Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszélnek arról sokan,...

Miért beszélnek arról sokan, hogy Magyarország keresztény ország, amikor nem az?

Figyelt kérdés

A magyar állam szekuláris állam és a lakosságának a legnagyobb része ateista vagy agnosztikus.

Ha megkérdezed őket, hogy hisznek-e Istenben, akkor többségében annyit mondanak, hogy igen, de nekik személyes istenük van, másképp látják a dolgokat, nem tartoznak igazán egyik vallási felekezethez sem, és a többi, és a többi.

Tehát egész nyugodtan elmondatjuk, hogy a magyar emberek túlnyomó többsége nem gyakorló keresztény, akik rendszeresen járnak vasárnapi istentiszteletre és a mindennapi gondolkodásmódjuk szerves részét képezi a keresztény hitvilág.

Én is katolikusnak vagyok keresztelve, de soha nem gyakoroltam igazán a vallást, nagyanyám hiába erőltette, hiába akart belőlem azt faragni. Már 12-13 éves koromban azon gondolkodtam, hogy a világ úgy nem logikus, ahogy a keresztények elképzelik, mert egyáltalán nem úgy működnek a dolgok, hogy jámborak vagyunk és jó gyerekek és akkor jó életünk lesz, mert szeret minket Isten. Ez már gyerekként is baromság kategória volt nálam, mivel pont hogy a nagyszájú, vagánykodó, ficsúr tagjai a korosztályomnak voltak sikeresek, míg a jófejek a sor végén kullogtak és arra vágytak, hogy bárcsak ők is sikeresek lennének.

Szóval a kereszténység már itt hatalmasat bukik, vagyis használhatatlan ideológia.


Most ugye áradnak az arabok Európába és sokan felvetik, hogy milyen jó is lenne, ha megint nagy keresztények lennénk, hogy megállítsuk őket és legyen a Föld újra lapos, a Világmindenség középpontja és még a Nap is körülöttünk keringjen.

Ez badarság. A kereszténység, mint már említettem, egy túlhaladott idea, immáron a felvilágosodás és a racionalitás a nyerő.

A racionalitás, vagyis a valóság, pedig simán azt írja elő, hogy ne akarjunk öngyilkosok lenni, akarjuk a jobb életet és a jólétet, ahhoz pedig nem tartozik hozzá, hogy a muzulmánokkal le akarjuk magunkat géppuskáztatni vagy fel akarjuk magunkat robbantatni, tehát ilyen elvek mentén is simán meg lehetne állítani az inváziót.


De akkor mire is kell tulajdonképpen a nagy kereszténykedés?


2016. márc. 27. 10:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Viszont a másik részében teljesen különböző a véleményünk. Én nem azért nem szeretném, hogy elárasszák Európát a muszlimok, mert én annyira vallásos vagyok és meg kell óvnom a vallásomat. Viszont tudni kell, hogy a ők teljesen más kultúrából érkeztek. Vallási alapú nevelést kaptak, teljesen más a viselkedésük, a végsőkig kiállnak vallásuk mellett. Bármi áron. Sokkal nagyobb a hajlamuk a szélsőségekre, teljesen más a viselkedésük. Itt Európában pedig van egy norma, ami nem vallási alapú. De ez a nevelés és viselkedés teljesen ellentétes az ő viselkedésükkel, ami egyébként vallási alapú. Az európai kultúra már nem igazán a vallásra épül, de nem is a vallásunkat féltjük a bevándorlás kapcsán."


Öreg, miért is annyira más a mi véleményünk, amikor én is pontosan ezt írtam le a kérdésben, mint te itt?

Értő olvasás?

2016. márc. 27. 12:42
 22/29 A kérdező kommentje:

"Ez nem keresztényi, hanem ókori tudományos nézet."


A kereszténységetek pedig egy ókori vallás, olyan tételekkel, amit az ókor embere még simán elhihetett, de most már nevetségesen hat. Nincsenek tengereket kettényitó varászbotok, a víz nem változik finom borrá vagy vízzé és tűzeső sem hullik az égből, mert a felhőkön ülő, szakállas bácsi kitárta a karjait és akkor tűzvihart lőtt ki belőle.


