Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Adolf Hitler nyert volna,...

Ha Adolf Hitler nyert volna, akkor most Magyarország hogy nézne ki területi és gazdasági szempontból?

Figyelt kérdés

Magyarország Hitler mellett állt, és ha jól tudom, ő maga azt mondta, hogy visszaadja az elcsatolt területeket.


Mi lett volna akkor, ha Hitler nyer? Nagyobb lett volna az ország, és esetleg a németek támogattak volna minket, és ma jobb lenne a helyzet?


2016. márc. 9. 23:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Maga a Kánaán lenne, mint azt Magyar Hunor is megmondta.
2016. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
A náciknak kellett a Lebensraum, Magyarország pedig itt volt a szomszédban...
2016. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
A Dunántúl már rég a Reich része lenne, a többi meg lenne valami Turko-Ungária Protektorátus, ahol minden fontos poszton németek vannak, az a hivatalos nyelv és most úgy élnénk mint a tibetiek Kínában. Tudom, tudom a kis náciimádók majd jól lepontoznak meg megaszongyák, hogy Dolfi bácsi hogy szerette a magyarokat, de a valóságban a németeknek a magyar-román-szlovák szövetségeseikről egyáltalán nem volt jó a véleményük, csak használták őket, a háború után jók lettünk volna olcsó szolganépnek.
2016. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Mint ahogy minden a történelemmel kapcsolatos "mi lett volna,ha..." kezdetű kérdés értelmetlen,úgy ez is.


Nem tudjuk megmondani.És minél régebbi eseményre kérdezel,úgy annál kevésbé tudunk bármilyen közelítést adni.


Plusz,mit értesz győzelem alatt?Sikerül elfoglalnia az egész világot?Sikerül stabilan megtartania Európát?

2016. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hallottam valami ilyesmit, hogy Adolf Hitler a magyarokat alacsonyabb rendű népnek tekintette. De nem ismerem annyira ezt a történelmi korszakot, ezért kérdem.


Nos, győzelem alatt azt értem, hogy ha nem lett volna öngyilkos, és sikerült volna megvalósítani a terveit.


Tisztában vagyok azzal is, hogy ezek a "mi lett volna ha" kérdések nem osztanak, és nem szoroznak, de azért érdemesnek tartom belegondolni, hogy milyen lehet egy alternatív jövő.

2016. márc. 9. 23:37
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

"Tudom, tudom a kis náciimádók majd jól lepontoznak meg megaszongyák, hogy Dolfi bácsi hogy szerette a magyarokat..."


Lehet, hogy a mi kurucaink felsőbbrendű magyarok elmélete nem igazán fért bele a Führer világképébe. :D

2016. márc. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Hitler 3 féle csoportot alkotott. Az 1. volt az árja faj, a kultúra teremtők, természetesen ezek a németek ( és itt az osztrákok is németnek számítanak ). A 2. volt a kultúra használók, ők akik segítik a németeket ( szlovákok, magyarok, románok, olaszok ). A 3. pedig a kultúra rombolók, ők volak a cigányok, zsidók és a szlávok többsége ( aki nem támogatta őket ).


Ez alapján hogy mi lett volna? A 2. Bécsi döntéssel megkaptunk egy részt Erdélyből és kész. Ennyi a területi része.

A másik pedig a politikai része: ugyanúgy egypártrendszer lett volna, mint a szovjet időkben, csak akkor a nyilasok lettek volna a vezetők ( pontosabban diktatúra lett volna, Szálasival az élen, aki Hitlernek felelt volna ). A vezetők a leghűségesebb nyilasok lettek volna, az ország pedig csak névleg lett volna önálló, mindenben ki kellett kérni a Birodalom véleményét ( és engedélyét ).

Igazából dettó az lett volna mint így, csak így a Szovjetuniónak voltunk a bábállama, úgy meg a 3. Birodalomnak lettünk volna.

