Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érezhettem így az...

Árokpart kérdése:

Csak én érezhettem így az Ünnepek alatt vagy más is észrevette és országos jelenség lehet ez?

Figyelt kérdés
A következőre gondolok. Ma tegnap és tegnapelőtt a Húsvéti miséken rengetegen voltak, ez még önmagában nem is lenne érdekes. Viszont az emberek gesztusait figyelve, beszélgetéseiket látva olyan érzésem támadt mintha hasonló vágy lenne, illetve hasonlóan erősen fordulnak a vallás felé mint 1989-ben a rendszerváltáskor a templomokban. Akkor voltam 10 évesen első áldozó és így Húsvét táján hasonló érzést akkor figyeltem meg utoljára és ezt a felszabadult, a mindennapi társadalmi-politikai élettől elforduló, felszabadult hangulatot az akkori felnőtteken láttam utoljára.Lehet ez egy burkolt előjel egy valódi rendszerváltozásra való igény az embereknél? Nem úgy értem mint a hétköznapokban akár a fórumokon leírva, hogy pl. menjen a kormány és jöjjön ez és ez pro és kontra. Nem ezt éreztem, itt valami ennél sokkal nagyobb volumenű igény, érzelmi fellángolást vettem észre. Mintha felszabadultan a médiáktól kezdenének elfordulni és villámgyorsan igényt formálnak a helyi kisebb közösségek újbóli felerősödése felé és mintha még az idén változást szeretnének. Ezzel egyáltalán nem akartam hangulatot kelteni, csak legalábbis én ezt vettem észre. Azért kérdezem, hogy az országban esetleg templomokban vagy családi vagy más közösségekben vett ilyent és hasonlót észre még valaki? Köszönöm.
2016. márc. 28. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2%

Ahhoz képest, hogy a baloldal szerint 19 millió éhező van az országban, én is azt tapasztaltam, hogy egyáltalán nincs nagy gond.

Nagyon sok ismerősöm ment külföldre vagy belföldön kirándultak, utaztak, csavarogtak.

Elégedettek az emberek és ez a lényeg.

2016. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez az , hogy nem a baloldalra vagy pártokra gondolok és nem is szociális viszonylatában értem . Ahogyan láttam nem szociális elégedetlenségről van szó kimondottan, sőt mi is és akiket a templomban láttam ők is el tudtak volna menni akár kirándulni is. 89-ben sem szociális eredetű volt elsősorban a változásra való igény mi is voltunk akkor is nyaralni, kirándulni stb. Sokkal inkább egy őszinte nemzeti kibontakozás valós igényét láttam az emberek szemében.
2016. márc. 28. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Egy misén olyan embereket látsz akik a vallás felé fordultak. Nem semmi! Legközelebb azon is meglepődsz hogy a temetőkben halottak vannak?


Amúgy elszomorító hogy még mindig ennyi valláskárosult él a világon. Már rég át kellett volna alakítani a templomokat múzeummá, emlékül annak hogy régen milyen butaságokban hittek az emberek.

2016. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

3-as az megtette lenin atyád a szovjetunióban, feküdj már a mauzóleumba mellé, annyira unalmas ez a károsult szöveg.

Kérdező, igen kezdenek ébredni az emberek.

2016. márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sőt, már-már szuper-csillagharcossá is átváltoztak, akkora béke és nyugalom volt a szívekben.
2016. márc. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MZ.per.X ***** válasza:
És azt most el is kellene hinni hogy te 10 évesen a "mindennapi társadalmi-politikai élettől elforduló, felszabadult hangulatot" figyelted az emberek arcán? Lehet én vagyok hülye, de engem 10 évesen még csak a legó érdekelt :D
2016. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a húsvéti nagymiséből kell kiindulni, mert ilyenkor sokan mennek templomba azok közül is, akik az évben máskor sosem. Mifelénk is többen vannak ilyenkor a templomban, de ez már így megy, mióta az eszemet tudom.

A kereszténység jelenléte a társadalomban nem ettől függ, és még csak nem is egy átlagos vasárnapi misétől, hanem attól, hogy a kereszténységet, az egymás iránti szeretet mennyire élik meg az emberek a mindennapokban.

2016. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hármas, ha a jövőben a buzeránsokról is így vélekedik valaki, akkor ugye te nem fogsz gyűlöletet/uszítást kiáltani?

Mert az, amit te csinálsz a keresztyénséggel, gyűlölet és uszítás, akármilyen módon tagadod.

Feküdj inkább vissza Sanyi mellé!

2016. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!