Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten mikor fog az...

Budapesten mikor fog az albérletek ára csökkenni?

Figyelt kérdés

Lassan ott tartunk,hogy már egy átlag bérből sem lehet fenntartani egy budapesti albérletet.

Budapesten élni lassan luxus lesz?


2016. ápr. 9. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Reméljük soha és Büdöspest ott rohad le ahol van.
2016. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez a jövő?Felnőtt embereknek úgy kell élni max 30-40 évesen is,mint a Jóbarátokban 3 lakótárssal együtt,hogy lakni tudjanak valahol?


Ez lenne az élet?

2016. ápr. 9. 19:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem csak Budapest, ilyen Sopron is, haveromék most fognak kiadni egy 43 m2-es lakást 100.000 plusz rezsiért. Az jobb? Nem mindenki dolgozik a határ másik felén.
2016. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha már senki sem lesz, aki megfizetné a mostani magas árakat. De egyelőre hiába panaszkodnak a bérlők, csak kiköhögik valahogyan a magas bérleti díjakat is.
2016. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, államilag kellene szabályozni.
2016. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amint a kínálat nagyobb lesz mint a kereslet.


Egyébként érdekes dolog, hogy nics Magyarországon olyan nagyvállalkozó, aki lehetőséget lát mondjuk a konténer ill. mobilházakban? Töredék áron lehetne megvenni őket és épp ezért töredék áron lehetne kiadni. Nem olyan elegáns mint a bérelt panellakás, de ha harmadáron van kit érdekel?


Egyébként a jelenlegi trendekkel valós veszély, hogy a vidéki Pestre lekerülő fiatalok, akiknek nem milliós pénzügyes meg mérnök-infós végzettsége van még 30-35 évesen is négyen-öten fognak közösen lakni egy albérletben, aztán meg sír a szája az országnak, hogy nem vállalnak gyereket a mai fiatalok. Kis túlzással az a csoda, hogy egyáltalán vannak, akik vállalnak!

2016. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Remélhetőleg lassan beindul az építőipar, akkor talán.

Bár az se lenne hülyeség, ha rászállnánák az Airbnb-re, mert az nagyon bekavar.

Röhej, hogy Budapesten lassan nem lehet lakást találni, mert mindegyikben átmeneti vendégek vannak.

Lehet itt fillért b+++ni, de jól írják, a pénzéhes emberek legalább annyit ártanak, mint a politikusok.

Elvileg Németországban már gondolkodnak a szabályozáson, mert ott meg a migrik nagyon bekavartak, 10-en egy lakásban, persze kifizetik a drága albérleti árat, a németek meg a többiek meg pislognak.

2016. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az építőiparban dolgozom. Szerintem 1-2 éven belül, mivel ezt a bummot akarja mindenki meglovagolni és most kezdődnek a nagyobb beruházások.


Én vidéki városban élek, de a korábbi 30 ezerről olyan 50-60 ezerre ugrottak fel az albérletárak pár hónap alatt. Ezt fogja ellensúlyozni az, hogy a városban legkorábban jövő év elején (február-márciusban) legalább 800-1000 új lakás lesz átadva és ez csak az, amiről én tudok (egy 50.000 fős városban ez nem kis szám szerintem). Közben folyamatosan jönnek a hírek az újabb és újabb társasházakról.


Szóval ez csak ideig-óráig fog tartani, aztán (szerintem) egy hatalmas zuhanás fog utána következni.. meg persze jó sokan fognak koppanni, mivel az ingatlanárak is zuhanni fognak.

2016. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"ezt a bummot akarja mindenki meglovagolni és most kezdődnek a nagyobb beruházások. "


Az elmúlt hónapokban folyamatosan azt hallani, hogy esett az építőipar teljesítménye. Ez egyelőre nem bumm, hanem bamm.

2016. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Hát, én nem úgy érzem. Jóval több a munkánk, mint egy évvel korábban. De mondom, még csak most fognak kezdődni az építkezések. Eddig mindenki tapogatózott és itt van ez a CSOK is, ami még mindig nem teljesen tisztázott.


Az meg, hogy a statisztikák mit mutatnak... Ez az építőipar... szerintem nincs olyan statisztika, ami fedné a valóságot.

2016. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!