Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobb mára íly ügyesen...

A szélsőjobb mára íly ügyesen használja az internetet, szimpatizánsai mozgósítására?

Figyelt kérdés

Nagyon sok esetben tapasztaltuk, hogy a szélsőséges szeparatív terrorista szervezetek, mint az ISIS vagy szélsőséges erőszakszervezetek mint a szélsőjobb az internetet nagyon ügyesen ki tudja használni, hogy a propagandáját eljuttassa és ezáltal ügyesen mozgósítja a szimpatizánsait is vagy akik valamilyen formában fogékonyak erre. Úgy tűnik egy újabb őrüket van kialakulóban itthon is :/



A szokásos HVG-s cikkeket olvasva erre akadtam : [link]


2016. jan. 24. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Vótmá
2016. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Vagy inkább egy rakás szerencsétlen, akik folyamat a gép előtt meresztik a seggüket és ott kemények.

Fiatalabb koromban én is játszottam ezzel a játékkal és két hónap alatt el is jutottam egy Tier 5-ös tankig, szóval elég sokat kellett játszanom.

Na most képzelem, hogy mi kell a Tier 10-eshez, amikor a 6-os szinthez nagyjából annyit kellett volna teljesítenem, mint az 5-öshöz addig összesen.

2016. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a kérdést ugye te sem gondoltad komolyan?
2016. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy PC játék, amivel az emberek szórakoznak, a klán neveket legtöbbször, valamely jól hangzó, vagy korábban létező dolgok után hozzák létre.


De sem ez, sem a Paradox-os stratégiai játékok nem "szélsőjobbos mozgósítások", sokan játszanak velük, sokan "nagy valamilyen országot" (Svéd/Német/Anglia/Wales/Írországot/...) hoznak létre benne, elnevezik az egységeiket "valamely történelmi/jól hangzóra" játszanak, és valamikor abbahagyják.

De még azt sem lehet mondani, hogy a legtöbben nem játszanak több országgal.


A "kommunikációs hangnem" ugyanúgy a WOW idején is megvolt, csak a "horda/orkok birodalma legyen nagy" beszólásokról nem készült HVG-s cikk.


Egyébként elég a cikk alatti kommenteket megnézni ahhoz, hogy hülyeség a kérdés, és a cikk is.

2016. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez már komolyan a magyar debilség (vagy csak a hazai újságírás) non-plusz ultrája. Már azon is kiakadtam, hogy valaki egy mezei rovásírásos tablóképet is nácinak tartott. De egy cseszett MMO játéknak mégis mi a büdös köze van ezekhez? Ennyi erővel élből az összes játék ami a második világháborúhoz köthető, az már "szélsőjobboldali játék"?


2. "Nagyon sok esetben tapasztaltuk, hogy a szélsőséges szeparatív terrorista szervezetek, mint az ISIS vagy szélsőséges erőszakszervezetek mint a szélsőjobb az internetet nagyon ügyesen ki tudja használni, hogy a propagandáját eljuttassa és ezáltal ügyesen mozgósítja a szimpatizánsait is vagy akik valamilyen formában fogékonyak erre."


Már nem azért, de speciel az ISIS kb. még annyira sem tudja kihasználni az internet adta lehetőségeket, mint egy olyan szolgáltató ami spam-ekkel pakolja tele a postafiókomat. Azaz kb. semennyire.

2016. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A hvg nézőpontjából az Egri csillagok kész török-holokauszt, Dobó pedig szélsőtrappista masiniszta.

Ha a hülyeség fájna a hvg szénné üvöltené magát.

2016. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

„szélsőséges erőszakszervezetek mint a szélsőjobb”


Ez meg mi?

Egy olyan esetről nem hallottam ebben az évezredben, amiben valamelyik szélsőjobboldali szervezet valamilyen erőszakos cselekményben vett volna részt.


De nyilván én maradtam le valamiről, és fel világosítasz a témában.

2016. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy számítógépes játékkal való közös játszásra irányuló törekvést én semmiképpen sem tudok mozgósításnak tekinteni. Egy politikai mozgósításnak meghatározott célja van. Ez pedig politikai szempontból tökéletesen céltalan. Semmivel sem viszi előrébb a jobboldali célokat. Nem produktív, csak sima önszórakoztatás.
2016. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel, ha valaki sokat játszik online a World of Warcrafttal, az azt jelenti, hogy keresztes sereget toboroz a Szent Föld meghódítására?


Esetleg, ha az Age of the Empires játékkal játszik egy olasz, akkor az már rögtön azt jelentené, hogy veszedelmes fasiszta, mert vissza akarja állítani a Római Birodalmat?


Anyám borogass...

2016. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező, meg a cikkíró azt hiszi, hogy a szélsőjobboldaliak egész nap Hitler beszédet hallgatnak, karlendítenek, meg élezik a "cigányaprítót". Ebbe a képbe nagyon nem illik bele, hogy valaki ért a számítógéphez, meg számítógépes játékokkal játszik. Szerintem fingja nincs a számítógépes játékokhoz, és nem érti miért nem vesznek be a klánok alacsony rangú játékosokat.
2016. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!