Fogjátok már fel, hogy a 21. században a több ezer éves varázslós dogmáitok idejétmúlttá váltak!

2016. márc. 27. 12:50
 23/29 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nem lenne a kereszténységgel, ha már oda lenne száműzve, ahol például az ókori görögök vallása is van. Ezeknek a dolgoknak a mitológiában van a helyük, de sajnos jelenleg rengetegen úgy állnak hozzá, hogy ez a valóság, pedig nem.
2016. márc. 27. 13:02
 24/29 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként a keresztyénség nem az, hogy hiszünk és jó életünk lesz, sikeresek leszünk.

Hanem hiszünk (illetve egyebek, pl.: szeretet), és az örök élet a jutalom (megbocsátás stb.).

Leegyszerűsítve.


De ha ennyit sem tudsz, akkor mégis milyen jogon kritizálod a keresztyénséget?

2016. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


A probléma ott kezdődik, hogy a tudásod alapján nagyon de nagyon okosnak hiszed magad, aki megtudja mondani a frankót. A válaszaidból ez nagyon kiderül.

Viszont olyan szinten tájékozatlan vagy, hogy az valami elképesztő.


"A kereszténységetek pedig egy ókori vallás, olyan tételekkel, amit az ókor embere még simán elhihetett, de most már nevetségesen hat. Nincsenek tengereket kettényitó varászbotok, a víz nem változik finom borrá vagy vízzé és tűzeső sem hullik az égből, mert a felhőkön ülő, szakállas bácsi kitárta a karjait és akkor tűzvihart lőtt ki belőle.


Fogjátok már fel, hogy a 21. században a több ezer éves varázslós dogmáitok idejétmúlttá váltak!"


Ilyen primitív szöveget ne haragudj de hogy tudsz leírni. Szerinted elhitték az ókor emberei, hogy az idős bácsi eloltja a szomjukat, amikor nekik kedvük szottyan, vagy a bor Krisztus vérévé változik? (Legalább őket ne nézd hülyének, ha magad már teljesen az vagy.)

A válasz az, hogy nem, nem hitték el, sok esetben Istenben sem hittek. (Nem beszélve arról, hogy a kettős áldozás csak a középkorban jelenik meg. Ajánlom, hogy egy picit tanulj a középkori ember mindennapjairól. Izgalmas, és sok esetben a maihoz hasonló.) Csak akkoriban az emberek olyan problémákkal küzdöttek, amivel te ma megtudsz küzdeni de ők nem. Több évezreden keresztül ezen dolgozott az emberiség, és többek között azok, akiket te most mélyen lenézel. De neked is vannak/lesznek olyan problémáid amikkel majd nem tudsz megküzdeni.

2016. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

#28


Tényleg? Akkor nekem miért szokták ezt mondani a keresztények, hogy nekik azért van boldog és sikeres életük, mert hisznek Azúrban? :)

Akkor a keresztény haverjaid lényegében nem tudják, hogy miben hisznek? Csak mert ezt nem én találtam ki, hanem ők mondták nekem.

2016. márc. 27. 13:17
 27/29 A kérdező kommentje:

" Szerinted elhitték az ókor emberei, hogy az idős bácsi eloltja a szomjukat, amikor nekik kedvük szottyan, vagy a bor Krisztus vérévé változik? (Legalább őket ne nézd hülyének, ha magad már teljesen az vagy.) A válasz az, hogy nem, nem hitték el, sok esetben Istenben sem hittek. (Nem beszélve arról, hogy a kettős áldozás csak a középkorban jelenik meg. Ajánlom, hogy egy picit tanulj a középkori ember mindennapjairól. Izgalmas, és sok esetben a maihoz hasonló.) Csak akkoriban az emberek olyan problémákkal küzdöttek, amivel te ma megtudsz küzdeni de ők nem. Több évezreden keresztül ezen dolgozott az emberiség, és többek között azok, akiket te most mélyen lenézel. De neked is vannak/lesznek olyan problémáid amikkel majd nem tudsz megküzdeni."


Miért ne hitték volna el?

