Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a pedagógusokon felül már az orvosok, buszsofőrök, civilek és húsipari dolgozók is csatlakoznak mostmár a február 3-i Orbán-rendszer elleni megmozdulásokon?

Figyelt kérdés

2016. jan. 31. 13:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%

Azt gondolom róla, hogy szégyen, hogy felülnek az uszításnak. Az állami dolgozóknak is megvolt a demokratikus lehetőségük, hogy szavazáskor másra szavazzanak.

A jelenlegi kormány meg volt szavazva. Aki nem ment szavazni, az arra szavazott, aki meg lett választva.

El kellett volna menni másra szavazni. Ha valaki nem ment, vállalja a felelősséget a lustaságáért, és várjon nyugodtan a következő szavazásig.


A baj az, hogy külföldről valamiért jelentős energiát fektetnek az Orbán és a kormány elleni propagandába, jól meglovagolva a hiányosságokat.


Sietni kell a felforduláscsinálással, nehogy előbb oldódjon meg a kifogásolt helyzet, mert akkor már nem lesz ürügy.

2016. febr. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
44%
Már bocsi, de ha már demokráciáról beszélünk (gondolom, te fideszes vagy és nem tagadod, hogy a fidesz demokratikus párt, ami egyébként nem igaz), akkor nem így kéne gondolkodnod. Te ugyanis diktatórikusan gondolkodsz. Attól, hogy egy pártot megválasztanak a választók, az még nem jelenti azt, hogy onnantól kezdve a párt akármit tehet. Egy demokrácia azért demokrácia, mert joguk van az embereknek kifejezni a véleményüket, és ha valami nem működik, akkor adott esetben szervezkedni a hibás kormánypolitika ellen, és felemelni a szót. Márpedig most ez történik, a kormány ugyanis nem veszi figyelembe az oktatásban a szakmai érveket, csak politikai kérdést csinál ebből, ahogy te is... De itt nem a pártpolitikáról van szó, ez nem csak egy kamu dolog, amit a háttérben az ellenzéki pártok szerveznek... Ha így látod, akkor elég ostoba és antidemokratikus vagy, már bocs.
2016. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

# 21/22 Időpont ma 04:26


Gondolom akkor Franciaország nem demokratikus, mert ott egy-egy sztrájk esetén az egész országot lebénítják gond nélkül. :-)

A hülye francia meg még örül is neki, hogy a nép kifejezi akaratát a 4 évenkénti X-en kívül.

2016. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
58%
Akkor leírom még egyszer: attól, hogy egy kormányt megválasztanak, még nem jelenti azt, hogy azt csinál ezután, amit akar. Olyan országban, ahol szakmai szempontokat nem vesznek figyelembe egy kérdésben (jelen esetben oktatásügy), hanem a politika önkényeskedik, csorbát szenved a demokrácia. Ha a kormány valakiket érintő kérdésben döntéseket hoz, illik meghallgatni, figyelembe venni az érintettek véleményét is, illetve teret kell adni az érintetteknek, hogy elmondhassák a véleményüket. Nem értem, ezzel neked mi bajod van.
2016. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
31%

Sfadn; nem a Sztrájkkal, nem is a kormány elleni tiltakozással van a baj.

Hanem azzal, hogy a megbeszélésben sem akarnak részt venni, hanem CSAK felvonulni.

Sztrájkolni nem hiszem, hogy törvényes lehetőség lenne, úgy általában sehol sem sztrájkolhatnak az állami dolgozók.

Mellesleg nem ellenzéki pártok uszítják őket, messzebre nyúlik az egész.

Nem tudom, hogy hol van a határa annak, hogy egy megválasztott kormány mit tehet meg, de az hétszentség, hogy a kisTrudeau-t sem választották volna meg, ha megmondja, hogy az első dolog, amit csinál, az min.45 ezer nulla szintű közelkeleti bevándorló azonnali betelepítése lesz. (Meg az azzal járó adóemelések persze.)

Pl. most is a kormány nem süket a kritikákra, mint ahogy előtte többször sem volt az.

Annak ellenére, hogy eszetlenség lenne .vagy lesz- a központi tanterv feladása, és korlátlan hatalom adása az egyes tanároknak. Egyetemes, általános követelmények kellenek, különben hamar eljuthatunk arra a szintre, ahol a decentralizált oktatási rendszerű országok vannak, hogy rendszeres, hogy 10- azaz tíz- éves gyerekek nem tudnak olvasni, és utólag derül ki ÉRETTSÉGIZETT tanulókról, hogy NEM TUDNAK OLVASNI!

A tananyagot szerintem nem kell csökkenteni, esetleg lelkesebb, odadóbb tanárok kellenének. Lehet az adminisztrációt csökkenteni, de oka van- volt-, hogy emelték.

