Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországból Észak-Korea lesz?

Magyarországból Észak-Korea lesz?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 25. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2016. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg de! Nem olvastad el?
2016. jan. 25. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
nem lesz, már van. hidd el nekem, én jó ideje tapasztalom, és egyre durvább méreteket ölt a rettegés az állami helyeken, a hivatali korrupció az egekben, de úgy, mint még soha, a diktatúra pedig csak erősödik és erősödik. ilyen "vigyázz kinek mit mondasz" -jellegű magatartás még Kádár alatt se volt, esküszöm.
2016. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a cikk alatt találtam ezt a kommentet az előbb és tökéletesen egyetértek vele:

A cikk címe elég hatásvadászra sikeredett,de hát én is megnyitottam úgyhogy bejött....:-)

A legfontosabb a kormány számára a tömegrendezvények,tüntetések korlátozása....

Amúgy szóljon már,aki ezeken a kormányintézkedéseken-módosításokon komolyabban meglepődik!

Annak idején megmondta Mikola Pista,hogy min 20-30 évre be akarják betonozni magukat.

Az így mesterségesen kialakuló rendszer furcsa keverékké teheti országunkat....,egyik oldalról a Kelet-Európai és Kis-Ázsiai országok személyi kultuszos féldiktatúráit(Fehéroroszország,Azerbajdzsán,Kazahsztán)másolja,másrészt viszont egyes Dél-Amerikai (Argentína,Venezuela stb)országok erős katonai jelenléttel fenntartott rendszerére is hajaz.

Szóval idővel frankó kis rezervátum lehetünk itt Európa(majdnem) közepén...de ehhez kell egy többségében birka nép,akik ezt tűrik!

Orbánék kiváló helyet találtak önkényuralmi terveik megvalósításához.

2016. jan. 25. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Észak-Korea azért nem, de folyamatosan romlik a helyzet.
2016. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
szépen lassan épül a rendszer...
2016. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Észak korea? Meg rosszabb mint a kádár rendszer?

Hülyék vagytok mint a fsz!

Észak koreában, meg a kádár rendszerben tized ennyi pofázásér vinne a fekete autó.

2016. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
De itt is vinni fog lassan.
2016. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy dolog érdekes számomra mind a témához kapcsolódó cikkek, illetőleg a témát érintő hozzászólások tekintetében, mégpedig az, hogy mindenki elfelejti kontextusba helyezni egy esetleges alkalmazási lehetőségét ennek a törvénynek, vagyis azt, hogy mi lesz/lehet ennek a bel- és/vagy külpolitikai következménye.


Pedig ez fontos elem. Az mindenki számára nyilvánvaló, hogy ha ezek közül az intézkedések közül csak egynéhányat is egyidejűleg foganatosítana most a kormány, annak nem lenne szép vége, jelentős következményekkel járna. Ma ezeknek az intézkedéseknek két esetben lenne értelmes lépés a felhasználása a kormány részéről: Az egyik az, ha a migránsválság akkora terrorveszélyt hozna magával a közeljövőben, ami komolyan veszélyezteti közvetlen értelemben is Magyarországot. Ilyen esetben nyílván nem vonna maga után sem belpolitikai sem külpolitikai retorziót ezen törvények alkalmazása. A másik eset pedig az, - (itt nyilván lennének retorziók, sőt ez esetben pont azok elhárítását szolgálja ez a törvény) - ha megpróbálják eltávolítani a kormányt ami lényegében szembe megy az európai elit akaratával, az EU-n belül klikkesedést idéz elő, nyugati hatalmakkal rivális országokkal bővít gazdasági és politikai kapcsolatokat, olyan nyugati pártoknak ad szellemi muníciót, akiket a jelen vezetés a legkevésbé sem akar a hatalom közelében látni, stb. Ennek fényében tarthat a kormány attól, hogy megpróbálják eltávolítani. Ukrajnában is csak úgy kezdődött, hogy Janukovics bejelentette, hogy meg szeretné szüntetni a tárgyalást az EU csatlakozás feltételeiről és bejelentette, hogy inkább az oroszok vámuniójához csatlakozna. Ami érdekes lehet és részemről beszédesnek tartom, hogy az MSZP sem indított totális támadást, hanem azt szorgalmazta, hogy legfeljebb 8 napra lehessen bevezetni ezeket a törvényeket és kétharmados többséggel 30 napra lehessen legfeljebb meghosszabbítani. Ebből én leginkább arra tudok következtetni, hogy ténylegesen megnőhet a terrorveszély, legalábbis az ettől való félelem a politikusokban is élénken él, mivel az MSZP valószínűtlen, hogy részlegesen is jóváhagyná, hogy a kormány meg tudja védeni a politikai erejét egy olyan helyzetben, amikor egy a kormány leváltására potenciálisan alkalmas rendezetlen helyzet alakulna ki.

2016. jan. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz Észak-Korea.Ennek azért komoly akadálya lenne az EU- és NATO-tagság.De ha ezek nem lennének,akkor is inkább "csak" egy újabb Kádár(Orbán)-rendszer eljövetelétől kellene tartani.
2016. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!