A gazdaságot nehéz megmondani, ugyanis nem lettek volna államosítások, TSZ-ek, stb-k. Lehet jobb lett volna, de én nem vagyok szakértő.

2016. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Alapvetően az számított árjának aki a nordikus (északi) rasszhoz tartozó jegyeket hordozta.A jól közismert szőke haj,kék szem,igen világos bőr,magas erős termet,nők esetén nőies alkat.

Ez tipikusan a skandináv népek elterjedt jegyei,de a németeknél se ritka.

Nos,az akkor virágkorát élő eugenetika (áltudomány) tökéletes táptalajt biztosított a radikalizálódó német jobboldalnak ahhoz hogy erre építse az árja néppel kapcsolatos ideológiáit.


Aki nem hordozta ezeket a jegyeket megfelelő arányban,az nem volt árja,ergó alacsonyabb rendű faj,aminek nincs joga elvonnia a magasabb rendűtől az életteret és a javakat.

szóval aki mediterrán,szláv,negrid,vagy bármi egyéb volt,azok mehettek idővel a süllyesztőbe.


Lévén hogy a magyarok genetikailag körülbelül félig szlávok félig németek,ezért mi egy amolyan megtűrt nép voltunk.De ez amolyan ideig óráig tartó dolog volt.Ha Dolfi megnyeri a háborút,akkor valószínűleg az árjább magyarokat elnémetesíti,a szlávosabbakat meg kiszorítja.


És azt még hozzátenném hogy a náci birodalom bukása már jóval hamarabb megkezdődött mint hogy Hitler öngyilkos lett.Az semmit nem oszt nem szoroz hogy ő most golyót ereszt e a fejébe a bunkerben vagy nem.A háború akkor már elveszett a részéről réges rég,és már csak a fanatikus gyerekekből kiképzett katonái áldozták vérüket Berlin utcáin.


A háború megnyerése akkor lett volna lehetséges a németeknek,ha nem mennek bele a több frontos hadviselésbe.(nem is értem hogy gondolták ezt akkoriban?)

Ugyanis az hogy nyugaton az angolokkal hadakoztak,emellett keleten az oroszokkal,ez túl sok volt a németeknek.Szerintem már abba is beletört volna a bicskájuk ha csak az oroszokkal próbálnak meg háborúzni.Az oroszok egyszerűen túl nagy nyersanyag és ember tömeggel rendelkeztek a németekhez képest,ezen felül borzasztóan nagy területről van szó,ami ráadásul szélsőséges időjárással is rendelkezik.

Szerintem ha nem rúgták volna fel 41-ben a Molotov–Ribbentrop-paktumot,még esélyük is lett volna

2016. márc. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Hitlernek az volt az alma hogy letrehozzon egy tokeletes emberi fajt. Nem szeretett o senkit se. Se magat se a nemeteket, se a magyarokat. Megakarta teremteni a tokeletes egyenloseget, ugy hogy mindenkit kiirt.Ezert is kezdett mindenfele kiserletezgetesbe. Pl. Mengele ikrei. A nemeteket csak kihasznalta mint ahogy a magyarokat is.
2016. márc. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Azt nem tudja senki. A magyarokról nem írt rosszat a Mein Kampfban. Annyi áll benne, hogy a magyar is árja nép és annak is számít, amíg a vérvonalba 3 generációra visszamenőleg nem kerül alantas vér. Ezek tulajdonképpen ugyanazok a szabályok, mint amit a németekre is megfogalmazott. Ezen kívül csak néhány megjegyzés, javarészt semleges, az egyetlen negatív is az Osztrák-Magyar Monarchia etnikai sokszínűségére vonatkozott.


Mivel a Mein Kampf szerint a magyar is árja, lehet, hogy a bécsi döntésekben visszaadott területekkel és egy német bábkormánnyal békén hagyta volna Magyarországot vagy végső esetben megpróbálta volna beolvasztani egy nagy árja nemzetbe. A kiirtás, kitelepítés szerintem valószínűtlen.

2016. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!