Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt állítják, hogy...

Akik azt állítják, hogy cigánybűnözés nem létezik, mivel magyarázzák a roma többséget a magyar börtönökben?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
81%

"A cigánybűnözés azt jelenti, hogy vannak cigányok, akik bűnöznek"


Ééértem, Akkor beszéljünk egy súlyos itthoni problémáról, a magyarbűnözésről (kezdhetjük a politikusainkkal). Mert ugye vannak magyarok, akik bűnöznek.

2016. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:
61: Nekem semmi bajom a magyarbűnözés kifejezéssel. Mivelhogy nekem nem sugallja azt, hogy minden magyar bűnöző.
2016. jún. 15. 19:46
 63/77 BiTOPro97 ***** válasza:
48%

Nekem anyám családjának fele jogász, és egy cigány simán kétszer annyit kap, ugyan azért, és szinte soha nem kap felfüggesztett első fokon.

Ugyanolyan szegény tanyasi tirpák cigány vagy fehér, ugyan úgy bűnözik vidéken.

...

2016. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a cigányok között nagyobb a bűnözők aránya de a cigánybűnözés szó ettől még értelmetlen marad, nem látok ellentmondást. A helyesírás-ellenőrző is aláhúzta, szóval be van bizonyítva.

Utóbbi vicc volt, ne sápadjál.

2016. jún. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
83%

A "cigánybűnözés" nem azért nem létezik, mert a cigány embertársaink közül senki sem bűnözne, hanem azért mert értelmetlen fogalom. A cigánysághoz való tartozásnak semmi köze a bűnözéshez.

Megélhetési bűnözés viszont valóban létezik, ez a szegény emberek, szociálisan hátrányos helyzetűek kényszermegoldása a fennmaradás érdekében. Történelmi okok folytán sajnos a szegények és hátrányos helyzetűek között sok cigány ember is van. Ez nem bűnüldözési hanem társadalmi kérdés, a szolidaritás kérdése.

2016. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
69%
Engem sértene és tiltakoznék is ellene, ha rasszista és szélsőjobboldali indíttatású bűncselekményeket "magyarbűnözésnek" kezdenék nevezni, mert én is magyar vagyok, de én nem vagyok rasszista bűnöző.
2016. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 A kérdező kommentje:
65: Megint csak a kutyatámadást tudom mondani. Akkor ez is sérti a kutyákat, elvégre az állatok közül nemcsak az támadja meg az embert. Tehát nem azért támad, mert kutya. Nemdebár?
2016. aug. 20. 10:35
 68/77 kovpet ***** válasza:
66%
A kutyatámadásra azt tudom mondani, hogy kérdezz meg egy kutyást, hogy mi a véleménye a "harci kutya" kifejezésről. Ez jobban releváns a cigánybűnözésre mint a kutyatámadás. Amúgy is az emberbűnözés lenne analóg.
2016. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 A kérdező kommentje:
68: Most akkor belemehetnék a pitbulltámadásokba. Ez miért nem számít diszkriminációnak? Hisz megneveznek egy kutyafajtát. Miért nem elég csak kutyát írni, miért kell kiemelni az alfajt?
2016. aug. 20. 10:58
 70/77 kovpet ***** válasza:
0%
Kutyáknak nincsenek személyi jogaik, így nincs "ki" reklamáljon az ilyesmiért.
2016. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!