Talán olyan rétegekből kellene a leendő tanárokat kiképezni, ahol tiszteletreméltónak , emelkedésnek tartjáktanítónak, tanárnak lenni, és nem lecsúszásnak, utolsó lehetőségnek.


És, a fizetéstől függetlenül. A tanítók, tanárok mindig is a nemzet napszámosai voltak. Arany Jánosnak nem volt semmi baja vele. Igaz, hogy Nagyszalonta azóta kívülkerült.

2016. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
59%

Igenis helye van a tiltakozásnak, ugyanis a kormány viselkedése és döntései nélkülöznek minden szakmaiságot, elég megnézni a politikusok nyilatkozatait, és látszik rajta, hogy fogalmuk sincs az egész pedagógiáról. Ilyen formában a centralizálás és a tanári adminisztráció márpedig értelmetlen, a KLIK pedig nem tudja ellátni a feladatát. Ezt nem akarom magyarázgatni annak, aki nem tanított még, nem tudom, hogy te tanár vagy-e, de aki közel került már tanárként ehhez a rendszerhez, könnyen beláthatja, hogy egy lassú agónia jellemzi a magyar oktatást, és változtatni kell rajta. Ehhez pedig szakmailag jó döntések kellenek, de a kormány süket ezekre.


Az ellenzéki pártokról annyit, hogy fentebb pont azt írtam, hogy ez nem politikai kérdés, nem ellenzéki pártok uszítják a tanárokat, ezt arra reagáltam, hogy valaki azt írta, hogy igen. Itt pont az a lényeg, hogy az oktatásügy az egy olyan terület, amit nemhogy nem lehet, de nem is szabad pártpolitikai hadszíntérré tenni. Pont az a baj, hogy eddig ilyen volt, négyévente változott minden a politikai széljárástól függően. Ilyen nincs, ez nem működik, az oktatásügyben pártpolitikától függetlenül egy nemzetstratégia kéne, ami független az aktuálpolitkától és kizárólag szakmai döntéseket kéne hozni, kb. olyan döntéseket, amiket pl. Csapó Benő javasolt.


"eszetlenség lenne .vagy lesz- a központi tanterv feladása, és korlátlan hatalom adása az egyes tanároknak"


Nem a tantervvel van a baj, mármint nem baj az, ha egy tanterv központilag van meghatározva... A tanterv ugyanis csak egy dolog, ez eddig is központi dolog volt, amikor még az oktatási rendszer decentralizált volt. Viszont a rendszerben van egy csomó más dolog (finanszírozás, intézményi rendszer, tankönyvellátás stb.) ami korábban decentralizált volt, most viszont túl lett központosítva, és nem működik. Ezen viszont változtatni kell. Azt is megjegyezném, hogy ahol jól működik a modern oktatási rendszer, ott decentralizált rendszer van (nem minden decentralizált oktatási rendszer működik jól, de amelyik jól működik, az általában decentralizált). Egyébként a tantervre visszatérve: az a jó tanterv, ami központilag megfogalmazott irányelveket ír elő, de figyelembe veszi a helyi sajátosságokat, és teret enged a tanárok autonómiájának. Ma ilyen nálunk nincs.


"Egyetemes, általános követelmények kellenek, különben hamar eljuthatunk arra a szintre, ahol a decentralizált oktatási rendszerű országok vannak, hogy rendszeres, hogy 10- azaz tíz- éves gyerekek nem tudnak olvasni, és utólag derül ki ÉRETTSÉGIZETT tanulókról, hogy NEM TUDNAK OLVASNI!"


Ez pont nem igaz, a PISA felmérések azt mutatják, hogy messze jobban teljesítenek nálunk a nyugat-európai országok, az igaz, hogy sokkal kevesebb lexikális ismeretet tanulnak, de gyakorlatiasabb képzésben részesülnek, és az a helyzet, hogy a mai kor követelményeinek ez a fajta oktatás felel meg jobban. Viszont azt hozzátenném ehhez, hogy a kérdésnek még számos egyéb tényezője is van (tanárképzés, finanszírozás stb., tehát nem csak egy-két dimenziója van, hanem sok). A nyugati országok többszörösét ölik bele a költségvetésből az oktatási rendszerbe, mint mi, és ott náluk meg is van ennek az eredménye.


"A tananyagot szerintem nem kell csökkenteni"


Az igazi kérdés igazából nem ez, hanem az, hogy tudunk-e új szemlélettel nyúlni a dolgokhoz. Az is kérdés persze, hogy mit tanítsunk, de az igazi kérdés inkább az, hogy hogyan. Az oktatási reform tehát nem mennyiségi, hanem minőségi probléma.


