Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint Magyarországot...

Aki szerint Magyarországot csődbe viszi orbán milyen szempontok szerint vallja?

Figyelt kérdés
azt nem fogadom el, hogy az eü meg oktatás, mert az már 20 éve is egy kalap szar volt
2016. márc. 14. 22:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

A magas államadósságon kívül az is gond, hogy a mi adósságunk kirívóan lassan csökken.


Meg kell hagyni, fejlődünk gazdaságilag, de olyan lassan, olyan visszafogott ütemben, hogy egyrészt a nagy kék táblákon kívül nem érzékelünk belőle semmit, másrészt 1-2 rosszul sikerült év már keresztbe is tenne a dolognak.


"A magyar gazdaság nagyon jól teljesít, és a sérülékenysége is lényegesen csökkent"


Aham...sajnos nem...bár tudom relatív fogalom, hogy "nagyon jól" és "lényegesen" , de akkor is, ellenérv:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7587..


Az egykulcsos adózást sem vélem jónak. A progresszív adózás ellen ált. az az egyik érv, hogy csalásra ösztönzi az embereket, de ez az egykulcsosnál sincs másképp, csak másik irányba működik. Utóbbinál a kis jövedelműek folyamodnak csaláshoz, mivel az adóterheket ők jobban meg is érzik. Ez egyfelől adókiesést jelent, másfelől pedig a lakosságnak sem kedvez megtakarítás és vállalkozás szempontjából.


Amúgy sok mindent nm tudok mondani, a kormányunk nem tesz jelentősebb gazdasági lépéseket. Létrehoz néhány új adót, elvesz néhány támogatást, ezekből csinál CSOK-ot és hasonló finomságokat, de az építőiparon kívül még nem láttam, hogy kedveztek volna másik ágazatnak.

2016. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
3%
Ugyanmár, Kádár elvtárs elintézte már azt, hiába hibáztatjuk Gyurcsányt (okkal), Orbánt (mert nincs mást). Jelenleg nem állunk rosszul, az állam adósság csak egy kis csepp, mert nincs olyan ország, aminek ne lenne. Ceausescu kellene ide, na ő majdnem csődbe vitte Romániát még is majdnem jobban állnak mint mi (de minek nekünk euró). Jó az összes Eu-s pénz lehívása kicsit túlzás volt szerintem, munkát teremt és fejlődést. Viszont mi lesz 2018-2020 között? Egyetlen egy magyar se akar nagyon dolgozni, az emberek 4/5-de csalt tavaly az adóbevalláson, a cégek 1/2-ede. A termelésünk meg sehol sincs, mert 90 óta nem változott a mezőgazdaságunk, pedig már akkor is romokban volt. A kormány hibája, hogy az országnak nem kell 500.000 pincér és konyhai segéd? Minden második angol étterembe van vki aki érti, h "kvafinomakaja". Nem hiszem, h a nagy hazaszerető emberek, ha dolgoznának nem tudnának megélni itt is, csak nagyok az igényei az embereknek (iphon, jó autó stb.) Viszont olyat még nem hallottam, hogy onnan milliókkal tértek vna haza, de olyat már igen hogy szóltak haza hogy "küldjélmáregykispénzt".
2016. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

# 5/12 Időpont ma 23:03


"tényleg fiam? akkor negyede nincs az államadósságunk mint a németeknek :DD jajj feldobod az estémet a hatalmas arcoddal :D"

Tessék? Én arról beszéltem, hogy növekszik, te azt mondtad hazudok. Majd bebizonyítottam, hogy az utóbbi 3 évben nő. Most akkor kinek nagy az arca?

És igen, kevesebb az államadósságunk, mint a németeknek. Ebben most mi a meglepő? Úgy mondod, mintha nem lenne igaz.


"GDP arányosan?"

Nem mindegy? Úgysem hiszed el a KSH-nak sem. :-) Egyébként írtam, hogy GDP arányosan csökkent. Csak azt is, hogy miért.


"Infláció?"

Úgy érted az, amit lehet hamisítani? Bocs, a saját költségvetésemnek jobban elhiszem, hogy semmi sem lett olcsóbb.


"Eurozóna válsága 2011-12?"

Gyurcsánynál a gazdasági világválság nem volt érv, akkor vityánál se legyen az euróválság. Mellesleg ezt nem is szenvedtük meg, a forintot a kormány gyengítette, szánt szándékkal. Nem hiába volt a mondás, hogy akárhányszor megszólalni készül egy fityiszes politikus, vegyünk devizát.


