Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok, hogy érdemes...

Nem gondoljátok, hogy érdemes lenne FÜGGETLEN politikai tájékoztatást nyújtani a középiskolás diákoknak?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy mondjuk lenne egy hét amikor 3-4 alkalmat arra használ fel az iskola, hogy tájékoztassa a diákokat. De ennek csak akkor lenne értelme ha ez a "felvilágosítás" abszolút független lenne és ezzel megadná a lehetőséget a diákoknak, hogy önálló véleményt alkossanak. Mert ami most megy az iskolákban az rettenetes... Én középiskolában tanulok és bár igyekszem minden oldal nézőpontját megvizsgálni, így is azt érzem, hogy keveset tudok a politikáról. Szerintem nem csak nekem van igényem erre.

Most ahogy így tanulmányozom a saját korosztályom, mindenki az előítéletei alapján ítélkezik és ha így mennek el szavazni biztos, hogy káosz lesz.

Megkéne adni nekünk a lehetőséget arra, hogy megfelelő mennyiségű információ tudatában döntsünk a politikáról...


2010. márc. 30. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze, mert van olyan a poltikában, hogy "független"... Komolyan azt hiszed, hogy a diák tényleg telejsen saját véleményt alkotna, és a körülötte lévpk nem hatnának rá? Meg egyébként miért nem lehet a diákokat ezzel békén hagyni? Érik őket így is elég mocsok.
2010. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó, nyilvánvaló, hogy mások véleménye is befolyásolná őket, de legalább többet tudnának és azt is könnyebben döntenék el, hogy kinek a véleményére adnak.

Nem mellesleg, ha a diákok tájékozatlanságának a kérdését a szőnyeg alá söpörjük attól még megmarad...

2010. márc. 30. 19:09
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
A diákok nagy része Jobbikos és az is lesz, ez a jövő a szebb jövő!
2010. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Egy tanárnak is kínos nem belevinni a saját politikai nézeteit és bármennyire igyekszik, úgysem fog sikerülni. Amelyik tanár meg nem elfogult, az nem is foglalkozik a politikával. Hát ez van. Ott a TV, az internet, sőt horribile dictu talán a szüleitekkel is el lehetne beszélgetni erről (is).
2010. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mellesleg, ha a diákok tájékozatlanságának a kérdését a szőnyeg alá söpörjük attól még megmarad..."


- Ha érdekli őket, akkor úgyis utána néznek. Miért olyan fontos az ilyen fajta tájékoztatás? Szerintem tök felesleges.

2010. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóval értek egyet.
2010. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Egész egyszerűen nincs független forrás. Nincs független TV csatorna sem, ma az országban az összes csatorna párt-TV jobb ha tudod. Arra megy ki a játék, hogy összeuszítsák az embereket "oszd meg és uralkodj" alapon, ennyi az egész. Vannak olyan szervezetek ma, akik pártokon kívüli társadalmi szervezetként, az egész nemzet reprezentatív részét próbálják a pártok fölé helyezni, mert úgy volna rendjén. Na az ilyen szervezetekről egyetlen TV-ben sem mondanak se jót, se rosszat. Ez pontosan azért van, mert ott az igazság. Egy példa: Magyarok Szövetsége
2010. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért fontos mert szerintem ti sem örülnétek, ha majd az új generáció bemegy a fülkébe és rábök egy pártra anélkül, hogy tudná miért is pont arra bök rá...
2010. márc. 30. 19:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha egy diákot érdekli a politika,akkor olvasson történelmet,gazdasági szakértők véleményét.Akkor eltudja dönteni,hogy melyik párt programjában van olyan,ami esetleg megvalósulhat,melyik az,ami csak álmodozás,és csupán az emberek szédítése.Iskolába nem is szabad bevinni a politikát.
2010. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki elmegy egyáltalán szavazni, az tudja, miért teszi.
2010. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!