oda k. anyázni. Aki ezt teszi az nettó hazaáruló!!!

s m betűvel. Szóval ennyit erről.


2016. jan. 11. 18:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak az ún. "árpádsávosok" mondják ezt, bármennyire is bemagyarázod magadnak.


"Akik követelik a Trianonos filmek készítését azok nem gondolkoznak el, hogy külföldön nem érdekelne senkit? Nem tudom, hogy az ilyen emberek mennyi nemzetközi díjjal jutalmaznának mondjuk egy Bulgária vagy Albánia 1 VH. utáni területi veszteségeiről szóló filmet?"


Ezzel is kb. az ún. "árpádsávosok" mondandóját támasztod alá, hogy nem véletlen a témaválasztása annak az általad magasztalt "góldenglóbos" szuperprodukciónak. :D

2016. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
45%

Először is, a Saul fiára a gimnazistákat és a hitgyüliseket terelték be, azért nézték meg annyian.


------


Sorolj fel legyél szíves legalább három filmet, amely Trianonról szól, és kapott támogatást is érte.


Külön kiemelném az utolsó tagmondatomat.



------



A Wass Albert-hasonlatod nagyjából értelmezhetetlen. Annyit veszek ki belőle, hogy valami jobbikos banda van a környezetetben (a jobbikos alatt természetesen az elvakult Vona-pártiakat értem).


Egyébként, én olvasok Wass Alberttől, több könyve is megvan (és a novelláit is szeretem).


------



Érdekes, az én környezetemben a liberálisok voltak azok, akik kegyelemkettessel megúszták.



Nem mellékesen, "mélymagyar" vagyok, és életemben nem voltam ebben a helyzetben (kegyelemkettes).



------



Természetesen Bulgáriáról is készülhetne ilyen film, sze' ott is volt veszteség.



------


A harmadik pont az kérdés? Vagy kijelentés?

Arról nem beszélve, hogy Te oktatsz ki másokat? "Kegyelemkettes"? Az nem tűnt fel, hogy "Zrinyi" nevét Zrínyinek kell írni?



Nem határolódok el sem Hunyadi Jánostól, sem Petőfi Sándortól, sem az aradi tizenháromtól, sem Zrínyitől, stb.


Sőt, Zrínyitől a Szigeti veszedelem c. művet olvastam (olvasom) is.



------



Az utolsó szakasz pedig egyértelműen csak kitaláció.

2016. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%

#2: "Először is, a Saul fiára a gimnazistákat és a hitgyüliseket terelték be, azért nézték meg annyian."


Én mikor a Puskin Moziba megnéztem nem vettem észre, bár lehet te szakértője vagy és láttad kik nézik a filmet. (Gondolom nem is láttad a filmet.)

2016. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

"Nem csak az ún. "árpádsávosok" mondják ezt, bármennyire is bemagyarázod magadnak."


Pedig érdemes megnézni a mocskolódó negatív kommentelők fb. profilját. (ami erre enged következtetni)

És azokkal mi van akik dicsérik, vagy gratulálnak a sikerhez? Akkor ŐK hazaárulók?


Csak az a baj, hogy a vészkorszakról szóló film az utóbbi 1-1,5 évtízedben nem igazán nyert ilyen nemzetközi díjat. Más témájú filmek nyertek.


De ez kb. olyan mint a nyuszika sapkája. Ha nem nyert volna akkor az a baj......, hogy én megmondtam .......ha nyert akkor meg szintén lehet gyűlölkődni.....


- Azért mondjuk egy albán történelméről szóló film biztos nem lett volna siker. (nemzetközi legalábbis) Akkor meg mi alapján várjátok el, hogy egy trianonos filmnek mindenki tapsikoljon, örömködjön?

2016. jan. 11. 19:31
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező teljesen jól látod az adott társaság értelmi szintjét. Természetesen a gyakorin pont a kivétel tevékenykedik, de ez ne bizonytalanítson el téged. :D
2016. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
43%

"Pedig érdemes megnézni a mocskolódó negatív kommentelők fb. profilját. (ami erre enged következtetni)

És azokkal mi van akik dicsérik, vagy gratulálnak a sikerhez? Akkor ŐK hazaárulók?"


És mit kellene rajta nézni? Engem aztán nem nagyon érdekel, az sem ki magasztalja agyon. Te rángatózol annyira rajta. :D


Ettől függetlenül még mindig ugyanaz a dolog.

