Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor tudtátok vagy gondoltáto...

Mikor tudtátok vagy gondoltátok hogy vége van a kommunista rendszernek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Akkor én még sajnos nem éltem, és nem tudom elképzelni azt hogy hogyan történt biztos nem egyik napról a másikra. Nektek akik már éltek akkor mikor lett világos hogy vége ennek a rendszernek és mi volt az első gondolatotok?

2016. ápr. 4. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz voltam akkor, de érdekelt mindig ami a politikában történik.

'88 - ban már lehetett sejteni, '89 - ben pedig már szinte biztosan érzeni, valami változóban van.


Nagyon naiv volt a többség - nekem, a 14 - 15 évesnek tán elnézhető - de azt hittük hamarosan nyugati színvonalon fogunk élni.

2016. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
De hát nincs vége ! A miniszterelnök éppen annak a felélesztésén munkálkodik.
2016. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Én még most se érzem, hogy vége lenne a komcsi rendszernek.

Nem volt itt rendszerváltás, csak gengszterváltás.

2016. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első választ nagyon köszönöm, ilyen válaszra gondoltam. A mai politikai helyzetet meg ne hozzuk most ide mert abból csak káosz lesz és elmegy a téma más irányba. köszönöm
2016. ápr. 4. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Mikor, Kádár szájon csókolta Brezsnyevet akkor már tudtam, hogy ebből a szerelemből nem lesz gyermek és a rendszernek előbb utóbb vége lesz.
2016. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem lett vége, mivel el sem kezdődött.
2016. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
12 éves voltam mikor az Oroszok ki mentek. Éppen korházban voltam . Egy besúgó spicli feküdt mellettem folyamatosan körmölte a jelentéseket ha sós volt az étel azért ha sótlan akkor meg azért. Ha nem úgy szólt az orvos ismét írta a jelentést. 12 éves fejjel sokat tudtam már az ilyesmiről a család álltal. Azt már én is tudtam hogy ennek a jelentgetős időnek vége de az illető gondolom még hítt benne. Apám azt mondta hogy nekünk már jó lesz. Tévedett.
2016. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!