Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki egyes bevándorlók tettei...

Aki egyes bevándorlók tettei alapján ítéli meg az iszlám vallást, hány muszlimot ismer személyesen, illetve ismeri a vallásukat, kultúrájukat?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, de szerintem NEM.
2016. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az iszlám vallást nem a bevándorlók alapján ítéli meg senki, legfeljebb te.
2016. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen a vallásról szól, hiszen nem minden bevándorló muszlim. Mégis, ezeknek az embereknek más a kultúrájuk, értékrendjük, amelyet nehezen lehet összeegyeztetni - a mellékelt ábra szerint - az európaiakéval.


Amellett viszont látjuk, hogy ha valaki gyakorló muszlim, akkor általában elég keményen ragaszkodik a vallásához, és szükség esetén harcolni is képes a vélt vagy valós sérelmeiért. Ugyanakkor az átlag európai őslakosság körében értékvesztés zajlik, nincs fix pont, ma már ritka a fanatikus, harcos kereszténység.


Amit én az iszlámról tudok, annak 90 % - át a kiváló Germanus Gyula műveiből ismerem, őt talán nem lehet felületesnek mondani a témában.


Vannak muszlim kollégáim (külföldön dolgozom) ők macedóniai albánok. Jó fejek, barátságosak - egy bizonyos határig. Ha már némi nézeteltérés van nagyon összetartanak, nem ismernek kíméletet, náluk az értékrend így nézi ki: albán - muszlim, majd mindenki más.


A törököket viszont én is csípem, ők lazán kezelik ezt a dolgot, muszlimok ők, de ha úgy adódik lecsúszik az a raki. (török ánizspálinka, nemzeti italuk)

2016. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hat te kerdezo, hany teroristat ismersz szemelyesen?hmmm? hany aldozatnak a szuleit? na

na majd ha ismered ezeket az oldalakat, akkor talan jobb a ralatasod mint nekunk atlag embereknek.

de ha van ket bekes muszlim szomszedod, attol meg a legtobbje tuzre valo.



engem nem erdekel hogy vannak bekes muszlimok, amig csak 10000-bol van 1 olyan fanatikus, aki megol egy rakas embert!


mar bocsanat de az ilyen erveket dugjak fel a liberalistak a seggukbe!

majd akkor hasolnitsak mas vallasokhoz meg plane a katolikus vallasokhoz, ha a tobbi vallas kozott lesz ennyi orult merenylo, meg a tobbi vallas miatt terrorizalnak annyi not a vilagon! orszagokat!! muszaj ehhez tudomanyos statiztiakakat mutatni?? ebredj mar fel kerdezo.


en katolikus vagyok, de hogyha ennek a vallasnak lennenek annyi ongyilkos merenyloi, es az ilyen vallasuakbol vonulnanak tobb 10000ren, eroszakolnanak meg artatlan lanyokat, akkor is ugy lezarnam a hatarokat mint a sicc! es szidkozodnek a sok hulye miatt amik azt hiszik majd

etelt adnak meg mosolyognak a vademberekre, es ettol elfelejtenek 30-40ev kulturajat amiben eltek.

2016. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Katolikus vagy?Keresztes hadjáratok,inkvizíció,boszorkányüldözések stb. mondanak neked valamit?
2016. márc. 11. 08:27
 6/13 anonim ***** válasza:

semmit! egy letunt kor regi maradvanyai..kb ugyanolyan adat mint az hogy valamikor eltek a dinok.


vagy igazabol most is keresztes hadjaratok vannak es emberek millio eheznek meg szenvednek miatta??? ha most ugy lenne hallgatok. ha regen a muszlimok megoltek volna sok keresztenyt, most meg bekeben elnenek hallgatnek! es velem egyutt sztem mindenki.


ezek az ervek nem ervenyesek a jelenlegi problemakban. ezek tortenelmi adatok hogy na regen volt ilyenis..de ha anyadat kirabolja egy migrans akkor az nem tortenelmi adat lesz hanem valosag!



amugy meg miert veded a iszlam vallast? komolyan erdekel. van valami olyan ismeros?

2016. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor olvass utánuk,mert azok alapján is simán lehetne ugyanazt állítani a katolikusokról,amit Te állítasz a muszlimokról.Azért általánosítasz,mert nem ismered sem az iszlám vallást,sem a kultúrát.Javaslom Neked Germanus Gyula műveit,magyar nyelven ő a legjobb és leghitelesebb forrás ebben a témában.Őt biztosan nem lehet liberalizmussal vádolni :-)
2016. márc. 11. 13:04
 8/13 anonim ***** válasza:

mit olvassak? vandorol jelenleg tobb 10000 katolikus? tortenik sok sok terrortamadas sziriaban katolikusok miatt??


Germanusz 40evvel ezelott halt meg! na majd o megmondja mit kell csinalni a migransokkal:D:D fekudjel mar le.

pedig gondoltam van meg ertelmes ember a bevandolaspartiak oldalan. dehat csak hulyesegeket beszelnek.

2016. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem értetted meg,mit akartam mondani,de látom nem is állsz elég magas szellemi színvonalon hozzá :-)
2016. márc. 11. 16:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem az bőven elég, hogy a vallásuk az első, és agresszívan kikövetelik, hogy alárendelődj neki(k).

Hát a jó büdös lósípot!

2016. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!