Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem akarnak...

A magyarok miért nem akarnak jólétben élni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 06:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, már a kérdés megfogalmazásával is baj van.

Valamit nem akarni és nem tudni, az két jelentősen eltérő jelenség. Hasonlóan, attól, hogy mi rosszul élünk, még mondjuk az afrikaiakhoz képest (de nem csak hozzájuk képest!) élhetünk nagyon jól. A rosszul élni abszolút kategória, a jobban élni pedig relatív. És abszolút mércével jelenthet rosszabbat, mint a rossz.


Egyébiránt az emberek akarnak, de nem tudják hogyan kell. És sokféleképpen nem tudják. Közülük az egyik az, hogy nem tudják, hogyan szabaduljanak rosszlétüket előidéző zsarnokaiktól. Meg azért se tudnak, mert a jól éléshez kell némi tudás, szakértelem, a világban való eligazodás, hogy képes legyen értéket teremteni. Aki nem képes, általában rosszul él. Hacsak mástól el nem lopja, rabolja megteremtett értékét. Nálunk most ez folyik. Amint valaki kitalálja, miképpen kell a népet meggyőzni, hogy ne hagyja ezt, azon nyomban változni fog a rossz lét. Eleinte kicsit, később - ha belejön a tömeg - gyorsabban. De a rablók nélkül. Ők bizony akkor rosszul fognak élni.

2016. márc. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11


Nem azokról szólt a kérdésem, akik jobban akarnak élni, hanem azokról, akik nem és azt mondják, hogy milyen remek most.

2016. márc. 16. 09:06
 13/19 anonim ***** válasza:
A magyarokat semmi mást nem akarnak mint szolgálni a rabszolgatartójukat. Persze közben halkan néha elégedetlenkednek, de őket igazából ez teszi boldoggá. Sajnos ez a dolog genetikai okokra vezethető vissza és ezen nem is lehet változtatni.
2016. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Jó, te így látod, mert pesszimista vagy, valszeg eléggé sikertelen ember lehetsz.

Én viszont optimista vagyok és örülök, hogy ide születtem, mert egyrészt szerintem itt is élhet jól az ember(a legjobb 20%-ban benne vagyunk), de ha nagyon akarok, akkor tudok vándorolni(sokan örülnének neki, ha munkát vállalhatnának az EU-ban, de téged csak az Iphone 6 meg menősködés érdekel)n

Ezért vagyok én veled ellentétben sikeres ember.

Te meg jobban teszed, ha változtatsz a gondolkodásmódodon, mert így mindig csak egy vinnyogó, panaszkodó ember maradsz.

2016. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Akkor gondolom téged az sem zavar, hogy kipusztul az ország, igaz?

Nem baj, ti attól még Igaznemzetiek vagytok! Igaz, hogy valójában nem, de hát ez kit zavar?

2016. márc. 16. 09:49
 16/19 anonim ***** válasza:

Egész Európában jellemző a népesség elöregedése, szal nem értem, akkor neked melyik ország lenne jó?

Dubai?

2016. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az,hogy valaki képes józanul gondolkodni és átlátni azt,hogy világviszonylatban egyáltalán nem élünk olyan rosszul,még nem azt jelenti,hogy nem akar,próbál, jobban élni.Egyszerűen csak nem sír-rí állandóan,hogy hogyan lehet ilyen "nyomorban" élni.
2016. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Majd jól megszavazzátok a baloldalt, és majd fennhangon hirdetitek, hogy inkább a nyomor, mint a diktatúra :DD
2016. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európa is kipusztulna a migránsok nélkül, hiába van nagy jólét. Ha van pénz, akkor sem szül a mai európai ember.
2016. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!