Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utaznak a 65 év felettie...

Miért utaznak a 65 év felettiek ingyen a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
A többségének van nyugdíja. Míg a gyerekeknek is kell fizetni, pedig nekik nincs saját jövedelmük.

2016. jan. 23. 11:28
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Nem hazudok...

Lassan az lesz ha a Fidesz azt mondja hogy "2+2=5" akkor az úgy van de ha ellenkezel ez ellen akkor te bal libis vagy vagy fasiszta szélsőjobbos...

2016. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
50%
41: Állítottál valamit, megcáfoltam, ott a hiteles bizonyíték. Ezek után elég szánalmas, hogy még mindig nyomod ezt a fideszesezést... Mondjuk értem én, egy OECD statisztikával nehéz versenyezni.
2016. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Statisztika... :D

Ez olyan mint amikor kiszámolják hogy a magyar átlagfizetés 246 ezer forint...

Nekem több ismerősöm és rokonom kint él nyugateurópában és onnan tudom hogy sokkal jobban kijönnek a fizetésekből és a nyugdíjakból mint itthon az emberek magyarországon.

És ezek valós tapasztalatonokon alapulnak nem pedig statisztikákon!

2016. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
43: Ez már nagyon mélyen lent van. Majd ha sikerült leérettségizned, szólj, és talán folytathatjuk...
2016. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

# 44

Na ilyenkor tudom hogy igazam van :)

2016. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Nem is az utazás a nagy gáz, hanem, hogy ezek tetves nuggerek, képesek még 65év felett is élni, és a fiatalok által keservesen megkeresett nyögdíjjakat felvenni, és ezek után még hely sincs a buszokon, mert ezek hordákban elfoglalják, és még azt is elvárnák, hogy a helyet adjuk át nekik.. Na azt már nem! Mire fel? Mit tettek ők, hogy ez így van? Az hogy alacsonyak a nyödíjjak, meg 40-50évet ledolgoztak, (bár ez is kétséges, mert régen az átkosban csak a lábukat lóbálták az már biztos, tudjuk a NET-ről) meg fáj a lábuk, hátuk, gerincük, de nem eléggé, mert akkor nem utazgatnának a szegény kihasznált fiatalok pénzén, hanem otthon ülnének. Csődbe megy az ország miattuk!

Ez tarthatatlan! Fel kell emelni a nyugdíjkorhatárt 70-75-évre, majd meglátjuk azt is ilyen vidám potyautazgatással érik-e meg!

Aki nem dolgozik, ne is egyék! A fene a jó anyánkat!

2016. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
45%

46: Gratulálok, sikerült újabb szintet lépni az aljas, gyomorforgató demagógiában! Eddig még csak nyugdíjatok elvétele ellen hápogtatok (miközben szó sem volt róla), most már az életeteket is félteni kell ezektől a gonosz fiataloktól...


És egész egyszerűen nincs igazad! Miért lennének alacsonyak a nyugdíjak? Mihez képest? A fizetésekhez, a gazdaság teljesítőképességéhez mérten kifejezetten jók. És ez a nettó nyugdíj, vegyük hozzá, hogy az egészségügyi ellátás ingyenes itthon a nyugdíjasoknak. Ez sincs mindenhol így! Erre rakódnak még rá az egyéb plusz kedvezmények, például az ingyenes utazás.


A hozzászólásodból süt, hogy magasról teszel te az ország és mások helyzetére, csak a magad haszna meglegyen, de azért mégis bemásolok egy idézetet, hátha megmozgat benned valamit. Ez a mai magyar valóság, meg az, hogy miközben 150-160 ezres nyugdíjjal ingyen lehet Hévízre utazni, hogy ott a TB terhére wellnessezzen valaki, addig ez a kirándulás egy minimálbéres dolgozó fizetésének közel felét elvinné. Jó lenne ezzel kicsit szembenézni, meg rájönni, hogy az unokák jó része nem bírja elkezdeni az életét.


"Az Eurostat-adatokból az is kiolvasható, hogy minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy szegény családban él, és a közhiedelemmel ellentétben a legjobban védett csoport a szegénységgel szemben a nyugdíjasoké."

Forrás: [link]

2016. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
47-es teljesen igazad van. Kiegészíteném, hogy időskori szegénység is van, de a nyugdíjasokat kevésbé veszélyezteti a szegénység mint a társadalom más rétegeit.
2016. febr. 10. 16:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!