Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1956-os ellenforradalom...

Az 1956-os ellenforradalom bukása után a nyugatra disszidáltak keresték a kapcsolatot a felszabadulás után nyugatra disszidáltakkal?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 18:25
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
De hát én olvastam már a .zarjaidat. Van belőlük a polcomon - mondottam volt.
2016. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Volt Hakapeszi, míg ki nem hajítottad :)
2016. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 Jeffrey Spender ***** válasza:
Kedves Kérdező, tegnap meg lett kérdezve tőled, hogy 1956-ban elsősorban a Rákosi-korszak ellen lázadtak, és ennek fényében is ellenforradalomnak tartod az egészet és mi a véleményed a Rákosi-korszakról ?
2016. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Pro Patria ***** válasza:

Miután elég nyilvánvaló szándékkal egyetlen sorba célzottan foglaltad bele az "ellenforradalom", és a "felszabadulás" fogalmait - a szöveg könnyítésére kikerülhetted volna, így látszik rajta az erőltetett hatás -, úgy gondolom, felesleges hozzá írnom.


Ennyit viszont kiemelek - bár ezt is feleslegesen, mert máshol már írtam.


"Az én nagyapám(apai)a felszabadulás előtt a nyilasok és a nácik ellen mint elvhű kommunista, az ellenforradalom idején pedig a visszarendeződés ellen. Anyai nagyapámat agyonlőtték a nácik még 43-ban...-ő is kommunista volt.

HakapesziM ősei viszont a Horthy-rendszerben az elnyomó burzsujokhoz tartoztak. Érthető ha érzékeny..."

- Ellenkezőleg, az én családomban kizárólag nagyállattartó, cseléd, földművelő, polgár felmenők vannak. A nagyapai örökség pedig - amennyiben valós, mert kamaszkorban sokszor szeret magának nem volt ősöket tulajdonítani bárki, ezzel is kiemelve magát, ez része a személyiség fejlődésének - nem jelent ebben semmit, nem kell hozzákötnie magát egy embernek - adott esetben neked sem - saját életét illetően. Nem kell ennek meghatározónak lennie. Saját belátásod szerint kell cselekedned, és nem aszerint, hogy a nagyapád '45 előtt, vagy '45 után tépett le körmöket az Andrássy út 60. szám alatt.


A felmenőim szeretete nem jelent egyet azzal is, hogy a véleményükkel egyet kell értenem - ez még a most élő családtagjaimmal sincs mindig így, pedig szeretem őket, és erre nem cáfol rá, hogy például mást mondanék a megfogalmazott gondolataikkal szembeállítva bármiben.


U.i.: Tudom jól, téged ez semmiben nem változtat - te úgy érzed, az ilyen kérdésekkel "vívod harcodat" a jelenben, ezzel tudod kifejezni "elvűségedet az eszme iránt", nem a kérdésre kapandó válaszok motiválnak, hanem a megtörhetetlen akaratod bizonygatása az ilyen álkérdések időnként ismétlődő kitevésében. Nem is hatna tehát rád bármi, amit írok. Mások számára fogalmaztam azt meg.

2016. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

"Kedves Kérdező, tegnap meg lett kérdezve tőled, hogy 1956-ban elsősorban a Rákosi-korszak ellen lázadtak, és ennek fényében is ellenforradalomnak tartod az egészet és mi a véleményed a Rákosi-korszakról ?"


1956-ban ELSŐSORBAN azok lázadtak(illetve lázítottak kintről...)akik a felszabadulás után disszidáltak nyugatra. Vissza akartak jönni és vissza hozni azt az úri világot amelyben nagyon jól éltek 45-ig. És azt külön kell magyarázni hogy vannak akiket jól csengő szavakkal be lehet vinni az erdőbe, megvezetni, stb...? A diákokat a fentiek becsapták, megvezették aztán a bukás után szépen disszidáltak míg a diákok mentek a bitó alá.


Voltak olyan grófok akik 45-ben disszidáltak aztán kintről súgták hogy"de jó itt meg itt kolbászból van a kerítés is"aztán ezt a kölykök elhitték és cirkuszolni kezdtek. A grófok meg a háttérben vártak...ha a kölykök győznek ők hazajönnek ha meg nem istenem...élnek tovább kint.


Ennyi 56!


A Rákosi-korszak pedig a Szovjetunió Sztálini másolása volt. Namost Sztálin VERHETETLENKÉNT vonult be a történelembe. Soha, senki nem tudta legyőzni. Tehát Rákosi elgondolása jó volt(átültetni ide is a VERHETETLEN Szovjetunió világát)de az más kérdés hogy csinálhatta volna jobban is. Ezt hosszú kibontani bele sem kezdek. Mindenesetre Rákosi százszor jobb mint a reformista kommunisták akik a 80-as években jöttek...


