Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az 1998-2002...

Milyen volt az 1998-2002 közötti Fidesz-kormány?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi voltam még akkor, így nem emlékszem semmire, de sok helyütt olvastam már, hogy teljesen más volt, mint a 2010 óta hatalmon lévő Fidesz, mintha két külön pártról lenne szó.

Azt is olvastam, hogy a Fidesz alapításakor még liberális, szabadelvű volt, aztán szépen lassan egyre inkább jobbra tolódott.

Az 1998-2002 közötti Fidesz-vezette kormány tehát sokkal liberálisabb volt? Ha jól tudom, a párt egészen 2000-ig a Liberális Internacionálé tagja volt, s ebben a nemzetközi szervezetben Orbán Viktor volt az egyik alelnök.

Ha ez mind igaz, akkor hogyan tudott ennyit változni a Fidesz és OV?


2016. márc. 28. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A liberális internaciónálé (meg úgy általában a liberálisok) célja a 90es években közép európa integrálása az európai gazdasági folyamatokba, aztán amikor kikristályosodott, hogy itt szó sincs egy II. Marshall tervről, és nyugat-európa saját kockázaton nem fogja közép-kelet európát építeni, akkor voltak akik úgy gondolták nem kérnek abból, hogy mindent eladunk aprópénzért abban a reményben, hogy majd az ügyes okos és tapasztalt nyugati üzletemberek felvirágoztatják és öntik bele a tőkét, cserébe viszont a valóságban ezen cégek többsége csupán piacot vásárolt magának.


Liberálisabb volt... Hát úgymond a fidesz sosem volt az a melegfelvonulós társaság.

2016. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A Fidesz már 1998 óta ilyen, csak akkor 2/3 hiányában lényegesen szerényebbek voltak, de már akkor elkezdték építeni a kis maffiaállamukat.
2016. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Akkoriban a szocik nagymaffiaállamát zavarta leginkább ez a dolog :)... és ti még tapsoltok is nekik, hogy jajj szegény munkáspártiak.
2016. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Vettek az ország pénzén jók kis svéd gripen vadászgépeket... de minek???
2016. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

Szinte ugyanez volt, sőt, akkor még nagyobb volt a hangja és befolyása a balliberális oldalnak, még létezett a gyászos emlékű SzDSz.


Orbán mint diktátor, populista, náci, keresztény kurzus stb. A Heti Hetes "sztárjai" hetente szétszedték őket, nem voltak még ütőképes jobboldali orgánumok, TV - k.


Sőt, én emlékszem még az Antall - kormányra is, tök ugyanez volt, ballibáék a keresztvizet leszedték róluk.

2016. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!