Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a jelenlegi kormány célja...

EagleHUN kérdése:

Ha a jelenlegi kormány célja a születések számának növelése, hogy ne fogyjunk tovább, akkor pl a HPV elleni védőoltást miért nem teszik ingyen elérhetővé a Magyar nők számára ugyanúgy mint már majd minden nyugati államban?

Figyelt kérdés

Szerintem hamar megtérülne a befektetés a következő okok miatt:

-HPV mentes nőnél nő a teherbeesés valószínűsége

-Egészségesebb gyerekek születnek (az állami kasszát kevesebb beteg gyerek terheli)

-Kevesebb nő hal meg rákban, kevesebbet kell ilyen kezelésre is költeni

-Ha az állam vásárolja a védőoltást nagy tételben le tud alkudni belőle. (Jelenleg hogy mindenki egyesével veszi, nagyon drága az egész társadalom számára)



2012. júl. 30. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mert az állam és más érdeke hogy kevesebben legyünk.
2012. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt megkérdezem de honnan hallottad hogy a kormánynak ez a célja?RTL klub Híradó?
2012. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos, nem vagyok ostoba. Minket elégé kizsákmányolnak.

Miért nem tesznek a közbiztonságért? Miért nem arra költik a pénzt amire kell? Miért nem állítják meg a korrupciót?

Miért adnak el mindent?

2012. júl. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

A kormánynak nem az a célja, hogy növelje a születések számát, hanem ennek pont az ellenkezője. Nem kell minden demagóg dumát elhinni, inkább a tetteikből olvass.

Pl. kivették a kisgyeres anyák védelmét a munka törvénykönyvéből, fizetősek lettek a bölcsődék, a családi pótlék összegét és a GYES-t emberemlékezet óta nem emelték. stb. stb.

2012. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vették ki a kisgyerekes anyák védelmét, csak annyi történt hogy eddig nem lehetett megmondani a gyes gyed alatt hogy a visszajövetele után elbocsájtják, pedig jó lett volna ha tudja mert akkor másik munkahelyet keres.

Most már meg lehet mondani.


A bölcsődés dolgot eddig nem halottam de úgy tudom eddig is fizetősek voltak. Mi változott?


A Családi pótlék és a Gyes összegét nem emelték és többet nem is fogják, mert a rendszert átállítják egy másik fizetési módra, az adókedvezményre. Amit mindkét szülő érvényesíthet az adójából. Persze ehhez az is kell hogy dolgozzanak.

[link]

Így megszűnik az a rendszer egy idő után ami támogatta azt az életmódot akik abból éltek hogy szültek!


A népességfogyás máris lassult, 3,6%-al több gyermek született mint tavaly. (Én valószínűsítem sokan bevállalták az adókedvezmény miatt a 3. gyereket az első 2 mellé)

[link]

Miről beszélsz?

2012. júl. 31. 19:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Nanib123


Nem akarom a mostani kormányt mentegetni, nem is rájuk szavaztam és nem is fogok rájuk szavazni, követtek el így is elég hibát.

De nem ők adogatták el az ország javait, ők még nem privatizáltak semmit sőt inkább államosítottak (kórházat, nyugdíjpénztárat).

A közbiztonság sem igazán rajtuk múlik, a rendőrök keze továbbra is meg van kötve keményebben nem léphetnek föl, nemzetközi előírások és törvények szabályozzák ezt.

Másrészt a devizaadósságok miatti elszegényedés növelheti a bűnözők számát. De kik is engedték meg hogy ide fajuljon a dolog? Ja az előző kormányok.

Megint csak nem mentegetni akarom őket de az elmúlt 20-25 évben ők tették a korrupció ellen is legtöbbet, lehet hogy jelenleg ők is korruptak, de legalább a régebbi esetekből(az ellenlábasaiknál) nem keveset megfogtak. (Ergo véget ért a "betyárbecsület" korszaka, mert eddig az volt kormányváltáskor, majd a következő kormány őket is megfogja.)

Kizsákmányolásunk igaz és szomorú de ott megint csak azt írnám hogy az adósságot amit a Bajnai-Gyurcsány kormányok kb 30-40% al növeltek 8 év alatt vissza kell fizetni, nincs mese.

2012. júl. 31. 19:12
 7/7 A kérdező kommentje:
A lényeg az hogy az eredeti kérdésre visszatérjek, ez megtérülne! És EU nagyrészén be van vezetve!
2012. júl. 31. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!