Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben változott meg az...

Mennyiben változott meg az egészségügy Magyarországon a rendszerváltás óta?

Figyelt kérdés

Tudnátok rövid összefoglalót írni erről?

Ez jobb lett, amaz rosszabb, jelentős változások vagy javítások, a lakosság egészségügyi ellátása, a különböző szolgáltatások (anyagi) elérhetősége stb.

Ilyesmire szeretnék válaszokat, véleményeket, tapasztalatokat olvasni.



2016. jan. 22. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Julikám, drágám többet spórolnak a paraszton és többet lopnak el. Más nem.
2016. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A várólista ideje a többszörösére ugrott. Ahogy a váróteremben töltött várakotási idő is. A rendszerváltás előtt állampolgári jogon mindenkinek járt az egészségügyi ellátás. Ma például ha valakit csak feketemunkával tudnak alkalmazni és ezért a kevés béréből nem is tudja fizetni a havi 7000 Ft-os TB-járulékát, akkor szóba sem állnak vele.

A rendszerváltás előtt kevésbé volt profitorientált az egészségügy, míg ma például édesanyámnak 100 000 Ft-os gyógyszert is felírtak ami bocsánat de sz...t sem ért, hanem egy önelhatározásból használt filléres otthoni módszer gyógyította meg. Pont ezért említettem meg a TB-járulék fizetés teljes értelmetlenségét, sőt pénzkidobást.

2016. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Huszonöt éve megéltem a főállású béremből. Ma már 2 másodállás is épp, hogy elég hozzá.


Egy belülről érintett

2016. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Röviden össze lehet foglalni:

Az elmúlt 25 évben állandóan forráshiánnyal küszködő, veszteséges ágazat, amibe folyamatosan talicskázzák a pénzt, de ennek semmi látszatja nincsen. 2007-2008 táján volt az egyetlen kísérlet a teljes megreformálására, de az is elbukott. Az öregedő társadalom miatt egyre több az ellátott és egyre kevesebb az aktív járulékfizető, ergo egyre nagyobb veszteséget termel. Ez már megmutatkozik az orvosok, az ápolók fizetésén is, növekszik a pályát elhagyók és a külföldön munkát vállalók száma, ami szakemberhiányhoz vezetett. Amelyik orvos teheti magánpraxist indít be, ahová a hosszú várólistát elkerülni akaró betegek jelentkeznek be. Hatalmas pénz áramlik ki így az állami ellátásból, az emberek inkább fizetnek, de nem várnak hónapokat egy-egy vizsgálatra. Soha nem látott mértékű orvoshiány, van ahol körzeti orvos sincs... Itt tartunk most.

2016. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon tudnám ajánlani Julianna, Moldova György az egészségügyről írott riportkönyvét, A tékozló koldus címen. Amennyiben érdekel, el is küldhetem.
2016. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Ezek szerint az ingyenes ellátás - legyen az orvosi, kórházi vagy ápolási -, csak hosszú várakozás után, és elég rossz körülmények között lehetséges, és csak a gazdagabbak engedhetik meg maguknak azt a "luxust", hogy egészségesek legyenek?

A gyógyszerek milyen mértékben vannak visszafizetve?

És a szülő nők, kismamák ellátása milyen?

Ha jól emlékszem, egy időben negy volt a hőzőngés, hogy nem választhattál orvost, hanem a "körzetihez" kellett menned.

Ez hogy változott?


Köszönöm mindenkinek, aki válaszol ezekre a kérdésekre!

2016. jan. 22. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint az ingyenes ellátás - legyen az orvosi, kórházi vagy ápolási -, csak hosszú várakozás után, és elég rossz körülmények között lehetséges, és csak a gazdagabbak engedhetik meg maguknak azt a "luxust", hogy egészségesek legyenek? "


Szó sincs ingyenes ellátásról. Fizetünk, csak éppen az egyre romló szolgáltatásokért. Aki fizetősre megy, az ezen felül fizet! És ez még csak nem is a leggazdagabb réteg! Nagyon sok ember választja a magánpraxist, mert nem bízik a tb ellátásban, vagy nem várja ki a várólistát. Erre hajlandóak költeni az emberek, még a kevésbé tehetősek is megpróbálják megoldani. De ha belegondolunk, akinek pl súlyos fájdalmai vannak, az érthető, hogy mindent megad, csak holnapután mehessen kezelésre. Mondjuk azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy sok gyógyszer támogatásában megtalálható a befizetett TB, de hogy a támogatott gyógyszerek és kezelések köre hogyan változott az utóbbi években, azt én sem tudom. A szabad orvosválasztás az még megvan.

2016. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ellátás szinvonala javult összességében. Elég sokat fejlödöt a technika. De ez is ugyan azokkal a problémákkal küzd mint az összes többi terület magyarországon. Nagy korrupcio, rosz szervezés. Ettöl alacsony bérek és nagy szakember hiány.
2016. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!