Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a tanárok...

Mit gondoltok a tanárok hőbörgéséről?

Figyelt kérdés

Ha fizetés emelést szeretnének, azt megérteném, ki nem érzi magát alul fizetettnek itthon?

Ha azért tüntetnének, hogy szabad kezet kapjanak újra az oktatási módszerben, azt is megérteném!

De mi az, hogy zavarja őket a kötött munkaidő? A dolgozó emberek 99% a kötött munkaidőben dolgozik, meg eddig azzal érveltek mindig, hogy nekik otthon fel kell készülniük az órákra, meg röpdolgozatot, témazárót kell javítaniuk.. most ezt megtehetik munka időben a tanáriban! Vagy ilyenkor már hirtelen nem is kell órára készülni? El tudom képzelni amúgy, Hogy egy átlag gimis tanárnak mennyit kell órára készülnie, amikor 25éve minden évben leadja ugyanazt:d

Meg ti javítottatok már pl gimis matek dolgozatot? Én Még csak egyetemista vagyok, de már nekem olyan primitív, Hogy 10 perc egy dolgozat javítása.. 25fős osztályban ~4óra, évente 2x.. -.- csoda hogy bele nem szakadnak!

Meg a gimisek túl vannak terhelve.. újonnan ez a gond! Hát amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló, és én is úgy éreztem hogy túl vagyok terhelve, de a kutyát se érdekelte! Majd jött az egyetem, így utólag visszasírom a gimis éveket, nyári munkákon látom, hogy ráadásul még az egyetemi élet is habostorta a munkahelyi szivatáshoz képest.. aki már gimiben meg akar szakadni, azzal mi lesz a "nagybetűs életben"?


2016. febr. 9. 07:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
99%
Miért szereti minden második kérdező hosszan kifejteni azt, hogy fingja sincs a témáról, de mégis meg akarja mondani a tutit? :-D
2016. febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
99%

Onnantól, hogy egyszerűen hőbörgésnek nevezed az egészet, nem lehet komolyan venni.

Ilyen alapon a Te kérdésed meg rinyálás.


De akkor nézzük át a dolgokat:


"De mi az, hogy zavarja őket a kötött munkaidő?"


- Ilyenről nem nagyon hallottam, de sejtem mi lehet a gond. Hónap végén ki kell töltenünk egy papírt hetekre lebontva, hogy mivel hány órán töltöttünk. Hány órát tanítottunk, helyettesítettünk, hány órát javítottunk dolgozatot, hány órát adminisztráltunk stb. Ezt mi a jó francnak?

Ráadásul két fő probléma: ha őszintén kitöltik, a tanárok 95%-a messze túllépi a kötelező munkaidejét. Mit tehet? Hazudik: azt írja, azon a héten nem készült az óráira, nem javított dolgozatot stb.

Miért? Mert ha túllépi a keretet, a KLIK morcos lesz. Ugyanis a tanároknál nincs olyan, hogy túlóra. Ha egy tanár tart 26 órát, helyettesít 6-ot, osztályfőnökként dolgozik még 5-öt (osztályfőnöki óra, ellenőrző egyeztetés, szülők értesítési, pedagógiai szakvélemény írása stb.), és még merészel 2-2 órát dolgozat készítésével javításával, illetve készüléssel tölteni, akkor bizony már 41 óránál jár. Ha ezt így a KLIK megkapja, akkor előveszi a vezetőséget, hogy miért kellett ennyi dolgoznia a pedagógusnak, de egy fillérrel sem kap több fizetést.


Egyébként a tanáriban való készülődésről: hány tanáriban jártál? Nagy részük alkalmatlan arra, hogy egyáltalán létezzen ott az ember. Sok helyen nincs is mindenkinek saját asztala.


"nekem olyan primitív, Hogy 10 perc egy dolgozat javítása.. "


- Akkor elég gyenge vagy matekból. Mindenesetre a nagy matekos fejtegetésedben azt az apróságot felejtetted ki, hogy egy tanár nem csak egy osztályt tanít, és nem csak egy osztályban irat dolgozatot egy héten.


" amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló"


- És ez most kit érdekel? Ettől érezzük jobban magunkat. Egyébként amikor én jártam gimnáziumba sokkal kevesebb órám volt.

