Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Koppány ül a trónra István...

Attilav kérdése:

Ha Koppány ül a trónra István helyett akkor ma Ortodox keresztények lennénk?

Figyelt kérdés

Van egy olyan nézet miszerint Koppány nem annyira az ősmagyar vallást képviselte, hanem inkább Bizáncot az ortodoxiát és erre akarta áttéríteni az országot.

Mondjuk szerintem annyi előnye talán lett volna hogy valószínűleg megmarad Erdély, hiszen a román vezetők így nem tudtak volna akkora magyarellenességet szítani(Mind a magyarok mind a románok görögkeletiek lettek volna).

Valamint szerintem a török megkímélt volna minket. Az ortodox népeket kevésbé irtotta,(Szerb-Román-Bolgár), míg a katolikusokat eléggé megtizedelte(Magyar-Horvát).

Szerintetek is megúsztuk volna Trianont ha anno az ortodoxiát vesszük fel?



2016. márc. 21. 17:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
Jesszus ti honnan születés ezeket a kérdéseket?... Amúgy szerintem nem valószínű, de kitudja
2016. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
*szülitek?
2016. márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne kitalálni egy új kategóriát a "mi lett volna, ha....?" kérdéseknek?
2016. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen.de nem bizos.Írj privátot, érdekel!
2016. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem az István, a király című rockoperából kell meríteni a történelmi ismereteket.

A somogyi lázadás több mint fél évszázaddal az egyházszakadás előtt volt.

2016. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Én Koppány párti vagyok több okból is. Vajkot nem sokra tartom, hiába tanítják másképp. A török egyébként testvér népnek tekint minket, nem mi voltunk a célpont. Szövetséget is ajánlottak. A mongol is.
2016. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
E logikát követve,lassan ideje áttérnünk az iszlámra...
2016. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Jól mondja az ötös válaszoló! Szegèny Koppány nehèz helyzetben lehetett ha olyan vallást szeretett volna felvenni ami mèg csak nem is lètezett
2016. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem rossz elmélet és egész "csak" 7 helyen hibádzik (minimum). Ezek olyan apróságok, mint az egyházszakadás (amely csak 1054-ben történik meg), a magyar-román ellentét nem vallási alapú, az erdélyi reformáció, a szerb felkelések figyelmen kívül hagyása és hogy a trianoni határok megvonásánál a vallás játszotta a legkevesebb szerepet stb.


Nem ártana még néhányszor átolvasni azt a történelemkönyvet...

2016. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Koppány valószínűleg megkeresztelkedett a keleti rítus szerint (amit jól írták, hogy csak 1054-től vált el teljesen, de azért ne feledjük, hogy 1000 körül már elég nagy szakadás volt kelet és nyugat között és az egyházszakadás nem úgy a semmiből jött létre). Már ekkor különbséget tettek, hogy a nyugati vagy a keleti kereszténységhez kössük inkább magunkat. Viszont azt már nem lehet tudni, hogy Koppány mennyire szilárdította volna meg a keleti kereszténységet. Az is lehet, hogy a Bizánci Birodalom egy idő után elfoglalt volna minket.


"Mondjuk szerintem annyi előnye talán lett volna hogy valószínűleg megmarad Erdély"

Trianonnak ehhez semmi köze. Lásd szlovákok: ők is katolikus zömében vagy evangélikusok és mégis szították/szítják a magyarellenességet, pedig ugyanaz a vallás...

2016. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!