Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagykorú asztmás vagyok....

Nagykorú asztmás vagyok. Utazhatok ingyen, vagy 90% kedvezménnyel tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy el kel menni egészségpénztárhoz , igényelni közgyógyellátást meg a kezelőorvostól papírt a tartós betegségről, és akkor távolságin , meg vonaton 90% a jegy. Buszon metrón meg villamoson , MINDEN városban meg ingyen (el kell fogadniuk) van a tömegközlekedés... jól tudom én ezeket? hallottatok már erről?
2009. okt. 3. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
csak nagyon súlyos asztmára adnak asszem
2009. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam asztmás, tartós beteg. A tüdőgyógyász szakorvos állíthatja ki az igazolást a tartós betegségről, ezt minden évben felülvizsgálat után meghosszabbíthatja. A kiadott igazolással az Államkincstárban (neten meg tudod nézni, hol van a lakhelyedhez legközelebbi) lehet a kedvezményes közlekedéshez kártyát igényelni.

Az önkormányzatnál pedig megpróbálhatsz közgyógyigazolványt kérni (a tüdőgyógyász gyógyszerlistája alapján a háziorvosod kiállítja a gyógyszerigényről az igazolást, ezt csatolni kell!), bár mostanában nagyon megszigorították, komoly asztmával jó eséllyel megkapod ezt is, persze, csak ha nem vagyonokat keresel havonta. Az eljárás kb.1-1,5 hónapot vesz igénybe. Innen kezdve az asztmagyógyszered a megállapított havi keret erejéig ingyenes, plusz évente kapsz egy extra keretet, eseti megbetegedés gyógyszereinek fedezésére. Nem mindig elég a keret, de óriási segítség, amikor pl. a kisfiam gyógyszereire 12000 helyett csak 3000-t fizetek.

2009. okt. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!