Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolrok, az adott...

Mit gondolrok, az adott területeknek ( megyék, járások, települések ) kisebb vagy nagyobb önállóságot kell adni?

Figyelt kérdés

Szerintem megyei szinten kéne nagy önállóságot adni. A települések a sok község és falu miatt önmagukat képtelenek lennének fent tartani, ezért kellene valami nagyobb egység ( ez pedig tökéletes lenne a régi vármegye vagy a jelenlegi megye rendszer ).

Valami olyasmi önállóságot kéne élvezni mint Svájcban a kantonoknak van.

Én itt élek BAZ megyében és látom, hogy a megyét elhanyagolják ( kivéve a Fideszes településeket ), nincsenek munkahelyek ( nemhogy kevés van: nincsen ) és amikor valami pesti idióta politikus beszél rólunk ( ismétlem, politikus, nincs bajom egyébként a pestiekkek ), aki még életében nem járt itt, úgy beszél mintha Mordorról lenne szó.

És az ilyenek akarják megmondani, hogy itt mi és hogyan legyen.

De ez egész Magyarország területén így van, nem csak itt.

Pont ezért gondolom, hogy nagyobb önállóságot kéne adni.


De a kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Ti mit gondoltok, a bizonyos nagyságú területeknek kisebb vagy nagyobb önállóságot kellene adni? Miért és mekkorra legyen ez a "bizonyos nagyságú terület" ( megye, járás, település, földrajzi tagolódás, mint pl. Tiszántúl vagy kisebbek mint pl. Kiskunság, stb. )?


2016. márc. 3. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kisebb egységeknek kellene nagyobb önállóságot adni. Az Európai Unióban is az az alapelv, hogy minél alacsonyabb szinten kell a felmerülő problémákat kezelni, lokálisan kell tevékenykedni. És ez már elég régóta működik sok országban! Pl, ha egy kisvárosi iskolában ki kell festeni az összes tantermet, akkor arról lehet helyben is dönteni, felesleges ezzel Budapestre "rohangálni". A kisvárosban élő emberek jobban látják mire van szükség, milyen tervei, gondjai vannak egy településnek. Szóval ez teljesen az ellenkezője annak, ami itt most megy, már minden Budapest központú, lassan egy villanykörtét se lehet úgy kicserélni sehol, hogy Pesten ne tudjanak róla.

Járásokra, meg anblokk erre az 5 szintű közigazgatásra egyáltalán nincs szükség. Eléggé pazarló és nem hatékony...lassan áramlanak a rendszeren belül az információk, egymásnak termelnek munkát, iszonyatos a belső adminisztráció is, ennek következtében nem tudnak megfelelő szolgáltatásokat nyújtani az emberek felé. Bőven elég lenne 3 szint: önkormányzat, megye és főváros...ennyi. Megértem, hogy ez nálunk nehezebb, hiszen az önállóság anyagi szempontból is önállóságot is kell jelentsen. Olyan közigazgatási egység nincs, ami önerőből képes lenne magát ellátni, mindig szükség van az állam pénzére és itt meg is bukott a dolog, mert ha az állam pénzt ad, akkor nagyobb beleszólást is akar a dolgokba és ezzel meg is bukott a kisebb egység önállósága. Első lépésként mi magyarok csökkenthetnénk ezt az iszonyatos főváros vízfejet, valamit a közigazgatási szintek számát. Első lépésként ez megtenné.

2016. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisebb önállóságot kell adni, mert a helyi furunkulusok fognak a saját szájízük szerint törvénykezni és ez nem csak az ott élőknek nem jó, de az oda látogatóknak, adott esetben az ott letelepedni szándékozóknak sem. Én például azért nem vásároltam nyaralót egy közeli településen, mert a helyi építési szabályzatuk tele volt hülyeségekkel, logikátlan baromságokkal.


De amiatt is jobb a központi szabályozás, hogy az egész országban tudod mire számíthatsz, nincsenek olyan égbekiáltó és idétlen különbségek, mint pl. az USA-ban egy-egy állam között. De ott legalább érthető, hiszen az USA nem egy ország, viszont Magyarország az.

2016. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2. hozzászóló!


Értem a logikádat, de nem teljesen értek vele egyet. Lehet, hogy nincsenek akkora különbségek mint az USA-ban, de helyi viszonylatban nézve a kérdést vannak nagy különbségek. Elég csak három várost összehasonlítani. Legyen az Miskolc, Debrecen, Győr. Hatalmas különbségek vannak és ebben az esetben hiába mondjuk, hogy van német autógyár, mert a lényeg az, hogy van.

A kérdés az, hogy mi lenne azokkal a régiókkal, akik a felmerülő problémákat nem tudnák megoldani külső segítség nélkül? Én úgy gondolom, hogy a kérdésben szereplő ötlet megvalósításával egyes területek előbbre lépnének, míg mások sokkal jobban leszakadnának.

2016. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ott lenne erre az ország, ami a támogatásokat nyújtaná.

Tehát írtam, hogy itt élek BAZ megyében, itt sok a munkanélküli ( na meg a munkakerülő ), kevés a munkahely ( márpedig ez a kettő együtt rossz párosítás ) és a Fideszes településeket leszámítva el van hanyagolva ( kevés támogatás, azok sem a munkák végett. Lásd a Diósgyőri vár felújítása ). Viszont ha megkapná a megye az adott összeget, amit arra költ amire akar, akkor jobb lenne ( például a vár meg a stadion felújítás helyett szétoszthatták volna vállalkozni akaróknak, mint kamatmentes hitel vagy a Diósgyőri példával élve a gyárat újíthatták volna fel / alakíthatták volna át ).

2016. márc. 29. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez ok, de miből lesz a támogatás? Pl mondjuk aki "gazdag" megyében lakik, az miért adna támogatást BAZ megyére? Főleg, ha az az ország másik felében van. Vagy ezek a pénzek közösen befizetett összegekből lennének?
2016. márc. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen és minden évben más / mások kapnának.
2016. márc. 30. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nem mindenkinek érné meg. Már csak azt gondold el, mire az utolsóra kerülne a sor hány év lenne... Valamint a többiek ugyan úgy (ha nem jobban) elhúznának tőlük, az emberek meg igyekeznének a jobb helyekre költözni. Nagyjából mint most is teszik sokan.
2016. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!