Ráadásul te várod el itt nagyon, hogy mindenki örömködjön a szuperprodukciónak, de pl. 56-ról is lehetett volna csinálni filmet, de neked mindenről csak a trianon jut eszedbe. :)


Ja, akkor újra lököd a dumádat, hogy "az senkit nem érdekel"? De azzal még mindig nem cáfolod a bizonyos "árpádsávosok mocskolását".

2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

"Mélymagyar" vagyok. Ötösre érettségiztem töriből. Wass Albert életművének legalább a felét elolvastam, és nagyra értékelem, ezért a másik fele is tervben van.

Egyébként a holokausztos filmek sem érdekelnek senkit a zsidókon kívül. A Saul fia a független kritikusok szerint borzalmas film, úgyhogy valószínűleg kizárólag a témája miatt nyert díjat.

2016. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"Először is, a Saul fiára a gimnazistákat és a hitgyüliseket terelték be, azért nézték meg annyian.

"

Ez hazugság. Senkinek nem volt kötelező a vetítés!


"Sorolj fel legyél szíves legalább három filmet, amely Trianonról szól, és kapott támogatást is érte."


Mint már említettem, a "mélymagyarok" sem látogatták a vetítéseket. (Sőt még a videómegosztókon sem nézik ingyen) Akkor miért várod el, a nemzetközi sikert?


Egyszerűen érdektelen a téma. Pedig nincs olyan nap, hogy ne ömlene a médiából a határontúli, vagy Trianon kérdéskör.


Helyesírás: Azért ha megnézzük a Te írásod, abba jóval több hiba van! Nézd át nyugodtan. Pedig a helyesírást nem szoktam nagyon szóvá tenni, csak általában a "mélymagyaroknál"


"Nem határolódok el sem Hunyadi Jánostól, sem Petőfi Sándortól, sem az aradi tizenháromtól, sem Zrínyitől, stb. "


És a Nobel díjasok, akiknek a 99,9 % -a "zsidrák" volt?


Meg megy a ......."nekünk magyaroknak van a legtöbb Nobel díjasunk lakosságszám arányosan" című szöveg

Akkor ilyenkor az jó mi?

Meg a "zsidrák" olimpiai bajnokok! Akkor az is jó?


Meg Trianon után a "zsidrákokat" magyarként beszámítani az elcsatolt területeken?!

Csak pont a deportáció miatt kerültek jobban kisebbségbe a magyarok a románokkal, szerbekkel stb. szemben.


"Nem határolódok el sem Hunyadi Jánostól, sem Petőfi Sándortól, sem az aradi tizenháromtól, sem Zrínyitől, stb. "

Miért is nem?


"Az utolsó szakasz pedig egyértelműen csak kitaláció."


Mi a kitaláció? Az, hogy valaki mocskolja, erodálja Magyarország sikereit az HAZAÁRULÓ!


Valahogy a menetelős/kétbites/aluliskolázott szélsőjobbereknek nem szoktak nemzetközi díjakat kiosztani. Különben meg ez tipikus magyar mentalitás: más eredményeit, sikereit mocskolni, úgy, hogy közben az illető semmit nem tud felmutatni akár a saját "szakterületén"!!!


KB. ennyi az érdeklődési körük:


https://www.youtube.com/watch?v=ryGGzNl3YZI

2016. jan. 11. 20:06
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Nekem tetszett a Saul fia, érdekes volt a 12 év rabszolgaság, de szívesen megnéznék valami igényes produkciót '56-ról is, és sajnálom, hogy nincs (vagy csak nagyon elkerülte a figyelmem).


Most akkor én mélymagyar hazaáruló náci vagyok?


Trianonról nehéz, arról dokumentumfilmet lehet inkább, az viszont tényleg van. Mondjuk Wass Albertet nem olvasok...

2016. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hogy kiket tereltek be, de a Sorstalanság esetében ez jellemző volt.

Nálunk a komplett sulit le akarták szervezni, de 3-4 osztály után kiborult a bili, hogy a diákoknak saját költségen kell kötelezően megtekinteni.

Közben ugyan ez ment másik iskolákban is, plusz amikor voltam a plázában, akkor láttam is, hogy osztályok állnak a mozi bejárata előtt.

Tehát tolták azért a kötelező megtekintések a nézőszámot.

2016. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!