Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen példák vannak arra,...

Milyen példák vannak arra, hogy egy kisebb rossz semlegesített egy nagyobb rosszat?

Figyelt kérdés

Történelmi, politikai témában keresnék példákat.


Annyi a lényeg, hogy egy tett, beszéd, esemény vagy egy ember önmagában rossz volt, de ha nem önmagában nézzük, hanem kontextusba helyezzük, akkor kiderül, hogy egy "még nagyobb" rosszat akadályozott meg, és ilyen értelemben már lehet akár jónak is minősíteni, az amúgy rossz dolgot.


Tudtok ilyeneket?


2015. márc. 2. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy nézzük, az egész történelem során csak ilyen események voltak.

Persze ez nézőpont, meg filozófia kérdése.

2015. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
25%
a Magyarság szempontjából Hitler és Szálasi jó példa lenne ha nem buktak volna el.sose lett volna kommunista rémuralom,egy független,büszke és ideológiailag szabad nemzet kezdhette volna az ország újjáépítését a háború után a régi Magyarország területén.
2015. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudnék mondani példát, de örökre kitiltanának az oldalról.
2015. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"egy független,büszke és ideológiailag szabad nemzet kezdhette volna az ország újjáépítését a háború után a régi Magyarország területén"


Ja. Egész pontosan a németek... Ld. "Lebensraumpolitik", kiemelten a szláv és hasonló népek (pl. a magyar) rabszolgasorba taszítása...

És természetesen az "ideológiailag szabad" még így sem lett volna igaz.

2015. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
nem.a lengyelek és a szláv népek ellen ellen irányult,célja a "németesítés" volt.a Magyarság írtása nem volt a tervek között (legalábbis nem hallottam róla.)tudsz linkelni esetleg?
2015. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rabszolgasorba taszítást írtam, nem kiirtást. Én kb. általános iskolás koromtól kezdve így hallottam/tanultam, tehát hogy a magyarokat ún. szolganéppé akarták tenni.


Idézek egy eduline-os anyagból:

"Fajelmélet: van egy magasabb rendű faj (árja), ez hivatott uralkodni az alacsonyabb rendű fajok felett.

- Másodrendű fajok a németekkel rokon népek

- Szolganépek: szlávok, magyarok

- Kiirtandó fajok: zsidók, cigányok, homoszexuálisok, fogyatékosok, mozgássérültek"

[link]


Régebbi kérdésekben is sokszor volt már szó erről, ill. ehhez kapcsolódó témákról. Például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2310..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__1368..

2015. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!