Nézd már meg, hogy mik voltak akkoriban! De ha még nem is az ókort, hanem a középkort vesszük, akkor is boszorkányok és szörnyek bujkáltak az erdőkben, akik gyíkká változtatták az embereket, aztán elmúlt, a világ végén leestek a hajók, tengeri szörnyek voltak az óceán mélyén és a messzi tájakon kutyafejű emberek életek és még sorolhatnám a végtelenségig. Ugyan miért ne hitték volna el a többi baromságot? Ne nézz már minket ennyire hülyének!

2016. márc. 27. 13:22
 28/29 A kérdező kommentje:

"És még annyi, hogy attól, hogy belerúgsz egy döglődő lóba, még te sem leszel erősebb egy bolhánál."


Az a döglődő ló sajnos még nem annyira döglött, mint amennyire normális esetben annak kéne lennie.

2016. márc. 27. 13:42
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van-e bármi értelme válaszolnom, ez eddigiek alapján egyértelmű, hogy a kérdező tájékozatlansága ellenére nagyon biztos a dolgában, és csupán megerősítést vár a többiektől. Azért megpróbálom.


Magyarország egy keresztény ország Szent István ota. Nem muszlim, nem zsidó, nem buddhista, nem ateista, keresztény. Teljesen mindegy, hogy a keresztények közül hányan veszik tényleg komolyan a vallást, ostobaság lenne nem keresztény országnak nevezni.


Látszik, hogy fogalmad sincs a keresztény eszmékről, tanításokról, mégis olyan magabiztossággal írsz, mintha teológiai diplomád lenne.


"jámborak vagyunk és jó gyerekek és akkor jó életünk lesz, mert szeret minket Isten"

Soha nem állítja a Biblia, hogy ha "jó emberek" leszünk jó életünk lesz (lásd Jób könyve), azt mondja a Mennybe kerülünk, ha "jó emberek" leszünk. Ezt a Mennyet hívhatjuk Nirvanának, Paradicsomnak, aminek csak akarjuk, de szinte az összes vallásban megjelenik. Pont azt mondja, hogy a "jók" is szívhatnak.

Ráadásul a kereszténység úgy gondolja mi magunk alakítjuk a sorsunkat, az embernek szabad akarata van, Isten nem avatkozik közbe. Te úgy írsz, mintha Isten döntené el, hogy egy utolsó görényből lehet-e milliomos, pedig szó sincs ilyesmiről.


"legyen a Föld újra lapos, a Világmindenség középpontja és még a Nap is körülöttünk keringjen."

Ez a középkori egyház nézete volt, ma már szó sincs ilyenről.


A végén az eszmefuttatásod az iszlámmal kapcsolatban elég értelmetlen, inkább nem is térnék ki erre, a bevándorló-kérdés már más téma szerintem. Mindenesetre a kereszténység mindenképp egy összetartó kapocs Európában, pont a keresztény, európai kultúra az, ami megkülönböztet minket a muzulmánoktól.


A valaszaid között (már nm emlékszem hogy volt pontosan, de) különböző bibliai képekkel akartad felhívni figyelmünket a kereszténység primitivitására. Az a baj, hogy a legtöbb bibliai kép az egyház szerint képletesen értendő (talán ezt nem hoztad fel, de a 7 napos teremtéstörténet is csak egy metafora, az egyház teljes egészében elfogadja az evolúciót). Az ókori zsidó ember mindenben Istent látta, mindent Isten tetteként írt le, ami érhető is, hisz a többi ókori vallásban is ezt láthatjuk.

Sokszor alapvetően a hit kérdését feszegeted elég bunkó módon, de azt például biztosra tudjuk, hogy Jézus Krisztus élt, különböző gyógyításokat és csodáknak tűnő tetteket vitt végbe a zsidók között. Nem csak az evangéliumokból, ez különböző római történetírók irasaiban is előkerül.


"De akkor mire is kell tulajdonképpen a nagy kereszténykedés?"

Nem tudom ezt hogy értetted, az én személyes véleményem az, hogy jót tesz az embernek, ha tud hinni valamiben a menő felvilágosodáson és relitáson kívül. Nemzeti és európai szinten pedig, mint említettem, egy összetartó kapocs, ami egységesebbé tesz minket.


És akkor *micdrop*.

2016. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!