Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi, a magyar nemzet hősei,...

Mi, a magyar nemzet hősei, akiknek a fizu felét levonják adóba, mit szólunk ahhoz, hogy a háromgyerekeseknek ingyen jár húsz milla, a sportolók meg milliókat kapnak, a kinti magyarokat támogatják, nem az ittenieket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 22:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem vagy még 40, te is bevállalhatsz 3 gyereket.
2016. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó.
2016. febr. 21. 22:52
 3/37 anonim ***** válasza:
81%
Hát mondjuk a családosok az egyetlen kivétel akitől nem sajnálom...
2016. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
De az úszó pitsától, igen, meg a többi ingyenélőtől?
2016. febr. 21. 23:23
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Nem hallottam még, hogy elárasztanák a sportolókat, az olimpikonokat pénzzel. Komoly munka áll mögöttük, és presztízst jelentenek az ország számára.

Például a Mona Lisa is hatalmas hírnevet hozott Párizsnak (nem mellesleg pénzt is), pedig csak egy "senkiházi" festő készítette.

A családépítés pedig jelenleg a legfontosabb kérdés, ha nem akarjuk, hogy az országból 100 éven belül csak egy süllyedő hajó maradjon.

2016. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%
Nézz már utána, hogy mennyit kap egy amerikai úszó, vagy egy nagyságrenddel feljebb egy top 10 teniszező, vagy egy nagyságrenddel feljebb egy sztárfocista..
2016. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
12%

De igen, pontosan erről van szó.

Nekem 4 gyerekem van ( csak az első nem volt tervezett, a legkisebb pedig 7 hónapos ), 38 leszek idén. ( Nem vagyunk cigányok )

Én is és a nejem is dolgozunk. És tudod mit? Az adók kedvezménnyel meg támogatással kitörölhetem.

Egy gyereknek ruhát kell venni. Ételt kell venni. Szülinap, névnap, karácsony. Játékot és ajándékot kell venni. Zsebpénz, mozi, színház, óvodai / iskolai felszerelés.

És ezt szorozd meg 4-el. Továbbá egy 6 tagú családnak nagyobb ház kell, ami drágább és nagyobb a rezsije. Jól jön az a támogatás.

Igenis erről van szó. Neked miért nincs 3-4 gyereked? Ki állított meg?

A sportolókra én is azt mondom hogy túl vannak fizetve. Aki sportol csinálja azért, mert szereti, ne pedig milliós fizetésért.

A külföldön élő magyarokat megint csak nem szabad elhanyagolni. Szüleim Erdélyből jöttek ( tehát bár én már itt születtem, székely vagyok ). Mesélték milyen volt nekik kint élni. Persze más idők jártak, de nem szabad elhanyagolni őket.

Ez persze nem vonatkozik arra, aki dolgozni ment ki Németországba vagy Angliába ( vagy akárhova ). Ők nem kényszerből vannak ott.

2016. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
19%
A sportolóktól nem sajnálom, azok a belüket kidolgozzák, de a családoknak minek? Most komolyan azt hiszi valaki, hogy ezért majd vállal bárki is érdemben gyereket? Fel kellene már fogni végre, hogy ez a fajat anyagi motiváció sehol sem fordította meg a népesedési trendeket. Magyarországon 2009-ig évi 100 ezer körül születtek gyerekek, mióta Fidesz bevezette a "családbarát" azóta 88 és 92 ezer között mozog a születészám. Kitömheted a háromgyerekesek zsebét amennyire akarod, de az eggyerekes szülők nem fogják azt mondani, hogy "dugjunk már össze még két gyereket mert jobb lesz a fizu meg jár ingyen kégli" aki ezt hiszi az egyrészt végtelen materialistán gondolkodik, másrészt nem érti, hogy ez még materialista szemmel nézve is végtelen veszélyes játék pl. most majd nyakló nélkül építik a házakat meg kapják a sok-sok adókedvezményt a gyerekeek után mind szép és jó nem? Beüt egy gazdasági világválság mint 2008-ban, apukát kirúgják a cégtől, nem talál munkát, a ház értéke puff elszáll, eladni sem tudják árban a végén asszonyka lelép a gyerekekkel vagy ha nem akkor is mehetnek egy lyukba, mert arra még futja az egy kereset.
2016. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Hát ez az itthon többet kapnak egy aranyért, mint ott.
2016. febr. 21. 23:34
 10/37 anonim ***** válasza:
Másik pártra kell szavazni.
2016. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!