"És 2014 után megállt az idő?"

Egy ekkora horderejű statisztikát nem két perc elkészíteni. Kérdezd meg a KSH-t miért nincs 2015-ös. Vagy már a KSH is liberális zsidóbérenc? :-D

2016. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy már megint arcoskodsz...


nem tök mindegy? ez milyen érv?


inkább írtad volna azt, hgoy "nekem tökmindegy mit írsz, én orbánt akkor is emocionális okoból ogom gyűlölni, és a tények kicsit sem ingatnak meg a hitemben, mert fogalmam sincs mivel pótolnám azt a hatalmas űrt az életemben amit eddig remekül kitöltött az orbánra hárított felelősség"

2016. márc. 15. 10:29
 15/25 anonim ***** válasza:
83%

"tényleg fiam? akkor negyede nincs az államadósságunk mint a németeknek :D"


Az lehet, de a németek képesek is megadni, közben meg még pofátlan módon jobban is élnek mint mi.

2016. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"""Infláció?"

Úgy érted az, amit lehet hamisítani? Bocs, a saját költségvetésemnek jobban elhiszem, hogy semmi sem lett olcsóbb.""



Milyen érdeke fűződik az EU-nak (Brüsszelnek) és a londoni ellemzőknek ahhoz, hogy a Magyarországi inflációt meghamisítsák?



Senki nem mondta, hogy minden olcsóbb lett de vannak olyan dolgok amelyek olcsóbbak lettek az elmúlt években.

Azért nem mindegy, hogy 0-2% közötti az infláció (vagy defláció van) mint 10% körüli infláció mint 2010 előtt.

2016. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

"mert fogalmam sincs mivel pótolnám azt a hatalmas űrt az életemben amit eddig remekül kitöltött az orbánra hárított felelősség"


Van mit rá hárítani, elvégre hatodik éve ujra ő a mini szterelnök. Ezalatt nem ment más, csak a tőkések feltőkésítése, meg az orbán vej lopása, meg szíjjrtó lopása, meg rogán pajtás lopása, meg vajna kaszinótojása, meg hogy habony, vitrinportalanítóból milliárdos tanácsadóvá avanzsált.

Hogy a többi mocsokról szót se ejtsünk.

Az a gáz, hogy elfogy az EU-ból ide érkező zseton két év múlva és akkor majd az is elmenekül innen, aki eddig még valahogy kibírta. Pedig most sem indulnak neki kevesen, naponta úgy kb. 100-an.

2016. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

# 14/17 Időpont ma 10:29


Ha a növekvő államadósság nem csődtényező, akkor mesélj, mi az? Mert van ám itt az aktív korúak elvándorlása, ami hosszú távon nem kedvező, az alacsony gyermekvállalással járó elöregedő társadalom... mondjak még?


Veled ellentétben én nem hiszek, és én közlöm a tényeket, ráadásul olyanokat amiket a (mindigis) kormányközeli KSH közöl. Vagy mondom, már az is csúnyagonosz balliberális lett?

Felelősség témakörben: miért, ki a felelős, ha nem a kormány? Én? Én döntöttem a stadionépítésekről? Én adóztatom meg duplán az üzemanyagot? Vagy ki más? A háttérhatalom? A cionzsidó reptilián annunakik?


"Tök jó, hogy már megint arcoskodsz..."

Mondja az, aki azzal kezdte, hogy hazudok, majd miután bebizonyítottam az igazam, arcoskodásnak vette. Hát, nem sajnállak.


# 16/17 Időpont ma 11:52


Mi hamisítjuk pajti. A sertéshús áfacsökkentésével (ami amúgy jó dolog, még ha ez kifejezetten lőricz miatt készült is), az adófajtákkal, a rizsacsökkentéssel...

Persze, hogy alacsony az infláció, ha a kormány adóból kipótolja. :-D

2016. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

# 16/18 Időpont ma 11:52


Jah igen, azt el is felejtettem, hogy fityiszszokás szerint hazudsz:


[link]


Utoljára pont vityád idejében volt 10 százalék az infláció.


(Még mielőtt jönnél az első kis táblázattal 2005-ből, előre felhívnám a figyelmed a "A nettó átlagkereset reálértékének változása" sorra. Mert ez sem mindegy.

2016. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

""Persze, hogy alacsony az infláció, ha a kormány adóból kipótolja. :-D""



Aki hülye a gazdasághoz miért irkál ökörségeket???

2016. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!