Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idén miért hordtak olyan...

Idén miért hordtak olyan kevesen kokárdát?

Figyelt kérdés

És most nem az akárhány évvel ezelőtti Fideszes akcióra gondolok(bár akkor is voltak akik márc 15-én beszóltak kokárdáért hogy fideszes) ez már rég lecsengett.

Idén viszont alig néhány emberen volt kokárda itt Debrecenben, pedig tavaly és az előző években többen hordták.



2016. ápr. 10. 21:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
93%
Mert egyre kevesebb embert érdekel, csak egy jó lehetőség 3-4 napos wellnessre.
2016. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Mert az embereket nem érdekli a dolog.
2016. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

Nálunk sok kokárdás volt.

Ünnepélyek városszerte, minden szegletben koszorúk, zászlócskák.

Jó volt látni, még napokkal később is.

2016. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Mivel tényleg nem érdekli már az embereket.

Fiatalon is meghallgatjuk a sok béna, halálig ismételt műsort, semmi realitás, egyediség. Engem sem érdekel már, bármennyire "gáz".

2016. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Én egyszerűen semmi késztetést nem éreztem rá. El kell fogadni, ahogyan azt is, aki vagy hétig hordja.
2016. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

magánvélemény:


"Mert unalmas. Általános iskolában 8 éven át minden évben meghallgattam ugyanazt, semmi változás, semmi értelmét nem láttam annak, hogy kötelezően részt kellett venni azon a napon. Nekem a március 15 az mindig is egy átlagos nap marad. És most mielőtt jönnének a beszólogatások, hogy "Gratulálok, hogy ennyire nem tiszteled a hazádat", arra azt mondom, hogy nem attól lesz valaki igazán nagy magyar, hogy részt vesz minden ünnepségen, hanem hogy minél többet tesz az országért."

2016. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Itt is volt mindenféle kis zászló meg huszár, az ünnep is tetszett. Aztán az ünnepről hazafelé menet bementem egy büfébe, aztán a kiszolgálók beszéltek egymás közt a kokárdás "nagymagyarokról". Az eladónő barátja is bejött neki is mondta h nahát még neked is kokárdád van?(mondjuk inkább vicceelődős hangnemben) Nem durván mondták ezeket csak fura volt h vkinek még az is "nagymagyarkodás" ha 15-én kokárda van egy emberen.
2016. ápr. 10. 21:39
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

A kokárdát 15-én szokás hordani, a napján. Idén a megemlékezések 11-én voltak majd 3 nap szünet 15-e keddre esett majd utána szerda munkanap. Az emberek vagy előtte vasárnap, hétfőn utaztak el kedden meg otthonra nem vették fel.


Aki pedig egy nemzeti ünnepet nyűgnek tart, vagy nem érti/érdekli és még büszke is rá, az nem gáz, csak szimplán k-r-e-t-é-n.

2016. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Bár lassan megkapod, hogy ez is gyurcsány meg a csúnya libsibolsik miatt van, álljon itt előtte egy normálisabb vélemény:


Az utóbbi évek gyűlölködésen alapulnak. Gyűlöljön az EU-t, a rezsit, az Alstomot, az Ikarust, a szomszéd józsit... MINDENHOL a kirekesztés megy, minden szinten. Ezért nincs kokárda az embereken. Nincs egység, régóta nincs már társadalom, csak egyének sokasága. Nem szövetségeseket, hanem ellenségeket keres az ember mindenhol.


Ha pedig csak a kokárdára szűkítjük a témát, akkor sokaknak még nem csengett le az amikor kisajította a jelenlegi elQrmánypárt. Nem véletlenül. Az ilyenért nyugaton, keleten, délen, de még északon is karóbahúzás járna, nem 8 év kétharmad pár évvel később.

Ugyanez a Dózsa-Fradi... anno, a Fradi volt a "nép" csapata, az Újpest meg a "rendszeré". Ez kubatov óta változott meg csak. Az ember nem felejt el ilyen sérelmeket.


Én például külsőségnek gondolom ezeket, de ez az én véleményem. Többet tudok március 15-ről, mint sok kokárdás, és jobban fáj trianon, mint aki csurig borítja nagymagyarországos matricával az autóját. Feltehetjük a kokárdát 15.-én, de mire jó, ha közben az év 364 másik napján meg utálunk mindenki mást?

2016. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Baluba ***** válasza:
55%

Én szeméyl szerint azért nem teszem föl, emrt nincs bennem megfelelési kényszer senki felé. Miért teszi ki valaki? Nem saját magát akarja emlékztetni, ergo azért teszi föl, hogy mások lássák rajta. Vagy azért, mert fontosnak tartja, hogy őt "jó magyarként" lássa a környezete, vagy meg akar felelni a társadalmi elvárásnak.

Nekem egyik sem fontos, ezért nem viselem. Ettől még semmi nem következik arra vonatkozóan, hogy mit is gondolok és érzek az adott nap kapcsán.

2016. ápr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!