Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszélnek arról sokan,...

Miért beszélnek arról sokan, hogy Magyarország keresztény ország, amikor nem az?

Figyelt kérdés

A magyar állam szekuláris állam és a lakosságának a legnagyobb része ateista vagy agnosztikus.

Ha megkérdezed őket, hogy hisznek-e Istenben, akkor többségében annyit mondanak, hogy igen, de nekik személyes istenük van, másképp látják a dolgokat, nem tartoznak igazán egyik vallási felekezethez sem, és a többi, és a többi.

Tehát egész nyugodtan elmondatjuk, hogy a magyar emberek túlnyomó többsége nem gyakorló keresztény, akik rendszeresen járnak vasárnapi istentiszteletre és a mindennapi gondolkodásmódjuk szerves részét képezi a keresztény hitvilág.

Én is katolikusnak vagyok keresztelve, de soha nem gyakoroltam igazán a vallást, nagyanyám hiába erőltette, hiába akart belőlem azt faragni. Már 12-13 éves koromban azon gondolkodtam, hogy a világ úgy nem logikus, ahogy a keresztények elképzelik, mert egyáltalán nem úgy működnek a dolgok, hogy jámborak vagyunk és jó gyerekek és akkor jó életünk lesz, mert szeret minket Isten. Ez már gyerekként is baromság kategória volt nálam, mivel pont hogy a nagyszájú, vagánykodó, ficsúr tagjai a korosztályomnak voltak sikeresek, míg a jófejek a sor végén kullogtak és arra vágytak, hogy bárcsak ők is sikeresek lennének.

Szóval a kereszténység már itt hatalmasat bukik, vagyis használhatatlan ideológia.


Most ugye áradnak az arabok Európába és sokan felvetik, hogy milyen jó is lenne, ha megint nagy keresztények lennénk, hogy megállítsuk őket és legyen a Föld újra lapos, a Világmindenség középpontja és még a Nap is körülöttünk keringjen.

Ez badarság. A kereszténység, mint már említettem, egy túlhaladott idea, immáron a felvilágosodás és a racionalitás a nyerő.

A racionalitás, vagyis a valóság, pedig simán azt írja elő, hogy ne akarjunk öngyilkosok lenni, akarjuk a jobb életet és a jólétet, ahhoz pedig nem tartozik hozzá, hogy a muzulmánokkal le akarjuk magunkat géppuskáztatni vagy fel akarjuk magunkat robbantatni, tehát ilyen elvek mentén is simán meg lehetne állítani az inváziót.


De akkor mire is kell tulajdonképpen a nagy kereszténykedés?


2016. márc. 27. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Kell valamilyen indok, h gyulolhessek a más borszinu embereket. Ennyire futotta tőlük: az arabok nem keresztények, és szerintük ezért jogos őket utalni.
2016. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

#1


De ez már annyira alacsony szint, hogy el sem hiszem, hogy itt van ilyen. :D

2016. márc. 27. 10:55
 3/29 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy a kereszténység eredetileg pont a jámborság, a kedvesség, a szeretet és az önfeladás vallása, tehát Jézus valahogy éppen úgy viselkedne, ahogy jelenleg Ferenc pápa teszi. Így is halt meg, feláldozta magát azokért, akik meg akarták őt ölni.


Akkor meg tulajdonképpen mi is a nagy kereszténykedés tárgya?

2016. márc. 27. 10:58
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

"A kereszténység, mint már említettem, egy túlhaladott idea, immáron a felvilágosodás és a racionalitás a nyerő." Ha az a normális, amit a többség szeretne akkor igen. De egyszer majd a mai korban normálisnak ítélt ideák is túlhaladottak lesznek. Ezt se felejtsük el.


Az első hozzászóló válaszából süt a hozzá nem értés és a primitív újmódi gondolkodásmód.

2016. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

"Arról nem is beszélve, hogy a kereszténység eredetileg pont a jámborság, a kedvesség, a szeretet és az önfeladás vallása"


Ez igaz, épp ezert onellentmondas az, mikor valaki a keresztenyseggel indokolja a gyűlölködés jogossagat.

2016. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%

"Akkor meg tulajdonképpen mi is a nagy kereszténykedés tárgya?"


Még mielőtt nagyon felbőszülnél keresztények ellen egy kis kiegészítő. Gondolj a 10 parancsolatra, és ne az jusson eszedbe, hogy valami csoda történt a kövekkel mert az csak költemény. Inkább a tartalma. Kétlem, hogy bármelyiket is a nagy racionális gondolkodással felül lehetne írni. Ezt még ateistaként is állítom.


"Ez igaz, épp ezert onellentmondas az, mikor valaki a keresztenyseggel indokolja a gyűlölködés jogossagat."

Jah tök gáz, hogy valaki erőszakkal elnyomja a másik nemet, illetve dög dolgozni, és lop.

2016. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Az egyáltalán nem igaz, hogy aki vagánykodó típus az egyben sikeres is és a "jófej" meg nem. Miért ne lehetne valaki sikeres és jó arc is egyben?! (Tudom, nem ez a kérdés lényege, csak úgy sántít ez a rész.)


Tökéletesen egyezünk abban, hogy itt sok ember csak keresztelve van és papíron keresztény. Én is kizárólag papíron vagyok ez, egyébként nem vagyok vallásos.

Viszont a másik részében teljesen különböző a véleményünk. Én nem azért nem szeretném, hogy elárasszák Európát a muszlimok, mert én annyira vallásos vagyok és meg kell óvnom a vallásomat. Viszont tudni kell, hogy a ők teljesen más kultúrából érkeztek. Vallási alapú nevelést kaptak, teljesen más a viselkedésük, a végsőkig kiállnak vallásuk mellett. Bármi áron. Sokkal nagyobb a hajlamuk a szélsőségekre, teljesen más a viselkedésük. Itt Európában pedig van egy norma, ami nem vallási alapú. De ez a nevelés és viselkedés teljesen ellentétes az ő viselkedésükkel, ami egyébként vallási alapú. Az európai kultúra már nem igazán a vallásra épül, de nem is a vallásunkat féltjük a bevándorlás kapcsán.

2016. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Mert keresztény kultúrkörhöz tartozunk. Van nálunk karácsony, húsvét stb

Nem általános és elfogadható dolog az asszonyverés stb

2016. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Magyarország inkább álkeresztény ország. Nem egy ember alapján mondom ezt. A Karácsony pedig eredetileg pogány ünnep volt.
2016. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Muszlimok között pedig több erkölcsös emberrel találkoztam, mint itthoni kereszténnyel. Én ismerem is őket, nemcsak a kurucinfó és királyi adók alapján járatom a számat.
2016. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!