Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire fel tiltakoznak a tanárok?

Mire fel tiltakoznak a tanárok?

Figyelt kérdés

A legtöbb nem tanítja meg a gyereket semmire, elszórakozza az időt, nem magyaráz jól, sokak kénytelenek külön tanárhoz menni.

Anno nekem is a német tanár inkább leállt pókerezni meg ilyeneket. Sőt volt h be sem jött.

Az általános iskolai tanárok is leadták az anyagot, főként matekból, de semmit nem magyaráztak. Volt 1-2 gyerek akinek a szülei szintén tanárok voltak és jóban voltak azzal a tanárral. Annak a gyereke ha tudta akk lesz.rta h más érti-e.

Amikor hozzá jártam matekozni, akkor volt olyan példa amit nem is tudott.... Mondta h ó ezt máshogy kell akkor mindegy menjünk tovább. Elkezdte azt a példát de nem tudta így kihagyta.

Úgyhogy a tanárok is tehetnek ám róla h ilyen a színvonal.... régen nem kellett ennyi gyereknek külön órákat venni.



2016. febr. 19. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor szerinted, ha neked sz"r volt, akkor a mostaniaknak lehet mégsz"rabb?
2016. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mérhetetlen ostobaság lenne megszüntetni. A megszüntetéssel csak a 2010 előtti állapotok térnének vissza, amikor a Gyurcsány-kormány idején iskolák mentek csődbe, és jutottak megszüntetés sorsára, mert sok önkormányzat költségvetésébe nem fér bele az iskolák fenntartása.


A Kliket megreformálni (adósságok rendezése - ez éppen most történik, a működési elvek újragondolása) kell, nem megszüntetni. Az esélyegyenlőség érdekében szükség van a centralizált oktatásra

2016. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Az esélyegyenlőség érdekében szükség van a centralizált oktatásra"


Ez egy idealista elképzelés, ami nem kivitelezhető. Több száz iskolát kellett átvennie az NGM-nek, de még így is adósságot sikerült felhalmoznia a KLIKK-nek.


Valahol a két véglet között kell gondolkodniuk.

2016. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, idealista, teljes mértékben szerintem sem megvalósítható...


Talán valami olyan megoldás lehetne kivitelezhető, hogy azok az önkormányzatok, amik megengedhetik maguknak, mert van rá keretük, visszakapják az iskolákat, a kevésbé gazdagabb térségekben (ebből van sokkal több sajnos) pedig maradna az állami befolyás, és a Klik (vagy az utódszervezete). Ezzel a Klik költségei is csökkennének


Emellett egyértelműen több pénzt kell a kormánynak az oktatásra áldoznia, mint jelenleg, ez is nyilvánvaló. Szükség van a diákok és a pedagógusok tehermentesítésére is. Enyhítéseket kell bevezetni (pl. hagyni a tanárnak, hogy az általa megfelelőnek vélt tankönyvből tanuljanak a diákok)


Az biztos, hogy nem szabad végletekben gondolkodni. A tanárok is változtathatnának a hozzáállásukon, mondjuk elmehetnének tárgyalni (eddig a tüntetésen kívül sok mindent nem csináltak)

2016. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én valahogy így képzelem el:


Mivel maga a KLIKK is oktatási pénzen élősködik szerintem meg kéne váljunk tőle. Annak érdekében pedig, hogy ne zárjanak be az iskolák, egyszerűen növeljük meg az önkormányzatokra fordított állami kiadásokat, akár valamilyen "támogatás" címszóval. Persze csak azon önkormányzatoknak, akiknek ez létszükséglet, ebben egyetértek.


Ezzel megszabadulnánk a bürokrata terhek nagy részétől, az iskolák nagyobb önállóságot élvezhetnének és ez tőlem már csak tényleg feltételezés mert nem látom át a rendszert, de költséghatékonyabbnak is vélem.

2016. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Viszont a Klik munkahelyet is jelent nem is olyan kevés embernek... (és itt most nemcsak a főmuftikra gondolok)


Annyira én se látom át a rendszert, én csak egy végzős diák vagyok. Az egészből annyit érzek, hogy sok felesleges dolgot kell tanulni és csinálni, és ez sokaknak gondot okoz. Én kitűnő tanulóként mondom ezt, nekem sose volt nagy gond hogy tanuljak, de látom a diáktársaimon, hogy nem mindenki bírja ezt.

2016. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Én kitűnő tanulóként mondom ezt"


Szintúgy :) Bár most leromlott az átlagom, de ez az én hibám, amiért lusta vagyok.


"Viszont a Klik munkahelyet is jelent nem is olyan kevés embernek..."


Most mit értünk kevés és sok alatt?

Én értem, hogy a közfeladatokat ellátó intézmények nem profitorientáltak, de állami költségvetés szempontjából valami vagy felesleges, vagy nem az. Inkább legyen most 4 ezer munkanélküli, mint később legyen 100 ezer közmunkás a rossz oktatás miatt.

2016. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!