Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik baloldalasok miért a...

Akik baloldalasok miért a baloldalban hisznek? Mi a mottója a baloldali politikának?

Figyelt kérdés
Mert akik a jobb oldallal szimpatizálnak azok néppártiak és az országot imádják és szeretnének függetlenedni minden mástól! Nem kötekszem csak érdekel, hogy aki a baloldalra szavaz az miért teszi? Csak, hogy Orbánnal ellenkezzen vagy van konkrét céljuk is?

2016. márc. 28. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Balos vagyok (nem DK-s vagy MSZP-s, nyugi) és szeretném tisztázni, hogy ez nem azt jelenti, hogy hátrányosan különböztetem meg a magyarokat vagy Magyarországot.

Csak azt vallom, hogy országok, illetve népcsoportok összessége képes komoly eredményeket elérni, ahogyan a modern háborúkban is többszereplősek a szembeálló felek táborai.


Egyébiránt kevéssé tudok azonosulni a jobb oldali gondolkozásmóddal, ilyen egyszerű az indokom.

2016. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%

Ezt már én is sokszor kérdeztem baloldali emberektől.

Még nem kaptam rá értelmes választ.

Általában azt mondják: mert űk annyira utálják azt az Orbán Viktor, hogy eesem tudják mondani.

(bocs hogy nem válasz)

2016. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem érdekel, hogy meyik párt hogy hívja magát, én a tettek alapján próbálom a magam álláspontját kialakítani.

Orbán függetlenedni akar? Azt tudod, hogy az EU csatlakozással kapcsolatos tárgyalások 80%-át ő folytatta le?? Nagy pofon volt neki, hogy végül Athénban nem ő írta alá a csatlakozási dokumentumot.

És most ő köpköd??

Amikor megnyerte a 2010-es választásokat az oktatásügy (az előző kormányok alatt) még 750 milliárdot kapott.

Most volt tüntetés ugye? Tudod mennyi ma a büdzsé?

550 milliárd. Ennyit a jövő ifjúságának képzéséről..

Még tudnék néhány SZÁMOT idézni, mert a tényekkel nehéz vitatkozni.

Szövegeléssel nem tudok mit kezdeni, ha nincs mögötte tartalom..

2016. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Van több balos barátom, akiket egyébként nagyon szeretek, de ilyennek ismertem meg òket:


1. A nemzetet egy megfoghatatlan, történelmi masszának tartják, aminek jelentősége elveszett már.

2. Szeretnék egyesíteni az országokat egy központi irányítás alatt. (Legyen az korábban Moszkva, vagy újabban Brüsszel) Ettől fejlődést és világbékét remélnek.

3. Szeretnék megteremteni a teljes esélyegyenlőséget, minden gyereknek a felemelkedés lehetőségét függetlenül attól, hogy hova született.

4. Emiatt gyűlölik azon elitet, akik több generáción keresztül halmoztak fel nagy vagyont. Elvennének tőlük.

5. Nem hisznek saját magukban. A hatalomtól várják sorsuk jobbra fordulását.

6. Sosem ők a hibásak semmiért, mindig más.

7. Gyűlölik Orbán Viktort. Ha van rajta sapka, azért, ha nincs, akkor azért.


Nem akarnak ők rosszat, csak teljesen más alapokon gondolkodnak, ezért elbeszélünk egymás mellett.

2016. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Az egyes választ nem támasztja alá az országok szét szakadása ahol különbözõ nemzetek élnek. Az Unió tehetetlensége migráns ügyben.
2016. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

a "baloldali" politika Magyarországon az elmúlt 150 évben csak a hazaárulásról szólt és magyarok gazdasági tönkretételéről, meggyilkolásáról (kun, rákosi, kádár), idegen hatalmak 200%-ban való kiszolgálásásról szólt.

borzasztó mérleg "kedves" baloldaliak.

érdemes lenne váltani erről a stílusról!

2016. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

"borzasztó mérleg "kedves" baloldaliak.

érdemes lenne váltani erről a stílusról!"


Ígérem majd megpróbálom rosszul érezni magamat olyan emberek miatt, akik idejében még nem is éltem, és nem is helyeslem tetteiket...

2016. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

sörpocak, én megértelek!

de te tegyél másképp, ne a " baloldali" utat kövesd, mert a mai libsizmus (ellenzék) ugyanabba a sötét korba és pokolba vezet, mint ami rákosi elvtárs idejében volt.

ha nem érzed magad bűnösnek, akkor távolodj el minden internacionalista mozgalomtól, mert mind egy tőről fakad!

2016. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Visszakérdezek mi a mottója a jobboldali helyesebben fideszes politikának? Osszunk szét mindent a haverok között, sajátítsuk ki a nemzetet, tartsunk mindenkit áruónak, aki másképp gondolkodik, tegyük tönkre a társadalmat.

Nagyjából a baloldal ennek az ellenkezője kellene, hogy legyen. pl. ha nem értessz velünk egyet akkor attól még nem leszel hazaáruló, vagy nem növeljük a társadalmi szakadékot az egyes osztályok között, amikor már az alapból nagy, nem kótyavetéljük el az ország vagyonát a haveri körben, és legfőképp nem takarózunk azzal, hogy mi vagyunk a magyarok, te meg áruló, ha nem értessz egyet mondjuk a mi oktatáspolitikánkkal, mert a Fidesz már ilyen mélységbe is lesüllyedt.

2016. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
"Baloldali", értelmetlen szó. Én liberálisnak tartom magam, és azért mert úgy gondolom hogy a szabad emberek önszerveződése a leghatékonyabb módja bármilyen probléma megoldásának. Ez politikára lefordítva azt jelenti, hogy feloldanék minden olyan korlátozást, ami nem abszolút szükségszerű. Ezzel a felfogással egyeseknek baloldali vagyok (mert pl. engedélyezném a melegeket, drogokat, migránsokat, stb.), másoknak jobboldali (mert eltörölném a szociális háló felét és az adórendszer 90%-át), vagy bármi más a kettő között. Szerinted ez bal, jobb, mindkettő, egyik sem? Ma Magyarországon inkább bal, mert itt a jobboldal az amelyik folyamatosan egyre több és több korlátozást akar bevezetni hogy az emberek szabadságát még jobbal lecsökkentse. Szóval ha neked elég baloldali vagyok, akkor ez az indokom rá. Az emberek személyes szabadsága, és hogy itthon a baloldal az amelyik ezt legalább valamekkora mértékben fontosnak tartja.
2016. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!