Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom rossznak a...

Csak én tartom rossznak a jelenlegi nyugdíjrendszert és a gyerekösztönző politikát?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal jobb nyugdíjrendszert is ki lehetett volna alakítani úgy, hogy mindenki a saját nyugdíját takarékként befizette volna (akár ugyanilyen adórendszer formájában) és mikor eljön az idő, akkor kivette volna, nem pedig a fiatal generáció tartaná el a népes számban jelen lévő öregeket, így nem okozna gondot az, hogy az öregek sokan vannak a fiatalok pedig egyre kevesebben és nem kellene attól tartani, hogy a mostani fiataloknak nem lesz nyugdíja.

Ezt a rendszert sajnos már késő bevezetni, hiszen így egy generáció nem kapna nyugdíjat, de nem értem, hogy miért nem ezt a fajta rendszert vezették be annak idején? Sokkal ésszerűbb lenne szerintem.

Ebből fakadóan azt sem értem, hogy egyrészt gondot okoz a Föld túlnépesedése, ennek ellenére Európában arra ösztönzik az embereket, hogy minél több gyereket vállaljanak. Persze értem én, hogy nem Európában van túlnépesedés, hanem máshol, de Magyarországon is sokkal több ember van, mint pl. 100 évvel ezelőtt, pl. a tömegközlekedési eszközök, városok tele vannak emberekkel, alig lehet tőlük mozdulni (ez főleg reggel és délután látszik). Ebből kiindulva nem jó az, ha a fejletlen országokban is nő a népesség plusz a fejlett országokat is a népességnövekedésre ösztönzik, hiszen ezzel méginkább leterheljük a Földet. A megoldás szerintem az lenne, hogy a fejletlenebb országokban meg kellene állítani valahogy a népességnövekedést, itthon pedig nem ösztönözni kellene az embereket a gyerekvállalásra (pl. hogy aki vállal három gyereket az szinte ne fizessen adót, ezt rettentő igazságtalannak tartom és szerintem diszkrimináció, hiszen pl. van akinek önhibáján kívül nem lehet gyereke), hanem egyenrangúként kezelni a gyermektelent és a gyermekest, hiszen a bolygónak csak jót tenne, ha csökkentenénk a leterheltségét és csökkentenénk a készleteinek felélését. Igazából a magyar népességcsökkenés még érthető is, hiszen a Ratkó korszak mindent megmagyaráz, korábban pedig nem volt elterjedt a fogamzásgátló eszközök használata, ezért nőtt a népesség.

Számomra mindig is ellentmondásos volt az, hogy egyik oldalról azt hallom, hogy túlnépesedés van, másik oldalról pedig azt, hogy növeljük a születések számát, hiszen a megoldás az első problémára nem ez lenne, hanem az, hogy csökkentsük a fejletlen országokban a születések számát, ezzel megállítható lenne a népességnövekedés.

Ti mit gondoltok erről?


2016. febr. 12. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha alaposabban tanulmányoztad volna a jelenlegi nyugdíjrendszert, akkor rájöttél volna, hogy butaságot kérdezel, hiszen ez pont ilyen. Kötelezően be kell fizetni (hivatalból levonják) a fizetés egy részét majdani nyugdíj célra. Csakhogy a társadalmi szolidaritás alapján be kell kalkulálni azt is, hogy sokan önhibájukon kívül nem tudnak dolgozni, elveszítik a munkájukat, kiszámíthatatlanul alakulnak a világgazdaság folyamatai és sokszor éppen az állam képében fellépő kormányzat lopja el a nyugdíj megtakarításokat és használja fel ki tudja milyen célokra.

A népesedési problémával meg nálunk sokkal okosabb emberek sem tudtak és tudnak mit kezdeni.

2016. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hidd el, tanulmányoztam alaposan és épp ez a gond.