Nekünk MUNKÁBÓL élőknek ez a sorrend a XX. század Magyarországán:


1. ARANYKádár-korszak 1957-1975

2. EZÜSTKádár-korszak 1975-1983

3. Rákosi-korszak 1945-1956(tudom hogy nem az elejétől a végéig volt Rákosi de az érthetőség kedvéért egybeveszem!)

4. BRONZKádár-korszak 1983-1989

5. Rendszerváltás óta...1989- (Itt is lehetne bontogatni de nem teszem)

6. Ferenc Jóska...

7. Horthy, Szálasi-ez volt a melósnak a pokol.

2016. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

'1956-ban ELSŐSORBAN azok lázadtak(illetve lázítottak kintről...)akik a felszabadulás után disszidáltak nyugatra.'


Egy nagy lófütyköst, koma. 1956-ban egyetemisták, munkásfiatalok lázadtak és sokan voltak közöttük, akik korábban hittek a kommunistáknak, később viszont megtapasztalták, milyen a diktatúra igazi arca, csalódottságukban pedig csatlakoztam a tüntetőkhöz.

2016. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
jav*csatlakoztak
2016. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

'Namost Sztálin VERHETETLENKÉNT vonult be a történelembe. Soha, senki nem tudta legyőzni.'


Nono, lehetett volna fordítva is, ha Hitler nem qrja el a Barbarossa-nál és tököl Ukrajnában. A szövetséges hadianyag-szállításokat pedig hadd ne kelljen emlegetnem.

2016. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Kieg:*A szövetséges hadianyag-szállításokat, továbbá az angol-amerikai haderő jelenlétét, ami miatt meg kellett osztani a haderőt*
2016. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 Jeffrey Spender ***** válasza:

#45:


Ekkora barom nem lehetsz, könyörögve kérlek hogy valld be, hogy provokálsz, hogy miközben írod ezen baromságokat, jókat vihogsz a monitorod előtt.



"A Rákosi-korszak pedig a Szovjetunió Sztálini másolása volt. Namost Sztálin VERHETETLENKÉNT vonult be a történelembe. Soha, senki nem tudta legyőzni. Tehát Rákosi elgondolása jó volt(átültetni ide is a VERHETETLEN Szovjetunió világát)de az más kérdés hogy csinálhatta volna jobban is. Ezt hosszú kibontani bele sem kezdek. Mindenesetre Rákosi százszor jobb mint a reformista kommunisták akik a 80-as években jöttek...



Ne felejtsed el, hogy a második világháborúban nem csak a szovjetekkel kellett háborúzniuk a németeknek, hanem Franciaországban, Észak-Afrikában, majd Olaszországban is harcolniuk az angol-amerikai erők ellen, Németország felett védekezni a szintén angol-amerikai bombázások ellen és Norvégiában / Dániában tartalékolni egy ottani esetleges angol-amerikai partraszállásra az erőiket szintén, ha nem lettek volna azok a fenyegetések, akkor a szovjeteket teljesen begyalulhatták volna.


Amikor 1942-ben szolgálatba állítottak a Tigris harckocsikat, azok annyira eredményesen teljesítettek, hogy ismét Moszkva alá értek a német csapatok, de mivel az angol-amerikai erők Szicíliában, majd Olaszországban partraszálltak, ezért erőket kellett elvonni a Keleti frontról és kudarcot vallott az egész. Franciaországban partraszállván ez mégjobban felgyorsult, igaz, így is azért kellett 3 év a teljes legyőzéshez.


Vagy korábban, 41-ben is nem a szovjetek "felsőbbrendűsége" fúlt kudarcba a Barbarossa-hadművelet, hanem az értelmetlen hadseregcsoport átdobálások miatt, ami adott időt a szovjeteknek a védelem megerősítésére, továbbá az ukránokat is elidegenítették maguktól, így megint egységeket kellett a támadó feladatokról a megszálló feladatokra, ha barátkoznak az ukránokkal, akkor maguk az ukránok ellátták volna a rendfenntartást és a németeknek csak a támadással kellett volna törődniük.


A német sikereket pont Sztálin idiotizmusa segítette elő, a Nagy Tisztogatások során az 5 marsallból 3-at, 15 hadseregparancsnokból 13-at, az 57 hadtestparancsnokból 50-et, a 186 hadosztályparancsnokból 154-et küldött a süllyesztőbe, értékes tudásuk elveszett, helyükre üresfejű párt/bizalmi emberek kerültek és dilettantizmusuk miatt is törhettek olyan gyorsan előre a német csapatok, ha Tuhacsevszkij és a jobb fejű tábornokok / marsallok élnek a német offenzíva idején, hathatósabban lassították volna a német egységeket.


Nem csak a hadsereget érintette ennyire negatívan a Nagy Tisztogatás, a tudósok is ugyanúgy áldozataiul estek, mint Koroljov, a repülő és rakétamérnök, vagy Liszenkó riválisai. Koroljovnál ugyan próbálták korrigálni a döntést, de korai halála miatt elvesztették az űrversenyt, Liszenkó "rivális" tudósainak tisztogatásával meg a biológiai-vegyifegyverkezésben szenvedtek jóvátehetetlen veszteségeket.


Ezektől eltekintve, a személyi kultuszt pozitív dolognak találod ?

2016. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!