Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország adóssága 25 ezer...

Magyarország adóssága 25 ezer milliárd forint?

Figyelt kérdés

ezt soha az életbe' nem törleszti le senki

a 27%-os áfa mellet sem


2016. márc. 21. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyi adat is ezt bizonyította, és nem a Fidesz aljas hazugsága, miszerint "Rekord alacsonyan van Magyarország államadóssága"!!!

Ja, és ha "vissza fizette" a Fidesz az IMF hitelt, akkor hogy lett 25ezer milliárt az államadósság?

2016. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%

Ja csak nem a Fidesz miatt ennyi.


És ha kiszámolod hogy mennyi lenne ezt vissza törleszteni (egy főre!)... Valóban ezt nem tudjuk visszafizetni.


Örök csicskásai lettünk a hitelezőinknek. Vagy jön egy forradalom ami eltörli a hiteleket...

2016. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ha jelenleg 8 millióan vannak 18 év fölött és ennek a felének van állandó jövedelme, akkor mindenkitől 6 250 000 forintot kéne elkérni (4 millió embertől.)

de ugye ennek a 3/4-ének adóssága van, meg alig él meg így is


ha 10 évre húzzuk akkor mind a 4 milliónak havi 50 ezret kéne fizetni 10 éven keresztül


ez vicc

2016. márc. 21. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát ebben Németország se áll sokkal jobban nálunk.
2016. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vissza lehetne szépen lassan fizetni, ha nem lopnának annyit az elvtársak és úgy általában a vállalkozók és a "kisemberek". Mondom ezt mindenféle demagógia nélkül.


Évente a hiány amit az adócsalás és sikkasztás okoz, olyan 2-3000 milliárd között van; legalábbis pár éve még ezt olvastam. Azok után, hogy egy-két éve csak a cukorbotrány 100 milliárddal károsította meg a közös kasszát, nem is tartom olyan lehetetlennek.

2016. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jól írják, ha nem lopna senki, tehát se a munkás, se a vállalkozó, se a politikus, akkor simán ki lehetne csengetni.

De ez nem így működik.

2016. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én mondjuk jelenleg kb 200 ezer ftot adózok, amikor a fizetésmet készhez kaptam és akkor még nem fizettem ÁFA-t meg termékadót, jövedéki adót...


szóval 4 ember helyett fizetem jelenleg az 50 ezret


egyébként az államadóssággal költségvetési hiánnyal arányosan dobálózzunk, erre pedig a fidesz lépett nem a libás

az év végére 0% is lehet a deficit, a tervek szerint akár 60% is lehet az államadósság a GDP százalékában 2020-ra


kérdező te sem figyeltél oda amikor a neten poltikából osztották az észt

2016. márc. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ehhez még nyugodtan számold hozzá a 3000 milliárd MANYUP-ot, amiből állítólag ezt fizették, e valahogy az is szőrén-szálán eltűnt.
2016. márc. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Vagy jön egy forradalom ami eltörli a hiteleket"


Az ne zavarjon, hogy az államadósság jelentős része a lakossággal szemben áll fenn államkötvény formájában.

Az államadóssággal önmagában nincs semmi baj. A baj a felhasználásával van.

2016. márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Magyarország adóssága 25 ezer milliárd forint"


Nagy ügy. A német adósság kb 600 ezer milliárd (forintosítva).

2016. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!