2016. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
99%

Én is egyetemista vagyok, azért nem hiszem el, hogy gimiben is egy tárgyból csak két dolgozatot írtál. A tananyagot pedig nem a tanár határozza meg, hanem ő csak kap egy alaptantervet, hogy idén ezt meg ezt kell tanítani.

Amúgy ez sokkal többről szól, mint a a fizetés és munkaidő. Szerinted, ha annyira jó a tanárok dolga, akkor miért nincsen túljelentkezés a tanárképzőkön?

2016. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
13%

Műbalhé, kis csúsztatással.

Előadják, hogy csökkenteni kell a diákok óraszámát, mert le vannak terhelve.

Közben meg ezzel a saját óraszámukat akarják csökkenteni, mert állítólag heti 60 órát töltenek dolgozatjavítással.

2016. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%
Nekem inkább ez történik hőbörgésnek.
2016. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
7%

Annyi az egész, hogy nem akarnak dolgozni napi 4-6 óránál többet...

Egy pedagógus..

2016. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
98%

"Meg a gimisek túl vannak terhelve.. újonnan ez a gond! Hát amikor én gimis voltam, akkor se volt kevesebb órám, kevesebb házim, kevesebb tanulnivaló, és én is úgy éreztem hogy túl vagyok terhelve, de a kutyát se érdekelte!"


Így van! Ha nekem rossz volt, legyen az másnak is!

Disz iz Hángöri!!!

2016. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%

#4: ezt a hülyeséget már sokadszorra olvasom itt. Csak ott bukik a gondolatmenet, hogy az óraszámok előbb nőttek a tanároknál, mint a diákoknál. Ennek oka, hogy nagyjából néhány tárgyra leszűkíthető, hol van a felesleg: ha a heti öt testnevelésből levesznek kettőt-hármat, hol lesz egy angoltanárnak kevesebb órája? Kirúgják az egyik feleslegessé vált testnevelőtanárt, és kész.

Ha már próbálsz befeketíteni valakit, olvass utána a témának.

2016. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
98%
Az előzőek elmondták a lényeget. "minden évben leadja ugyanazt" - erről szó sincs! minden helyzet más és más - a jó tanárnak intuitíve kell alkalmazni a tanítást-nevelést, nem leadni az anyagot. És az bizony nehéz és nem olyan, mint egy irodában papírokkal tevékenykedni, mert 20-30 emberrel kell egyszerre felelősségteljesen foglalkozni. Csak annyit még: Finnországban nehéz a Tanárképzőre bejutni, nehéz elvégezni. Utána gyakorlatilag szabad foglalkozású szellemi dolgozó - nagy szakártelemmel és felelősségteljesen teszi a dolgát. És nem idióta ellenőrök, gazdaság emberek szabják meg mikor, hol és mit kell csinálnia és hány órát kell bent lennie, nem futószalagmunka ez. A nevelés a jövőre nézve az egyik legmeghatározóbb szellemi tevékenység.
2016. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
98%

- Az osszevonasok miatt 25 helyett inkabb 40 fos osztalyok vannak


- Nem 4 jegy szukseges az osztalyozhatosaghoz? Mindenesetre az en tanaraim kevesebb mint havonta szamonkertek, hoy ne kelljen negyedevnyi anyagot megtanulni egy dolgozatra...

Matekbol pl. temakor vegen, amibol 6-8 legalabb jut egy felevre. De esszet sem 2-szer irtunk az erettsegire gyakorlaskor.


- Egyetemen a legtobb szakon megteheted, hogy egesz szorgalmi idoszakban a seggedet vakarod. A vizsgaidoszakban visszasirod a gimis hetkoznapokat? Gratulalok.


- Szigorlataidra mennyit keszultel? Ugyanis az csak 1-2 eves tananyag, nem pedig 25-30. Gondolom mindent tudtal keszules nelkul.


- Napi egy tesi, estig napkozit is nyomod az egyetem mellett? Gondolom megkonnyiti a mindennapjaidat.


- A Tanari Etikai Kodexrol hallottal? A te munkahelyeden is megmondjak hogy kivel mit csinalhatsz a munkaidodon kivul? Megtisztelonek erzezned, ha a munkatarsaidnak kerdoivet kellene kitolteni a munkadrol, viselkedesedrol?


- WC-papirert, fenymasolopapirert a tanaroknak kell kulcsorogni a szuloktol. A gazt, elektromossagot nem fizeti be a KLIK...

2016. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!