Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont a pedagógusok...

Miért pont a pedagógusok tiltakoznak, amikor ők kaptak nemrég fizu emelést, az egészségügy meg romokban hever?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 00:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%

"Mármint az érdekelne, hogyha a a nővérek és az orvosok is egy órás sztrájkot kezdenének, börtön lenne a vége a sok hallott miatt, vagy tárgyalás?"


Na itt mondjuk elgondolkodtam azon, hogy mennyire reális a kérdés. Tudod a sürgősségi ellátást meg a halaszthatatlan műtéteteket megcsinálnák, de mondjuk nem lenne szakorvosi rendelés vagy elmaradnának a nem sürgősségi műtétek.

2016. ápr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#9: Nagyon szépe köszönöm a linkeket!

Nagyjából átolvastam, az első linkben sok hasznos (ámbár soha meg nem valósult álom volt), a második gyakorlatilag csak egy elfogadó nyilatkozat és semmi több.


De még egyszer köszönöm, hogy igyekeztél válaszolni, végre valaki komolyan vesz. :-)

2016. ápr. 3. 00:45
 13/24 A kérdező kommentje:

#10 "A gyerekeid jövőjéért küzdenek, azért, hogy legyen normális oktatás Magyarországon... Messze nem a pénzről szól."


Köszönöm a hozzászólásodat, teljesen igazad van!

Minden tanárnak jár a fizetés emelés, ezzel maximálisan egyet értek!

Nekem is van lányom, aki tanul.

Köszönöm, hogy tiltakoztok (helyettem is), csak azt nem értem hogy az egészségügy hogy maradhat ilyen helyzetben.

2016. ápr. 3. 00:50
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy évvel később végzem el a gimnáziumot akkor heti 35 helyett 39 órám lett volna, ami még heti 6 tanítási napra is túl sok lenne naponta. A diákok nem viselik a sok órát, ezzel a tanár munkáját is lehetetlenné teszik az adott órán.
2016. ápr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%
Na jó, de most azért, mert nektek is rossz, akkor ők se tehessenek semmit, hogy nekik esetleg jobb legyen? Azzal már nem rontanak tovább a magyar egészségügyön, hogy az oktatás színvonaláért próbálnak tenni valamit. Ülhetnének ők is csöndben és végezhetnék a kötelező dolgaikat, de attól jobb lenne a többieknek? Nem. Ahelyett, hogy azon mérgelődsz, hogy ők tüntethetnek/sztrájkolhatnak, ti pedig nem, inkább kezdj el gondolkodni valami olyan lépésen, ami esetleg megoldáshoz is vezetne, mert a sztrájk általában nem szokott bejönni. Ha jól hallottam, a pedagógusok se érték el a céljukat vele. De te sem jutsz előrébb azzal, ha itt hőbörögsz miattuk.
2016. ápr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

#16

"Na jó, de most azért, mert nektek is rossz, akkor ők se tehessenek semmit, hogy nekik esetleg jobb legyen?"

Bennem is rögtön ez a kérdés merült fel.Elvileg az ellenségem ellensége a barátom.De mivel idáig sem jutott el a kérdező,inkább kimaradtam a beszélgetésből...

2016. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16: Köszönöm a válaszodat!


Első körben szeretném azt tisztázni, hogy én nem hőbörgök (sajnálom, ha valakinek ez jött le), és támogatom a tanárok tiltakozását nagyon is! Minden elismerésem az övék, bőven értek el sikereket (ha nem is túl sokat, de egy most ország rájuk figyel)!


Így kell(ene) mindenkinek eljárnia, akinek nem teszik a helyzete!


Csak azt mondom, hogy bár mi is tiltakozhatnánk, mert a fizunk sehol nincs, és néha, ámbár nem mindig sikeresen, de életeket mentünk, közben pedig a lakhatásomért aggódok, és ez még nem is lenne baj, csak sajnos több százan vagyunk így nővérek (még az orvosokról direkt nem is beszéltem), és sajnos van egy határ ameddig az ember bír, tűr, és ami után azt mondja, nagyon tisztelem a tanárokat, minden elismerésem az övék, de talán nálunk is lehetne egy minimális változás, ne is pénzben, hanem talán a tűket megvennék, a kötszerekkel együtt, és nem másik osztályokról kellene elkérni, alapvetően mindenből hiány van.

Ezt értsd úgy, hogy bejön egy sürgős beteg, és rohangálunk eszközökért ide-oda, ha éppen súlyos az állapota.

Az alap kellékek még talán nálunk vannak meg a "legjobban", bár más osztályok innen visznek el napi szinten mindent.

2016. ápr. 3. 01:48
 18/24 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Kapjanak a tanárok jó fizetést. Viszont dolgozzanak érte. Én 5 éve voltam középiskolában. És pár tanáron kívül a többi szart se csinált. Tanítani sem tudtak, de panaszkodni azt igen....
2016. ápr. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
A pedagógusok tiltakozásában egy helyen van szó béremelésről: az oktatásban nem pedagógus munkakörben dolgozóknak szeretnének béremelést.
2016. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 szántóvető ***** válasza:
72%
tehát azért ne tiltakozzanak a pedagógusok mert az egészségügyi dolgozóknak még rosszabb?érdekes logikád van kérdező.az Audisok most harcoltak ki némi fizetésemelést szóval a lehetőség adott,lehet sztrájkolni jobb körülményekért vagy magasabb fizuért bárkinek.
2016. ápr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!