"Talán olyan rétegekből kellene a leendő tanárokat kiképezni, ahol tiszteletreméltónak , emelkedésnek tartjáktanítónak, tanárnak lenni, és nem lecsúszásnak, utolsó lehetőségnek."


Bocsi, de ennek nincs értelme. Egyetemi oktatásra bárki jelentkezhet, ezt a hatalom nem teheti meg, hogy öncélúan megválogatja. A problémát úgy kéne inkább megoldani, hogy drasztikusan meg kéne nehezíteni a felvételi eljárást tanári szakokra, kemény alkalmassági vizsgát kéne csináltatni a leendő hallgatókkal, és meg kéne szűrni, ki alkalmas és akar igazán tanár lenni. Én a képzést is nehezíteném, de ugyanakkor sokkal több gyakorlatot tennék bele (nem fél év tanítási gyakorlat lenne, hanem egy teljes év, amit egyébként már be is vezettek). Ugyanakkor a tanárok fizetését minimum megdupláznám, egy kezdő tanár keressen 200-250 ezret. Lehet, hogy ez soknak tűnik, de valójában ez a normális fizetés alsó határa még így is. Azért álljon már meg a menet, az oktatás a leendő generációt neveli, az oktatáson múlik Magyarország jövője. Ezt nem bízhatjuk frusztrált izékre, akik tényleg azért mennek tanárnak, mert más nincs. Ide az kell, hogy a tanári pályának olyan presztízse legyen, mint az orvosnak.


És nehogy azt hidd, hogy ez ilyen álmodozás, nem is írnék ilyet, ha erre nem lenne konkrét, működő példa. Egyrészt a régi Magyarországon a tanári hivatás egy tisztes pálya volt, másrészt pedig ma ott van Finnország, ahol egy tanárnak olyan presztízse van, mint az orvosnak, és annyit is keres. Ugyanakkor rendkívül nehéz bekerülni tanárnak, és ezért vonzó szakma is. Tehát létezik ám ez a dolog, normális országban a tanár az nem napszámos, hanem egy autonómiával rendelkező értelmiségi, aki a szellemét arra használja, hogy gyerekeket neveljen az életre. Ez nem rabszolgameló, ez egy szép hivatás kéne, hogy legyen, sőt, ez az egyik legszebb, legkreatívabb szakma, mert itt gyerekekkel kell foglalkozni, itt szeretni kell és törődni kell másokkal, segíteni kell másokon. Jól fel is csesztél az utolsó gondolatoddal, aki azt mondja, hogy ez egy napszámos munka, és le kell a tanárokat sajnálni, nem érdemlenek semmit, legyen minimálbérük, az menjen a p*csába. És az a baj, hogy a politika is így áll hozzá. És amíg ehhez így állnak, addig nem is lesz itt semmi, de mindegy, a te gyerekeid bánják.

2016. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
14%

A "nemzet napszámosa" kifejezés bizony idézet volt.


(Bocs...)

2016. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
44%
Tudom, hogy idézet volt. És? Attól szerinted jogos úgy bánni a tanárokkal, mint a kutyákkal, mert van egy ilyen 150 éves idézet? Ezt te most komolyan mondod? :D
2016. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
41%

Ki bánik úgy a tanárokkal, mint a kutyákkal? Sokkal kedvezőbbek -mindenhol- a munkafeltételeik, mint másoknak, főleg, mint a privát szektorban. Szinte védett, külön világban élnek, nemcsak Mo.-on.


Persze, igaz, hogy a kutyáinkat is túlságosan elkényeztetjük manapság, ugatniuk sem kell, csak kedvtelésből, különben is riaszt a riasztó, ha véletlenül arratéved egy betörő.

2016. febr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
34%

Jó pár évvel ezelőtt azért tüntettek mert az oktatás elmaradt a nyugati szintöl.


Nyelvoktatást követeltek MAGASABB ÓRASZÁMOT stb...


Bevezették a magasabb szintű oktatást - ami persze azzal jár, hogy többet is kell tanulni az az magasabb az óraszám.



Most pedig azért tüntetnek a diákok is mert túl vannak terhelve. Érdekes a nyugati rendszert (szintet) vezeték be - nyugaton nem túlterheltek a diákok???

Persze aki nem akar tanulni és könnyen akar diplomát - érettségit szerezni annak a tananyag megterhelő.



A tanárok is az óraszám ellen tüntetnek. Szegények.


Tavaszi szünet - őszi szünet - nyári szünet - A tanárok szabadok. A szomszédom (Nyíregyháza) egész nyáron a kertjét műveli miközben én (és mások) 2-3 műszakban egész évben melózunk. Közben még a majdnem 200 ezres fizetését is megkapja.


Nincs nyári szünet , tavaszi szünet stb...


Az óraszám csökkentésért tüntetnek - nehogy még ennyit is dolgozni keljen!

2016. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!