A jelenlegi nyugdíjrendszer pont, hogy nem ilyen, maximum akkor ha magadnak félreraksz havonta x összeget és azt előveszed nyugdíjas korodban. A jelenlegi rendszer olyan, hogy levonják az adódból a nyugdíjat és abból kifizetik az öregek nyugdíját, tehát mindig a fiatalabb generáció tartja el a nyugdíjasokat, az általam vázolt rendszer pedig (ha végigolvastad volna) olyan, hogy

1. eset: nem vonnak külön nyugdíjat adó formájában, hanem mindenki önként eldöntheti, hogy mennyi összeget kíván félrerakni havonta, ezt ő maga beteszi a bankba, ami még kamatozik is 40 év alatt, majd az így összegyűjtött összeget kiveszi 40 év múlva és abból él a fennmaradó x évben.

2. verzió: Az állam a nyugdíjrendszer bevezetésétől úgy csinálta volna, hogy ugyanúgy levonja adó formájában a nyugdíjat, viszont azt nem fizette volna ki az akkori öregeknek, hanem egy külön kasszába félrerakta volna és mikor megöregszik az illető a saját, önmaga által ténylegesen befizetett pénzt kapta volna vissza nem pedig abból fizették volna a nyugdíját amit a fiatalabb generáció megtermel.


Persze itt érvényesül az is, hogy ki mit hozott össze később abból gazdálkodna, hiszen 1929 előtt Magyarországon nem volt nyugdíj, előtte is megéltek valahogy az idősek (pl. gyerekei eltartották), tehát ha az illető nem akar félretenni a munkás évek alatt, akkor találja fel magát, ha nem megy magára vessen.


Egyébként véleményem szerint ha kevesebb lenne az ember, akkor több munka maradna, tehát több embernek lenne munkája, nem lenne ennyi munkanélküli, hiszen ilyen nagyszámú embersereget lehetetlen foglalkoztatni.


A társadalmi szolidaritást ne keverjük ide kérlek, hiszen valóban vannak, akik rászorulnak, mert nem tudnak dolgozni, de nem csak nyugdíjat vonnak a fizetésből, a többi adóból pedig jutna a társadalom rászoruló részeinek is, ahogy jelenleg is.


Az állam képében fellépő kormányt az emberek úgy gondolom, hogy maguknak köszönhetik, hiszen sokan istenítik a jelenlegi kormányt,többséggel nyertek, tehát voltak akik rájuk szavaztak. Viszont a jelenlegi nyugdíjrendszert nem a jelenlegi kormány találta fel, így nem kellene őket idekeverni, hiszen írtam is, hogy a jelenlegi rendszeren nem lehetne változtatni, mert akkor egy generációnak nem lenne nyugdíja.


A másik, népességprobléma kérdésébe sem lehet belekeverni a jelenlegi kormányt, hiszen nem csak Mgayarországon, hanem egész Európában sulykolják az emberekbe azt, hogy túlnépesedés van, emellett pedig próbálják ösztönözni az embereket a gyermekvállalásra, tehát ez a két dolog a világ sok országában ellentmond egymásnak.

2016. febr. 12. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

"ennek ellenére Európában arra ösztönzik az embereket, hogy minél több gyereket vállaljanak"

Mert gyakorlatilag Európában stagnál a helyi lakosság száma, és csak a bevándorlásból van főként a növekedés, meg a kisebbségből. Lásd cigányság. Mire neked lesz 1 gyereked, addigra a veled egykorúnak lesz 3 és már az unokát várja.


"Magyarországon is sokkal több ember van, mint pl. 100 évvel ezelőtt"

Magyarország mondjuk pont rossz példa, mert itt évtizedek óta nem hogy nő, de még csökken is a népesség.


Népesség szempontjából érdemes megnézni ezeket az adatokat:

[link]

Európa/Észak Amerika, tehát a "modern világ" tulajdonképpen stagnál a népesség össz létszámát nézve. Ázsia és Afrika ami nagyon el van szaladva. Persze ezek megoldására nem gyakorikérdéseken fogunk választ adni.


