Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy nem...

Miért mondják sokan hogy nem lehet itthon megélni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17, azt mondta apám hogy most már elég idős vagyok ahhoz hogy magamnak keressem meg a pénzem! Nem kapok tőlük semmi zsebpénzt, apámnál dolgozok iskola mellett hétvégén és azt mondta megkapom érte a minimálbért. Először azt hittem ez nagyon kevés, mert sokan nyavajognak miatta, de meglepődtem mert csomó új ruhát meg tudtam venni, már most elég pénzem van a nyári fesztiválra! Már alig várom hogy leérettségizzek és végre dllgozzak! Sokkal jobb élet mint tanulni meg iskolában szenvedni egész nap meg mindig megmondják mit csinálj! Nektek mi bajotok a minimálbérrel? Én már alig várom Hogy végre keressek és azt csknáljak amit Csak akarok! L17

#élet #minimálbér #jólétikormány
2016. jan. 17. 19:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
De a jelenlegi minimálbéred mellett otthon laksz a szüleiddel, tehát rezsit nem fizetsz és valószínű élelmet sem veszel abból a pénzből.
2016. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de te a szüleiddel élsz és nem kell rezsit fizetned, kaját venned, eltartani egy családot. Persze, hogy jó így a minimálbér. :D
2016. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

70.000-ből azt csinálsz amit akarsz?

Elég kis igényeid vannak

Csak azt kifelejted, hogy ha igazán felnőtt lennél akkor ebből a minimálbérből kellene fizetni esetleg az albérleted, a számláidat,a kajádat,és néha a ruhádat

Szóval kiváncsi lennék én, hogy te 70-ből mindezt hogyan oldanád meg és miért is örülsz te ennek amikor a szomszéd ausztriában 300.000 a havi minimálbér,annak esetleg lehetne örülni

2016. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Drágám! Tied a ház, ahol lakszvagy fizetsz bérleti díjat? Te fizeted a rezsit? Magadnak veszel ennivalót? Magad veszel buszbérletet vagy tartasz fenn saját gépjárművet?

Gondolom nem!

Ezek után had ábrándítsalak ki, nem mindenki papai pici lányaként van a "munkaerőpiacon".

2016. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Miért kéne fizetnem a lakásért ha van lakásunk? Egyébként a sulis ebédet én fizetem magamnak meg a bérletemet is! Később lehet picit többet kell költeni de gondolom akkor már többet is fogok keresni! Az átlag kereset 246 ezer forint abból elég szépen meg lehet élni ha már a minimálbér is ilyen sok dologra elég!
2016. jan. 17. 19:27
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a havi 70 ezer azért tűnik soknak , mert a szüleiddel élsz, nem kell rezsit fizetned, nem neked kell bevásárolni az élelmiszereket, nem kell autót fenntartanod...stb

Így, persze, hogy elég az a pénz.

2016. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

és hol 246 ezer az átlagkereset?

Ausztriában? :D

Itt keletmagyarországon havi 70.000 a minimálbér már feltéve ha van munka de általában az sincs

2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
10 év múlva is ezt mond, ha már nem az anyád csecsén lógsz :D
2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Bérletre kell költenem 3450 forintot, meg az ebédjegyre 4500forintot. Ezenkívül mire fogok még költeni érettségi után szerinted?
2016. jan. 17. 19:30
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

amig iskolás vagy addig költessz majdnem 5 rugót az ebédre

Majd ha vége a sulinak akkor napi majdnem 1000 Ft-ot fogsz az ebédre költeni

2016. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!