Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek a pedagógusok...

Egyetértetek a pedagógusok követeléseivel és mit gondoltok a jelenlegi közoktatásról?

Figyelt kérdés
[link] --> Itt található a Hermann Ottó Gimnázium nyílt levele, amit eddig egyénileg 7500-an támogatnak és kb. 70 intézmény tantestületileg támogat.
2016. jan. 16. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Végre, felszólalnak a pedagógusok, hisz tudják, kárukra van a Klebelsberg-féle oktatási rendszer.
2016. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek vele, főleg a 6. 7. bekezdésekkel. Mint diák én is érzem, hogy csak kísérleteznek velem.


Aztán erre csak rátesz egy lapáttal az, mikor egy befuccsolt kísérletből áttesznek egy másikba, vagy több különbözőnek vagyok egy fedése alatt.

Több iskolának is a Nemzet Gazdasági Minisztérium lett a fenntartója, de a biztosabb anyagi háttér helyett újabb követelményeket kaptunk, és egy nehezítő érettségi módosítást is. Nem teszek úgy, mintha értenék hozzá, de iskola szinten érzékelem a romlást/stagnálást.

2016. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pályakezdő pedagógus voltam, megnéztem milyen életpálya-modellt kínálnak két év gyakornoki idő után ott hagytam a tanárkodást. Ezzel szerintem mindent elmondtam.


(Az Oktatási Hivatal mai napig küldözgeti a minősítési beosztásomat. Az igazgatónő 3 én 1 levelet írtam nekik. Nem hajlandóak elfogadni, hogy nem akarok ebbe részt venni. :D )

2016. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem amíg a tanárok nem hajlandóak a rendszer egészét nézni, addig ne csodálkozzanak, hogy a véleményük falra hányt borsó. A tanárok fizetése nem csak ideológiai meg elvi döntés, hanem bizony pénzügyi is. A tanárok fizetése folyókiadás.


Tárgyi tévedés is van benne.

"S a kormányzat a gimnáziumokkal szemben a szakképzőket preferálja, holott a legrosszabbul teljesítők leginkább ebből az iskolatípusból kerülnek ki"

- Ez pl nem igaz. A kormány a szakképzők gimnáziumi osztályait nem támogatja, és pont azért, mert nem nekik való az az iskolatípus. Egyszer talán majd részletesen is kielemzem. Az odajárók miatt nem az igazi az az iskolatípus, nem az iskolatípus miatt teljesítenek rosszul az odajárók. Aki pedig csak szakmunkásnak elég szorgalmas, kifejezetten káros 4 évig nyaraltatni 2 nyelv "tanulásával" és emelt szintű érettségire "felkészítő" fakultációkkal.


Az a fajta társadalmi konszenzus már nagyon sok éve várat magára, amit úgy követelnek, mintha eddig is tűkön ültek volna, ha viszont az elmúlt 25 évet veszem alapul semmilyen más hangot nem hallottam, minthogy fizetésemelést követelnek. Semmiféle szakmai fórumot nem hívott össze egyetlen akármilyentanárok gittegylete sem.


A levél többi része is csak üres vagdalkozás vélt sérelmekkel, és féligazságokkal.

2016. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és akármennyire él még a pedagógusnosztalgia, hogy ők valakik a társadalomban, ezek a problémák jogi és a közgazdasági természetűek, amikhez láthatóan csak felületesen értenek.
2016. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!