Na meg ugye ami probléma, az a társadalom elöregedése, egyre magasabb kort érnek meg az emberek, tovább kell állni a nyugdíjukat, viszont a gyerek, akiből egyszer adózó lesz, az egyre kevesebb, és egyre tovább ülnek az iskolapadban is.

2016. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

"Persze itt érvényesül az is, hogy ki mit hozott össze később abból gazdálkodna, hiszen 1929 előtt Magyarországon nem volt nyugdíj, előtte is megéltek valahogy az idősek (pl. gyerekei eltartották), tehát ha az illető nem akar félretenni a munkás évek alatt, akkor találja fel magát, ha nem megy magára vessen."


Tehát, felesleges gyereket vállalni, de majd öregen oldja meg valahogy a nyugdíját, hiszen a régi öregek is megtették, ha más nem eltartották a gyerekeik.....


kissé ellentmondásos vagy.

2016. febr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A te nyugdíjrendszereddel csak az a baj, hogy nem számolsz a pénzromlással. 1986-ban kezdtem dolgozni 2400 ft-os fizetéssel, az ma már teljesen értéktelen összeg a mai fizetésemhez képest. Abból hiába tettem volna félre, semmire nem mennék vele. Amit ma keresünk, lehet 20 év múlva semmit sem fog érni. Lehet, hogy 20 év múlva milliókat fognak keresni az emberek, mert annyira romlani fog a pénz. Akkor mire mennél pár ezer ft megtakarítással?
2016. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, valóban nem gondoltam a pénz romlására, köszönöm. Így a nyugdíjas példa elismerem, tényleg nem jó, tegnap este gondolkodtam ezen de a pénz romlás nem jutott eszembe.


"Tehát, felesleges gyereket vállalni, de majd öregen oldja meg valahogy a nyugdíját, hiszen a régi öregek is megtették, ha más nem eltartották a gyerekeik..... "

Ezt nem mondtam. Gyerek lehet vállalni, de nem azzal kellene ösztönözni az embereket, hogy akinek van az nem fizet még nyugdíjjárulékot sem (így hogy akarják megoldani a nyugdíj kérdést?), akinek pedig nem lehet gyereke az élete végéig fizetheti az összes adót önhibáján kívül.

Vagy pl. a fiataloknak miért nem adnak kedvezményeket? Inkább nekik kellene szerintem adókedvezményt biztosítani és segíteni őket az életük elkezdésében, hiszen sok fiatal nagyon szürkén látja már most az egész leendő életét és hiába akarna gyereket nem tudna neki normál körülményeket biztosítani, így inkább kitolja 35-40 év körülire a szülést, hátha addigra sikerül összeszednie magát).

2016. febr. 13. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:

A nyugdíj kérdése sarkalatos a mostani Magyarországon. Az lenne az ideális, ha több száz ezer forintot kapnának, csak mert megéltek x időt és befizettek x összeget. Ez a hivatalos hozzáállás. Viszont, ha anno megteremtették volna a feltételeket a jóléti országhoz(saját jólétüket), akkor nem lenne ilyen problémájuk ergo saját magukat köphetnék le, amiért olyat követelnek amit meg se teremtettek.

A gyerekvállalás meg olyan dolog, amit tényleg ösztönözni kell, mert egyre kevesebben látnak benne életcélt(kivéve kisebbség). Viszont megértem a gondolatmenetedet. Anno nekem is ilyen dilemmám volt a 2 kulcsos adórendszer miatt. Az aki többet keres miért fizessen nagyobb adókulcs szerint? Nem ugyan olyan ember, mint a másik? Így is több adót fizet az egykulcsossal, mint a szegényebb.

2016. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyugdíjrendszer a jelenlegi formájában egy piramisjáték.
2016. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!