Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy Orbán...

Mit szóltok hozzá, hogy Orbán adócsökkentéssel és minimálbér-emeléssel akarja lekenyerezni a választókat? Azt gondolja, hogy majd ezzel meggyőz?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
A választó számára a leglényegesebb szempont az ő anyagi helyzetének javulása. És ha megkapja, akkor tetszik nem tetszik, kevésbé fogja érdekelni Nyakó úr demokrácia gyakorlási szabadsága, Juhász P. úr nyavalygása, a tanárok akciózása. Pénz beszél, kutya ugat...
2016. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Az emberi ostobaságra,hiszékenységre támaszkodik.

Próbálja az ostobákat maga mellé állítani,ebből táplálkozik,mint minden politikus,és mivel a réteg nagyobb része sajnos az említettek közé tartozik,ezt könnyen megteheti.

2016. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Téged lehet, hogy nem, de a bizonytalanokat, akik tényleg meg tudnák dönteni a Fidesz uralmat könnyen meg lehet, és nekik nem is kell a Fideszre voksolni, elég ha otthon maradnak és nem szavaznak a balos pártokra meg a Jobbikra.


Engem inkább az nyomaszt, hogy a Fidesz fenemód nagy tegyük rendbe a gazdaságot meg csökkentsük az államadósságot lendülete teljesen eltűnt és újabban nekiálltak adakozni 1 százalékpontos SZJA csökkentés, 5%-os ÁFAkulcs disznóhúsra, adókedvezmények további növelése, tízmillás CSOK. Ha valóban akarnák csökkenteni az államadósságot, akkor pl. ezeket a pénzeket arra fordítaná vagy épp a köszolgáltatások pl. oktatás, egészségügy fejlesztésére, de sajnos népszerűségszerzés kedvéért kiszórják az ablakon. Pedig ne legyenek senkinek illúziói az ország elasodottsága most is majdnem olyan magas mint a rettentes "elmúltnyolcév" végén, jön egy újabb gazdasági válság simán fölszaladhatunk GDP arányosan 100%-fölé is!

2016. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Azt az adócsökkentést a kis emberek pont nem fogják megérezni,de a minimálbér emelés legalább közvetetten inflációt idéz elő úgyhogy még drágábban vásárolunk majd...természetesen ezt hiába mondod annak,aki mindent bevesz,ami egy politikus száján kijön,mert hát a tv-ben mondták,akkor az igaz. Néha nem értem amúgy hogy ha már úgyis hazudoznak meg ígérgetnek,akkor miért nem engedik szárnyalni a fantáziát,mondaná,hogy újranyitja Lipótot,ha megválasztják, vagy hogy minden romos épületet felújíttat és kiad a rászorulóknak...
2016. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Erre írta Rejtő:


"- És ha... fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?


- Engem nem lehet megvesztegetni."

2016. márc. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez hol van?


Eddig nem úgy volt, hogy aki rosszul járt az egykulcsos adóval (kb. a nettó 200 alatt keresők), az egy büdös, semmirekellő, lusta proli és fogja be a pofáját, örüljön neki, hogy életben hagyják őt a szent, gazdag fityeszesek?

2016. márc. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mit szóltok hozzá, hogy Orbán adócsökkentéssel és minimálbér-emeléssel akarja lekenyerezni a választókat? Azt gondolja, hogy majd ezzel meggyőz?"


Valaki ígér minimálbér-csökkentést és adóemelést? Mert akkor rohanj arra szavazni, hiszen téged csak azzal lehet meggyőzni :)

2016. márc. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Ha meg növelné az adót és csökkentené a minimálbért, akkor azért jajonganál.


Döntsd már el mit akarsz.

2016. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem a 2016-os minimálbér növekedés senkit nem győzött meg.

oké , tudom nem lehet hirtelen megnövelni ezt az összeget, mert akkor munkanélküliség növekedne ..

de valljuk be,hogy a mostani minimálbér még mindig a béka segge alatt van, még mindig nem lehet megélni belőle.

legalábbis engem nem motivált ez a pár ezer forint arra, hogy rájuk szavazzak

2016. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem is kell a minimálbérből megélni, az nem azért van, nincs semmiféle ilyen a definíciójában.

Az egyénnek is tennie kellene azért, hogy az ő piaci értéke magasabb legyen, mint a minimálbér, és megélhessen a béréből.


Szerintem nem gondolja, hogy ezzel meggyőz. Az ország orbángyűlölőkre és baloldalgyűlölőkre oszlott, és te az előbbibe tartozol. Felőled tehetne bármit az orbán-kormány. Szakmai érvek nálad nem döntőek.

2016. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!