Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit és miért zavar a vasárnapi...

Kit és miért zavar a vasárnapi bolt bezárás?

Figyelt kérdés
Amikor kikerültem 2003-ba Németországba 2 hónapra, nekem is furcsa volt, hogy gyakorlatilag vasárnap minden zárva van de hamar megszoktam. A nyugat-Európai országok többségében ez természetes. Nálunk miért nem az?

2016. márc. 10. 12:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%
Engem jobban zavar a tesco éjszakai zárva tartása mint hogy a vasárnapi
2016. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Először a munkabéreket kéne nyugati szintre hozni, hogy heti 5 napi munkából is meg lehessen élni, és csak utána bezáratni mindent, mer' há' nyugaton is így van e...
2016. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Engem zavar. És azért mert sokszor van, hogy szombatig dolgozok (12 órában) és így vasárnap nem tudok már sehol sem vásárolni! Munka beosztásom meg olyan, hogy 3 napig dolgozok, 3napig nem. Pl most ma kezdek (csut-pentek-szombat) vasárnap nem dolgozom, de varhatok hetfoig hogy vasaroljak. Na nem idegesito???? De nagyon az!!!
2016. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%
Örülök neki, legalább egy nap csend és nyugalom van.
2016. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem zavar, örülök neki. Szerintem ez így normális.
2016. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Azért voltak nyitva hétvégén is a boltok, mert volt rá igény.

Ha nem lett volna rá igény, nem lettek volna nyitva :)

A kormány meg gondolt egyet, és 10millió ember nevében eldöntötte, hogy ne legyen igény a vasárnapi shoppingolásra.

Éjjen soká a dikta őőő akarom mondani az illiberális kopaszkigyúrt demokrácia.

2016. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nyugodtan nyitva lehetnének ezek az üzletek vasárnap is, Európa más országaiban is. Nekünk a párommal pl csak hétvégén van időnk vásárolni, viszont a szombati tömeg nagyon bosszantó, ezért újabban ki nem állhatok vásárolni, holott régebben szerettem. Mintha az egész ország szombaton mozdulna meg.
2016. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenkit, mert mindenkit hátrányosan érint! Azért mert nincs nyitva a legtöbb bolt basszus mégis miért zavarna?
2016. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
90%

Nagyon zavar. Rengetegszer megesett már, hogy az időbeosztásom miatt úgy alakult, hogy nem tudtam időben megvenni egy-két, számomra létfontosságú élelmiszert, mert ugye pl. gyümölcsöt, zöldséget nem feltétlenül vásárol jóval fogyasztás előtt az ember (A banán pl. simán megrohad 3 nap alatt, ha olyanja van.)


Nagyobb léptékű bevásárlásokra (Pl. költözés miatt) sincs idő hétköznap, és nem biztos, hogy abba az egy napba szombaton belefér minden, pláne úgy, hogy nem mindig áll a rendelkezésre autó.


Van életem, hobbim is, amit télen szintén csak hétvégén tudok űzni, és ha véletlenül elszámolom magam a kaját vagy mást illetően, azzal szembesülök, hogy vasárnap már nem tudok elmenni hétfőre vásárolni, a közelemben lévő éjjel-nappali Spar Expressz kínálatából pedig sok esetben hiányzik, ami nekem kéne.


És akkor nem is említettem, hogy előfordul, hogy a barátom hétvégén dolgozik, és a vele való együttlétet is szeretném összeegyeztetni, ha már nem lakunk együtt, ez is nehezebb a zárva tartás miatt.


Nagyon. nagyon fel tud idegesíteni, pláne úgy, hogy tudom, milyen mondvacsinált indokokkal vezették be.


26/L

2016. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavar. hétfő-péntek munka, péntek este sörözés a haverokkal, szombat másnapos pihenő, vasárnap szoktam elmenni nagybevásárolni. Így meg kocsival megyek már péntek este és nem iszok.

Minden összefügg mindennel.

2016. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!