Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Finnugor vagy Hun?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Finnugor vagy Hun?

Figyelt kérdés
Melyik, és miért? Az úgynevezett "őrültmagyarkodók" kíméljenek, nem kérünk magyar Jézust, sem Papp Gábort mint legitim forrást..

2016. febr. 21. 10:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%

Miért érzem azt, hogy rohadtul nem érdekel, sőt el se fogod majd fogadni, ha valaki nem azt írja, amit te szeretnél? :D

Napi balek...

2016. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen finnugor, emellett szólnak a bizonyítékok.
2016. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Miért, mit gondolsz, mit gondolok? Nekem semmi bajom sincs a korrekt Hun rokonságot vallókkal, én csak azt mondtam hogy ne kanyarodjunk el ebbe az őrült irányba ahol már mindenki a MAGnépéből (sic!) származó "héj" meg satöbbi..
2016. febr. 21. 10:50
 4/47 anonim ***** válasza:
42%

A bizonyítékok egyértelműen a hun származást erősítik.

Az összes krónikásunk mint őseinkről, úgy írt a hunokról.

A habsburg korban kezdték el a finnugor származást tanítani. Kazinczy használta először a honfoglalás kifejezést. Elötte visszatérésről beszéltek.


Aki azt írta, hogy a bizonyítékok a finnugor származás mellett szólnak, gondolom az általános iskola 5. osztályos tananyagánál mélyrehatóbban nem tanulmányozta a témát.

2016. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
61%
Én saját magamat illetően 99%-ban sváb, szláv, kun, zsidó. A maradék 1%-ban pedig akár azt is el tudom képzelni hogy finnugor és hun is van...
2016. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
46%

Ha már itt tartunk én 50% kun, apai ágról.

50% székely anyairól.

2016. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
55%

"A bizonyítékok egyértelműen a hun származást erősítik.

Az összes krónikásunk mint őseinkről, úgy írt a hunokról."


Se Anonymus se Kézai sem őseinként említi a hunokat! Azt írják, hogy a magyarok és a hunok testvérnép (lásd Magor és Hunor története), ráadásul szintén ők írják, hogy a magyarokat nem azért hívják a nyugatiak hungárusnak mert a hunoktól származnak, hanem az Ung folyóról illetve Hungvárról.

Ennyit arról, hogy "minden" krónikásunk mit írt, talán nem ártana, ha el is olvasnátok azokat a fránya krónikákat!

2016. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
40%

#7


Én olvasom is a krónikákat. Úgylátom te nem.

De oké, legyen testvérnép. De akkor is, hogy jönnek a képbe a finnugorok?

2016. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
28%

Antropológia és a hagyományok a hunokat erősítik. A nyelv lehet finnugor.

Ha már itt vagyunk: 50% dunántúli magyar, 12,5% felvidéki, 25% palóc, maradék székely, közép-erdélyi, tiszántúli.

2016. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
48%

"Én olvasom is a krónikákat. Úgylátom te nem."


Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű! De ha te így vagy boldog, felőlem aztán, te biztos a "turbómagyar barát" cenzúrázott verziót olvasgatod, pl Kézai leírja, hogyan esett szét a hun birodalom és a második könyv rögtön úgy kezdődik, hogy a "magyarok története bejövetelöktől" -tehát azt, hogy a magyarok a hunok leszármazottai lennének sehol sem szerepel! A krónikásaink azt írják, hogy a hunok és magyarok közös ősöktől származnak, de a hunok jó négy-ötszáz évvel korábban elszakadtak a magyaroktól. Tehát nem leszármazottaik vagyunk, csak rokonaik.

2016. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!