Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 1918-ban a magyarországi...

Ha 1918-ban a magyarországi nemzetiségek népszavazáson dönthettek volna a sorsukról, vajon mi lett volna a végeredmény?

Figyelt kérdés
Akkor is leváltak volna a románok, szlovákok, ruszinok, szerbek, horvátok?

2016. márc. 13. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Csináltam egy kis térképet hogy nézhetett volna ki az ország ha népszavazást tartanak mindenhol: "


Jó térkép! :)


Én egy kicsit visszább fogtam magamat a tervezgetésnél. Én Erdélyt hagytam Romániának, viszont a Partium és a Bánát Magyarországé lenne a Királyhágóig. Így földrajzi-gazdasági szempontból is jó határvonalat lehetett volna elérni, a magyar és román nemzetiségek pedig kölcsönösen kiegyenlítették volna egymást mindkét oldalon (kb. 900 ezer - 1 millió magyar került volna Romániához, de nagyjából ugyanennyi román maradt volna Kelet-Magyarországon).


Az én 160 - 170 ezer négyzetkilométer területű, kb. 85 százalékban magyar lakosságú Magyarország tervem:


[link]

2016. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11# Székelyföld mindenképp Magyarországhoz kell hogy tartozzon.
2016. márc. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Èn Dèlvidèket tudom,mert itt èlek. Szabadka abszolúlt magyar többsègű volt,de a többi helyen is a ha a magyarok egymaguk nem alkottak többsèget,a nèmetekkel együtt biztos,akik szerintem inkabb akartak volna Magyarországhoz csatlakozni mint ilyen kecskezavarászo szlávokhoz. A kivètel a mai Bánát területe kivètel. Nagykikinda,Pancsova szerb volt,de Versecen meg a nèmetek gyakorlatilag abszolult többsèg voltak. Èrdekes lett volna a tèrkèp a szabad választások esetèn
2016. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!