Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor ez rasszizmus? A...

Most akkor ez rasszizmus? A kormány tehet róla hogy a kisebbség nem dolgozik?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jan. 15. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Már ott nem kell komolyan venni, hogy index.hu
2016. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogy nem kell hinni neki!

A CLASS FM rádióban is említették, hogy nem kapnak támogatást, mert sok mindenben nem felelnek meg az elvárásoknak!

Egy szegény mégis hogy tudja törleszteni a másik 10 milliót, amit 25 évig kell kiszärnia?

2016. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt kérdezném, ha szegényként adnék neked mondjuk 20 millát, de azt mondom, ezt 26 évig törleszd, tudnád teljesíteni?

Mégis hogyan?

Hitelt veszel fel hitelre?

2016. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én arra lettem volna kíváncsi mi a véleményetek arról hogy szinte az állam a felelős hogy a kissebbség nem akar dolgozni.
2016. jan. 15. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Az index egy hiteltelen hírforrás.

Nem is igazán nevezhető hírforrásnak.

Inkább egy szócső, amin keresztül bizonyos érdekcsoportok harsoghatják a gyűlölködő, elfogult, uszító véleményüket.


A cikkben amit linkeltél azt kifogásolják, hogy feltételekhez van kötve a 'csok'. Mindezt olyan köntösbe bújtatva, mintha szándékosan a cigányokat akarnák kizárni a feltételekkel.


Ezek a bizonyos feltételek nagyonis ésszerűek, és azokat az elemeket zárják ki akik nem dolgoznak, büntetettek, lumpen életmódot folytatnak.

Az index ebben a rasszista hangvételű cikkében a cigánysággal azonosítja a kizáró feltételeket!

2016. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem rasszizmus. Én alapvetően amellett szoktam állást foglalni, hogy csökkentsük a társadalmi különbségeket, meg a fidesz sem a szívem csücske, de ez speciel nem hülyeség. Mármint nem az egész csok, hanem a követelményei. Voltak már a múltban hasonló programok, amiknek az lett a vége, hogy hiába kapott a leszakadt család szép házat, lakást, rövid időn belül lelakták, nem tudták fizetni a közműveket,kiszedték belőle az értékesíthető anyagokat. Ezt a problémát nem lehet azzal megoldani, hogy hozzájuk vágunk egy valag pénzt.


Ha már cincáljuk a csok-ot, akkor inkább azzal kéne foglalkozni, hogy miért kapnak aránytalanul kevesebbet az 1, 2 gyermekes családok (holott a legnehezebb lépés pont az első gyerek bevállalása). 3 gyereket kevesen akarnak, és ezen nem fog a pénz jelentősen változtatni. Akik megkapják a pénzt, azok jórészt anélkül is szültek volna 3-at, ergo semmit nem fog megoldani az intézkedés.

2016. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elfogult egy cikk, ami még magának is ellentmond. Azt írják, hogy a romaság ellen játszik a csok, aztán azt, hogy a kiesettek 2 két harmada nem is roma. Aztán megint helyesbít magán, de mi értelme, ha elsőre tudatosan torzított? Mind1.


Idézet: "A társadalom egy jobb módú rétegének megfelelő lesz, de akiknek nagy szüksége lenne rá, kimaradnak belőle"


Nem láttam olyan követelményeket, amiknek az átlagos emberek ne tudnának megfelelni. Ezek a feltételek teljesen ésszerűek, ahogyan hitelt se ad minden jött-mentnek a bank.

2016. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az elsődleges kizáró ok úgyis a nem túl makulátlan erkölcsi...
2016. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. A rasszizmus nem létezik.

2. Aki az indexnek hisz, sikeres ember nem lehet.

3. Aki életében semmit nem tett még le az asztalra, az ugyan mire fel tartja a markát?

2016. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most én se vállalnék gyereket. Munka nélküli vagyok, de kell a 10 misi egy ideig jól élek belőle, utána meg nem lesz miből vissza fizetni, akkor így jártam...

Kellenek kikötések. A munkáltatók nagyrészét is kötelezném arra, hogy akik kapnak pénzt nem rughatják ki olyan könnyen, leépítésre hivatkozva.

A kisebbség sok esetben képzetlen, ha képzett is akkor is előrébb tartjuk a magyarokat. Viszont láttam már jól dolgozó romát, szóval nem kritizálom őket. Ők is emberek viszont, ha nem lenne kikötése a pénznek mindegyik élne vele úgy, ahogy a második mondatomban írtam.

2016. jan. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!