Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ebben az...

Miért van az, hogy ebben az országban olyan dolgok sem működnek, amelyek máshol természetesek (pl. közlekedés, egészségügy, oktatásügy) és az embereket ez még csak nem is izgatja?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 10:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Tetszik vagy sem, véges erőforrásból él a világ és a gazdaság is arról szól, hogy egymástól "nyerjük" el a javakat. Csak ezt fogyasztásnak hívjuk és nem országok között, hanem cégek között megy a dolog."


S ebben Magyarország nagyon szarul teljesít.

A kör bezárult.

2016. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#19-es


0. "aranybogaram" a nénikéd..


1. Ha gondolkodnál leesett volna, leesett volna, hogy tulajdonképpen azt írtam, hogy a magyar ember jóval többet fizet be az egésségügybe, mint amennyit visszakap onnan..


2. 7-800 milliárdról beszélsz, egy 30 EZER milliárd forintos államháztartás mellett.. Vagy te nem érzed, hogy a két ország közti különbség a magyar viszonyokhoz képest ELHANYAGOLHATÓAN kicsi?


3. Hazudsz.

"A te érvelésed dönti romba, miszerint ugyanannyit, sőt, egyenesen kevesebbet költenek "

Én ezt sosem írtam..

Én ezt írtam:

"a környező országok polgárai is hasonló (ha nem alacsonyabb!) mértékben járulnak hozzá az egésszégügyhöz, mint Magyarországon"

A két állítás között van némi a különbség.

Vagy tanulj meg mondatot értelmezni, vagy rendesen érvelni, mert az hogy egyszerűen hazudsz, az nagyon szánalmas..

2016. jan. 23. 14:49
 23/26 anonim ***** válasza:

"a magyar ember jóval többet fizet be az egésségügybe, mint amennyit visszakap onnan.. "


Én egy másik válaszoló vagyok, de...

Egyrészt van infláció, úgyhogy ez természetes. Másrészt ez igaz, ugyanis amit te befizetsz, azt azokra költik, akik betegek/idősek/segélyen élnek. Ezeknek pedig nincs munkájuk, tehát duplán fizetsz utánuk, ugyanis ők semmi nem adnak a közösbe.


Én szívesen élnék egy olyan rendszerben, ahol magamnak fizetem a kórházi számlát. Rögtön nem lenne gond az EÜ színvonalával.

Inkább félreteszem itt a párnámba a járulékokat. De a társadalom nagy része erre nem képes.

2016. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

22: Te vagy mérhetetlenül szánalmas, ahogy itt játszod az agresszív kismalacot, vagdalkozol, a saját fogyatékosságaiddal vádolsz másokat, aztán közben olvasni sem tudsz. Amit belinkeltem neked, az ezt tartalmazza:


"Total health expenditure is the sum of public and private health expenditures as a ratio of total population. It covers the provision of health services (preventive and curative), family planning activities, nutrition activities, and emergency aid designated for health but does not include provision of water and sanitation. Data are in current U.S. dollars."


Hazudsz több ízben is.


1. Nincs 30 ezer milliárd forintos államháztartás. Legalábbis nem Magyarországon.

2. 7-800 milliárd forint az rohadt sok, ha nem érzed át, akkor csak sajnálni tudlak és nem neked való téma ez.

3. A két ország közti különbség nem elhanyagolhatóan kicsi, nézzél kicsit utána a gazdasági adatoknak!

2016. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
A plebsete nem ezek érdeklik. A jobbik elénekli a székely himnuszt a parlamentben, viki sorosozik egyet, kövér beszól a nőknek és mindenki elégedett h milyen csodás emberek ezek. Ennyi kell ma Magyarországon.
2016. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
eddig már kb 4-5 ezermilliárdot szórt el a maffia kastélyokra, stadionokra, és nyelik el folyamatosan azóta is az agyonadózatott minimálbéres milliók pénzét és a német nyugdíjasok milliárdjait amit azért adnak hogy nműködjön valahogy ez a szemétdomb, ezért menekül mindenki még a menekültek is...
2016. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!