Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valami megmozdulás,...

Lesz valami megmozdulás, demonstráció a sorkatonaság visszaállítása ellen?

Figyelt kérdés

Egyre több helyről hallani, többek között a lent linkelt cikkben is, hogy a kormány a sorkatonaság visszaállítását tervezi. A Fidesz mindig is sorkatonaság-párti volt, a 2000-es évek elején is csak a nagy népszerűségvesztés miatt szavazta meg annak eltörlését.


Mi a célja ezzel a Fidesznek? Azt a kevés fiatalt is el akarják még üldözni a sorkatonasággal, szingliadóval és egyéb társadalomellenes intézkedéssel az országból, akik eddig nem menekültek külföldre?


Nekem 2 diplomám, jó állásom van, de egyre inkább úgy érzem, hogy lassan itt lesz az ideje csomagolnom, mert ami ebben az országban történik, annál az is jobb, ha kimegyek Londonba mosogatni.


29/F (meleg)


[link]



2016. jan. 16. 16:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Hiába tanítják neki ezt a szülei ha azt látja és a média is az sugallja, hogy a fegyelmezetlen stb. viselkedés a menő"


Ez egy nagy baromság.

A média nem sugallja ezt.Rossz körökben mozoghatsz.

2016. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
85%

"A sorkatonaság célja, hogy egy erős közösséget kovácsoljon és megtanulják az emberek mi a bajtársiasság! "


Ez nagy ló-f-aszt!

A katonaság olyan,mint a börtön.Úgy bánnak veled,mint egy bűnözővel.


Én embernek tartom magam,és mindenkinek megadom az emberi tiszteletet,nem azért,mert így neveltek,hanem mert van eszem,és úgy érzem az ép ész ezt diktálja.


Ez az egész olyan,mint a középiskola a "menőcsávók" kiszúrják a gyengébbeket,és csicskáztatják,terrorizálják őket.Mint a börtönben.

Apám volt katona és mesélte,hogy a kiképzők vagy kik,pedig még asszisztálnak is ehhez.


Szóval pont azoknak ártasz vele,akik amúgy normális emberi lények,akik tisztelik a másik embert.

2016. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
25%

"Ez nagy ló-f-aszt!

A katonaság olyan,mint a börtön.Úgy bánnak veled,mint egy bűnözővel"


Ostobaság.


Az igaz, hogy vannak bátorságpróbák amelyek fájdalmasak is de ezzel nem ez a cél, hogy téged lelkileg megviseljen ha nem az, hogy bátor, erős legyél meg tudd védeni családodat és hazádat!


A börtönhöz ne hasonlítsd, mert ott ezerszer durvább a csicskáztatás és más célja van ott FEGYELMEZETLENSÉGRE tanítanak a sorkatonaságnál pedig FEGYELEMRE!


"Ez az egész olyan,mint a középiskola a "menőcsávók" kiszúrják a gyengébbeket,és csicskáztatják,terrorizálják őket.Mint a börtönben."


A különbség többek között az, hogy a menők az iskolában olyanok általában akik balhésak, fegyelmezetlenek.


Az iskolai és börtöni szivatások teljes ellentétesek a sorkatonasággal mivel teljesen más típusú emberek, más a célja a dolognak stb. stb stb.

2016. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
33%

De engem ne akarj fegyelezni!

Nem vagyok a szolgád!

Mondtam már,hogy én minden embernek megadom az embernek kijáró tiszteletet,amíg ezt kölcsönösen érzem.


De nem akarok senki lábtörlője lenni,és ne is bánjon úgy velem senki.


A problémás tinédzsereket pedig ne ilyen úton akard fegyelmezni!


Szerintem az ember,amikor felnő megismeri a világot,és megtanulja MAGÁTÓL is hogyan működik.


Azt esetleg támogatom,hogy tesióra helyett önvédelmi tanfolyamra járjanak a gyerekek,hogy megtudják védeni magukat,ha kell!

Viszont az,hogy napi 24 órában egy agresszor ugráltasson és megalázzon az emberi méltóságomban,csak mert neki a szado-mazo a fetishe,kösz,nem.

2016. jan. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

30-es! a sorkatonaságnál is "kasztok" voltak....akit pl jogász szakra vettek fel az Kalocsára ment a többi leendő jogászpalántával és hasonlóképpen volt ez a többi egyetemre felvettel. olyan nem volt hogy elit tanulót mindenféle barbár analfabéta vadember közé tettek. minden fiatal a hozzá hasonlókkal volt együtt.

ha már itt tartunk középiskolás koliban gimisként szakmunkásképzősökkel voltunk együtt....akik többnyire nem is azért voltak kolisok mert messze laktak hanem mert még a nem éppen mintaszülőknek is nyugira volt szükségük, amit így kiviteleztek, hogy koleszba íratták addig sem otthon tombol ...akkor én nagyobb "túlélő" voltam mint egy sorkatona?

2016. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
@30: saját tapasztalat vagy kintrõl okoskodsz csak, talán pont annak a tudatában hogy te sose leszel? Másrészt azzal tisztában vagy, hogy ha ez neked valami abszurd oknál annyira fontos, senki nem tiltja, hogy jelentkezz.
2016. jan. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

".akit pl jogász szakra vettek fel az Kalocsára ment a többi leendő jogászpalántával és hasonlóképpen volt ez a többi egyetemre felvettel. olyan nem volt hogy elit tanulót mindenféle barbár analfabéta vadember közé tettek. minden fiatal a hozzá hasonlókkal volt együtt. "


Vannak,akiknek nincs diplomájuk,de normális emberek.

Most akkor őket össze kell zárni a sok szakmunkással?

Jó tudom a szakmunkások sem mind olyanok,csak úgy 80%ban.

2016. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!