Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1956-os ellenforradalom...

Az 1956-os ellenforradalom bukása után a nyugatra disszidáltak keresték a kapcsolatot a felszabadulás után nyugatra disszidáltakkal?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 18:25
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Kicsit gondolkodjunk. Tételezzük fel, hogy '56 ellenforradalom volt. Rendben. De akkor mikor volt a forradalom? Aminek '56 ellene ment? Volt ilyen? Én még nem hallottam róla.


A kommunisták magyarországi uralkodása egy napig sem volt legitim. Ki és mikor szavazott rájuk? Ki emelte őket hatalomra? Mert a magyar nép soha.


Akkor hogyan beszélhetnénk ellenforradalomról, egy olyan hatalom esetében amely illegitim, erőszakkal, a szovjet szuronyok árnyékában megfélemlítéssel, terrorral, a nép akarata ellenére('45 - ös, '47 - es választások) működött és uralkodott?


Pont az ellenkezőjéről van szó: Magyarországon senki nem akart - a többség semmiképp sem - kommunizmust, arra soha senki nem adott felhatalmazást, azt ráerőltették és ez ellen kelt fel a nép. És nemcsak itt, ne feledjük, hanem pl. '53 - ban Berlinben (ahol a fal felépítéséig 2 millióan hagyták el az állítólagos munkáshatalmat), a lengyeleknél, majd Prágában is.


A kommunista "munkáshatalom" minden esetben a legbrutálisabb eszközökkel, éleslőszerrel, sortüzekkel, tankokkal és kivégzésekkel reagált a munkások és fiatalok tiltakozására.

2016. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

30:


Megismétlem...


Azt olvasok amit ÉN akarok és azt hiszem el amit ÉN akarok.


31:


Ezzel az emberrel nem érdemes vitába szállni mert nem lehet meggyőzni...-egyébként közlöm hogy engem sem.


[link]

2016. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Akkor kösd fel az útilaput kérdező és irány Moszkva, ahol ezt a habitust még értékelik. Ugyanis a magyarnak elege van a hozzád hasonlókból.
2016. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
32-esnek ment.
2016. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

"Ezzel az emberrel nem érdemes vitába szállni mert nem lehet meggyőzni..."


Hát '70 - es években párutasításra kiadott agitprop kiadványokkal semmiképp, ezt készséggel elismerem. Nekem is van a polcomon pár Hollós Ervin, Lajtai Vera meg a többi ávósból lett történész "munkái", ezeket is ismerni kell, ma már történelem az ő történelemhamisításuk is.


"egyébként közlöm hogy engem sem."


Nembaj, elrettentő példákra is szükség van, akikre rámutathatunk: látod fiam, azért tanulj, nehogy te is ilyen legyél.

2016. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Először gondoltam arra, csak trollkodás folyik, most már rádöbbentem, hogy ez a Munkáspárt ifjú agitprop részlegének újabb bevetése.
2016. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Nem az a baj ha egy náci prüszköl egy olyan könyvre amit 45 után és 89 előtt adtak ki.


Nem baj! Tegye.


Csak az a baj hogy úgy teszi amit tesz hogy el sem olvasta...


Ez az ember ezt a könyvet IS mocskolná:


[link]


Én elolvastam! És minden sora meggyőző és meggyőzött.


Vagy ez is szemétkönyv?


[link]


Szégyelld magad HA KAP ESZI(ha nem akkor meg nem)...

2016. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Most jószívű leszek, 37-es, én is ajánlok neked valamit.


[link]


Hátha tetszeni fog.

2016. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

'Nem az a baj ha egy náci prüszköl egy olyan könyvre amit 45 után és 89 előtt adtak ki.


Nem baj! Tegye.


Csak az a baj hogy úgy teszi amit tesz hogy el sem olvasta...'


Nálatok mindenki náci, aki nem azt olvassa, amit te szeretnél olvastatni?

2016. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Akarom mondani: nálad.
2016. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!